يادداشت/ حميدرضا حميدي

طرح جامع شهر زنجان

رئيس كميسيون شهرسازي و معماري شوراي شهر زنجان در یادداشتی طرح جامع شهری زنجان را مورد بررسی کارشناسی قرار داده است.

یادداشت/ سعدالله زارعی

سر رسید این بدهی نزدیک است!

در عین حال شواهد و قرائن نشان می‌دهد عربستان و امارات در خط‌دهی سرویس امنیتی پاکستان از یک سو و تأمین مالی و تسلیحاتی تروریست‌ها از سوی دیگر نقش اساسی داشته‌اند.

یادداشت/ حسین شریعتمداری

هر چه کرد آن «آشنا» کرد!

آقای آشنا در این نوشته کوتاه، حکم اسلامی قصاص را که در تمامی ادیان الهی نیز وجود دارد و به تعبیر قرآن کریم «حیات‌آفرین» است، انکار کرده‌اند

یادداشت/ میثم سلطانی

آئینه جادو

اختتامییه سی و هفتمین جشنواره فجر پایان یافت،اما این پرسش باقی است که سینما بعد از انقلاب اسلامی چقدر در خدمت انقلاب بوده است؟ سینما چقدر توانسته است با پخش فیلم های خوب گره ها و مشکلات اجتماعی را باز کند؟

یادداشت/ میثم سلطانی

چرا انقلاب کردیم؟

در چهل سالگی انقلاب اسلامی با وجود فشارهای معیشتی وبیکاری که برولی نعمتان انقلاب یعنی مردم و مخصوصا بر قشر مستضعفان و پابرهنگان جامعه فشار می آورد آیا می توان گفت که ما انقلاب اسلامی را صادر کرده ایم؟ هم اکنون دستاوردهای این انقلاب اسلامی چه می تواند باشد؟ مگر این انقلاب اسلامی قرار بود معیشت و بیکاری و اخلاق مردم را حل کند؟ اصلا برای چه انقلاب کردیم؟

یادداشت/شریعتمداری

چرا این جسد متعفن را دفن نمی‌کنید؟

اکنون سؤال این است که وقتی هیچیک از آنچه حریف در برجام، متعهد شده بود تحقق نیافته است، از برجام غیر از یک «جسد متعفن»! چه باقی مانده است؟

یادداشت/محمد صادق کوشکی

پمپئو، تحریم‌ها و تابستان داغ!

کدام کشور را مثل ایران اسلامی می‌توان آدرس داد که هشت سال تمام تحت شدیدترین حملات نظامی و محاصره اقتصادی باشد و نه‌تنها خم به ابرو نیاورد، بلکه با اقتدار، پیروز از میدان خارج شود.

یادداشت/ حسین شریعتمداری

آقای روحانی! اینجا که واتیکان نیست!

در کجای دنیا و با کدام عقل سلیم گرداب‌های خطرناک را که ظاهری فریبنده دارند، پیش پای مردم قرار می‌دهند و مسئولیت مقابله با آن را از دوش خود برمی‌دارند!

یادداشت/سعدالله زارعی

ایران و قدرت اختیار در برابر قدرت‌ اجبار

نفوذ جمهوری اسلامی، امروز یک نفوذ عمیق، پردامنه و همه‌جانبه است که البته جلوه‌های امنیتی و نظامی آن در تصور ایرانیان برجستگی بیشتری پیدا کرده است.

یادداشت/ مهدی فضائلی

سازهای ناکوک

برخی افراد همسو با دشمن کلا" بنای بر نق زدن و ایراد گرفتن از هر اقدامی را دارند. دستگاه قضایی کشور نه تنها نباید به چنین سازهای ناکوکی وقعی بنهد بلکه باید با عزمی راسخ تر و اراده ای محکم تر، مبارزه با فساد و مفسدین را دنبال کند و مطمئن باشد که افکار عمومی همراه و پشتیبان چنین اقداماتی است.

یادداشت/ حسین شریعتمداری

خودتان را به آن راه نزنید!

