گروه:اقتصادي
ساعت :  ۰۶:۰۱ منتشرشده درتاریخ: ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ شناسه خبر : ۱۱۰۷۰
مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان زنجان:
شمش و خاک روی بیشترین صادرات استان زنجان است/ در حال رایزنی برای راه اندازی مدرسه صادراتی در استان زنجان هستیم

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان زنجان با اشاره به اینکه مدرسه صادراتی در 5 استان به صورت پایلوت راه اندازی می‌شود گفت: ایجاد این مدرسه در زنجان هنوز قطعی نشده ولی در حال رایزنی هستیم.

ایرج احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; با اشاره به وضعیت صادرات محصولات تولیدی از شهرکهای صنعتی استان زنجان اظهار کرد: درصد زیادی از صادرات استان از شهرک صنعتی روی انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه عمده صادرات استان از شهرکهای صنعتی در بخش سرب و روی است تصریح کرد: توافقنامه‌ای هم بین شرکت شهرکهای صنعتی کشور و سازمان توسعه تجارت منعقد ایجاد راهکارهای عملی در افزایش میزان صادرات منعقد شده است.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان زنجان با اشاره به فعالیت شرکت‌های EMC یا همان شرکت‌های توسعه صادرات صنعتی صادرات یعنی افرادی که با وجود نداشتن سرمایه، مدیریت می‌کنند افزود: این شرکتها در زمینه صادرات کالا فعالیت می‌کنند.

وی بیان کرد: این شرکتها رایزنی‌های صادراتی را انجام می‌دهند و در صورت رضایتمندی صاحب کالا اقدام به انتقال می‌کنند که این راه روند صادراتی را طولانی کرده و کمی مشکل است و همچنین ممکن است در این روش از سوی صاحبان کالاها اعتماد لازم ایجاد نشود.

احمدی با اشاره به اینکه این روش زمانبر بوده و به نفع صادرات و همچنین شخص صادر کننده نیست افزود: به جای این کار راه اندازی طرحی به نام مدرسه صادراتی مطرح است که 5 استان به عنوان پایلوت انتخاب خواهند شد و امیدواریم با اهتمام و تلاش‌های صورت گرفته بتوانیم استان زنجان را جزو این 5 استان قرار دهیم.

وی با بیان اینکه شرکت‌ emc در استان زنجان وجود ندارد بیان کرد: سازمان شهرکهای صنعتی به جای تقویت شرکت‌های emc راه اندازی مدرسه صادراتی به منظور تربیت و آموزش مسئول صادرکنندگان واحدهای تولیدی را در برنامه‌ قرار داده است.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان زنجان بیان کرد: با ایجاد مدرسه صادراتی صادر کنندگان و وارد کنندگان با قوانین و روش‌های مختلف صادرات آشنا می‌شوند و از ظرفیت‌های جوانانی که علاقمند فعالیت در حوزه صادرات و واردات هستند آموزش می‌بینند و می‌توانند در این زمینه فعالیت داشته باشند.

وی در پایان با بیان اینکه این طرح در روند افزایش میزان صادرات استان بسیار تاثیر گذار خواهد بود بیان کرد: همچنین در وضعیت موجود نیز باید صادر کنندگان با روش‌های مختلف تحریم‌ها را دور بزنند و کالاهای صادراتی خود را به کشورهای هدف صادر کنند.

//ع

انتهای پیام/

ارسال نظر
7 + 3 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات