logo
امروز : سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۱۸
نَفَسهاى آدمى گامهاى او به سوى مرگ است. نهج البلاغه، ص ۴۸۰، حکمت 74
[ 2023/3/28 ] [ 6 رمضان 1444 ]

۳۰ شب، ۳۰ محفل بزرگ قرآنی در زنجان+عکس

سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری زنجان با همکاری دارالقرآن الکریم زنجان و با حضور قاریان و حافظان برجسته قرآن کریم ۳۰ شب، ۳۰ محفل بزرگ قرآنی برگزار می‌کند.

نمازخانه‌های بین راهی بافت قدیمی زنجان نیاز به ساماندهی دارند

رئیس ستاد اقامه نماز استان زنجان با اشاره به ساماندهی نمازخانه‌های بین راهی بافت قدیمی زنجان گفت: برخی از مکان‌ها و مجتمع‌های رفاهی به لحاظ بافت قدیمی و امکانات رفاهی بهداشتی کمی دارند و از نظر نظارت و بهداشت نیازمند توجه بیشتری هستد.

موزه مردان نمکی زنجان از نگاهی دیگر+عکس

موزه باستان شناسی زنجان از ۳ بخش مختلف همانند پیش از تاریخ، بخش تاریخی و بخش تاریخ اسلامی تشکیل شده است و در هر کدام از آنها، اشیاء مربوط به آن زمان نگهداری می‌شود.

ورود گردشگران و مسافران به استان زنجان در سال جاری ۱۲ درصد رشد کرد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان با بیان اینکه بیش از ۲۲۰ موزه در کشور در حال ارزیابی است که تا امروز گنبد سلطانیه، ختشویخانه زنجان و موزه مردان نمکی جزو ۲۵ درصد پربازدیدترین موزه‌ها و پایگاه‌های ایران است، گفت: طبق آمار‌ها موجود ورود گردشگران و مسافران به استان زنجان در سال جاری ۱۲ درصد رشد داشته است.

شعار سال نشان از توجه رهبر معظم انقلاب به اقتصاد کشور و معیشت مردم است

عضو هئیت علمی دانشگاه پیام نور زنجان گفت: تحقق بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در نام‌گذاری سال با تأکید بر مهار تورم و رشد تولید راه‌گشای مشکلات اقتصادی کشور و توجه به معیشت مردم است.

خدمات‌رسانی 90 اکیپ‌ سیار راهداری زنجان در طرح نوروزی

رئیس مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری زنجان از خدمات رسانی خدمات‌رسانی 90 اکیپ‌ سیار راهداری زنجان در طرح نوروزی گفت: 31 راهدار خانه فعال نیز در محورهای مواصلاتی استان زنجان برای ارائه خدمات به مسافران فعالیت می‌کنند.

تشدید نظارت بهداشتی بر مراکز عرضه مواد خام دامی تا پایان ماه رمضان

مدیر‌کل دامپزشکی استان زنجان با بیان اینکه نظارت بهداشتی بر مراکز عرضه مواد خام دامی تا پایان ماه رمضان در استان ادامه دارد گفت: عرضه فراورده‌های ناسالم خط قرمز دامپزشکی است و با متخلفان برخورد می‌شود.

افزایش مصدومان اعزامی به بیمارستانها در ایام تعطیلات نوروزی امسال در زنجان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اعلام اینکه در طی روزهای سپری شده از طرح سلامت نوروزی مصدومان اعزامی به بیمارستان روند افزایشی دارد گفت: طی روز گذشته 115 نفر مصدوم توسط اورژانس به مراکز درمانی اعزام شدند.

برخورد خودرو سواری با گاردریل در محور زنجان_ بیجار یک کشته برجای گذاشت

رئیس اداره کنترل و نظارت بر عملیات جاده‌ای پلیس راه زنجان با بیان اینکه تصادفات منجر به فوت در جاده‌های مواصلاتی استان زنجان افزایش یافته است گفت: برخورد خودرو سواری با گاردریل در محور زنجان به بیجار منجر به فوت یک نفر شد.

بستری 29 بیمار کرونایی در استان زنجان/ ۳ شهرستان زنجان در وضعیت نارنجی قرار گرفت

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اشاره به سیر صعودی مبتلایان کرونا در استان زنجان گفت: در حال حاضر 29 مورد ابتلا به بیماری کرونا در استان زنجان گزارش شده است.

حضور بانوی زنجانی در اردوی تیم ملی تیراندازی

مسئول هیئت جانبازان معلولین استان زنجان از حضور بانوی زنجانی در اردوی تیم ملی تیراندازی خبرداد و گفت: چهاردهمین مرحله اردوي آمادگی تیم ملی ‌تیراندازی جانبازان و معلولين برای اعزام به مسابقات پاراآسیایی در محل کمپ تیمهای ملی فدراسیون ورزشهای جانبازان و معلولین برگزار خواهد شد.

در شهر جهانی ملیله هنر به جز لذت، نان هم دارد

صنایع دستی استان زنجان که عشق هنرمندان این حوزه را به خوبی به روایت می گذارد سرشار از شور و شوق و شناسنامه صنعتی است که برخی از این صنایع دستی فاخر همچون چاقو سازی و ملیله کاری شهرت جهانی دارند و جزو یادگاری‌هایی ماندگار هستند که همواره مود استقبال گردشگران قرار می‌گیرند.