logo
امروز : دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۱
نَفَسهاى آدمى گامهاى او به سوى مرگ است. نهج البلاغه، ص ۴۸۰، حکمت 74
[ 2022/7/4 ] [ 4 ذو الحجة 1443 ]

رشد نقدینگی منفی شد

با توقف استقراض دولت از بانک مرکزی و کاهش خلق پول نظام بانکی، برای اولین بار پس از ۹ سال رشد ماهانه نقدینگی در فروردین امسال منفی شد.

سامانه کد رهگیری به وزارت راه متصل شد

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اتصال سامانه کد رهگیری به وزارت راه، گفت: در دولت قبل سامانه ملی املاک و اسکان رونمایی شد اما فقط دو میلیون نفر در این سامانه خوداظهاری کردند و پس از آن نیز سامانه هک شد.

هیچ دستورالعملی نسبت به ثبت‌نام جاماندگان سهام عدالت ابلاغ نشده است/ شهروندان در دام فرصت‌طلبان ...

مدتی است که ثبت‌نام جاماندگان سهام عدالت به زبان‌ها افتاده و والدین نیز به این دلیل اقدام به افتتاح حساب برای فرزندان خردسال خود می‌کنند اما تاکنون هیچگونه دستورالعملی در این رابطه ابلاغ نشده است.

محصولات کشاورزی تولیدی استان زنجان آلودگی نیتراتی ندارند/ امکان ریختن کود نیترات داخل چاه‌های ...

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: طبق نمونه‌برداری‌های انجام شده میزان نیترات در محصولات کشاورزی استان پایین‌تر از حد استاندارد است و سلامت محصولات کشاورزی استان تاییده شده است.

184 میلیون سهم در بورس منطقه زنجان معامله شد

مدیر بورس منطقه‌ای استان زنجان با اشاره به معاملات این منطقه طی هفته گذشته (منتهی به 10 تیر) گفت: 184 میلیون و 431 هزار و 919 سهم و حق تقدم سهام طی مدت مذکور در بورس منطقه زنجان داد و ستد شد.

تورم ۳۷ کشور جهان دو برابر دو سال قبل شد

جنگ اوکراین، مختل شدن چرخه تامین کالا، افزایش قیمت انرژی و مواداولیه و همچنین موادغذایی در کنار اتخاذ سیاست‌های مالی غیرمسئولانه از سوی بانک‌های مرکزی، از عوامل اصلی ایجاد ابرتورمی است که جهان را درگیر خود ساخته است.

سهمیه آرد هیچکدام از نانوایی‌ها کاهش نیافته است/ زمان اجرای طرح جدید عرضه نان در زنجان هنوز اعلام ...

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان زنجان با بیان اینکه سهمیه آرد هیچکدام از نانوایی‌ها کاهش نیافته است، گفت: زمان اجرای طرح جدید عرضه نان در زنجان هنوز اعلام نشده است.

تک‌نرخی شدن نرخ ارز در بلندمدت، بازرگانی خارجی را افزایش خواهد داد/ اقدام اخیر دولت در اعطای مجوز ...

رئیس اتحادیه صادرکنندگان استان زنجان با اشاره به دستور اخیر بانک مرکزی مبنی بر خرید ارز صادرکنندگان با نرخ توافقی از سوی صرافی‌ها گفت: این اقدام دولت، حرکتی مطلوب در راستای کنترل نرخ ارز است.

مبارزه بیولوژیک آفات نیازمند حمایت‌های ویژه است/ محصولات تولیدی با کنترل بیولوژیک آفات، سالم‌ترند

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با اشاره به اینکه روش مبارزه بیو‌لوژیک مصرف سم را در محصولات کشاورزی کاهش می‌دهد، گفت: محصولات تولیدی در این روش مبارزه از سلامت بیشتری نسبت به محصولاتی که در آنها سم استفاده شده دارد.

قانون حدنگاری با قانون خردشدن اراضی در تعارض است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با بیان اینکه قانون جلوگیری از خرد شدن اراضی با قانون حدنگاری در تعارض قرار دارد گفت: این امر یکی از موضوعاتی است که سبب تاخیر در حدنگاری کل اراضی کشاورزی کشور و اتمام آن در سال گذشته شده است.