 

شورای نگهبان در اقدامی هوشمندانه با استناد به متن قانون اساسی لایحه الحاق کشورمان به کنوانسیون مقابله با تأمین مالی تروریسم-CFT- را رد کرد و روز تاریخی ۱۳ آبان را که ترامپ با انتخاب آن به عنوان «روز بازگشت تحریم‌ها» در پی انتقام از ملت ایران بود، به عزای آمریکا و متحدان بیرونی و دنباله‌های داخلی آن تبدیل کرد.
رئیس فرش صنعت و معدن و تجارت استان زنجان:

افزایش قیمت مواد اولیه صنعت فرش/ 60 درصد مواد اولیه مورد نیاز صنعت فرش وارداتی است/ صادرات فرش 11 درصد افزایش یافت

رئیس فرش صنعت و معدن و تجارت استان زنجان با اشاره به افزایش قیمت مواد اولیه فرش گفت: 60 درصد مواد اولیه مورد نیاز در صنعت فرش وارداتی است.

یادداشت/ حسین شریعتمداری

«من به لبخند گرگ بدبینم»!

مدیر مسؤول روزنامه کیهان همزمان با بررسی مصوبه مجلس درباره کنوانسیون به اصطلاح «مبارزه با تأمین مالی تروریسم- CFT در شورای نگهبان، یادداشتی خطاب به این شورا نوشت.

پاسخ سلیمی نمین به تناقض‌گویی‌های کروبی

نامه اخیر آقای مهدی کروبی به مجلس خبرگان که عمدتاً تکرار جملات مکتوبات گذشته است ملاک خوبی برای سنجش در آینده خواهد بود. ملت ایران که قلدری‌ها و زورگویی‌های بسیاری را در مسیر دفاع از استقلال خود پشت سر گذاشته است در مورد این نامه‌ها نیز در شرایط مناسب‌تری به قضاوت خواهد نشست.

پاسخ سلیمی نمین به تناقض‌گویی‌های کروبی

نامه اخیر آقای مهدی کروبی به مجلس خبرگان که عمدتاً تکرار جملات مکتوبات گذشته است ملاک خوبی برای سنجش در آینده خواهد بود. ملت ایران که قلدری‌ها و زورگویی‌های بسیاری را در مسیر دفاع از استقلال خود پشت سر گذاشته است در مورد این نامه‌ها نیز در شرایط مناسب‌تری به قضاوت خواهد نشست.

یادداشت/ مهدی فضائلی

هیمنه‌ای که در آتش می سوزد

مشکلات متعدد داخلی آمریکا که در سایه سیاست بین المللی این کشور کمتر مجال دیده شدن پیدا می کنند و شکست های پی در پی در منطقه غرب آسیا، افول ابرقدرتی ایالات متحده آمریکا و سراشیبی تند نزول قدرت این کشور را به تصویر کشیده است.

یادداشت/ صادق فرامرزی

آقای ظریف کفران نعمت نکنید!

آیا نادیده انگاشتن ضعف‌‌های حقوقی یک توافق و حواله دادن آن به قضاوت‌‌های اخلاقی از جمله «بدعهدی» سایر کشورها نشان‌دهنده ضعف و بی‌انصافی منتقدان بوده یا عدم توجه منعقدان؟

پاس گل تازه ظریف به اروپا

اوقات روحانی تلخ شد. تا جایی که پنج شنبه، با دلخوری و گله مندی به مرکل صدر اعظم آلمان گفت"بسته پیشنهادی سه کشور اروپایی در ارتباط با چگونگی عمل به تعهدات و همکاری هایشان در برجام مایوس کننده است.

یادداشت/ حسین شریعتمداری

با کفش وارد نشوید!


در حالی که شرکت آمریکایی نایک از تامین کفش‌های ورزشی تیم ملی خود‌داری و این تصمیم را به صراحت اعلام کرد، متاسفانه برخی اعضای تیم ملی کشورمان با پوشیدن کفش‌های «نایک» در میدان حاضر شدند.

یادداشت/

نفوذی‌های رجزخوان در خیابان‌های زنجان

نفوذی‌های رجزخوان در بین مردم  که همواره به دنبال ماهی گرفتن از آب گل‌آلود هستندبا  برنامه‌ریزی‌های شبکه‌های معاند به رجزخوانی در خیابان های زنجان پرداختند.