یادداشت/ مهدی فضائلی

سازهای ناکوک

برخی افراد همسو با دشمن کلا" بنای بر نق زدن و ایراد گرفتن از هر اقدامی را دارند. دستگاه قضایی کشور نه تنها نباید به چنین سازهای ناکوکی وقعی بنهد بلکه باید با عزمی راسخ تر و اراده ای محکم تر، مبارزه با فساد و مفسدین را دنبال کند و مطمئن باشد که افکار عمومی همراه و پشتیبان چنین اقداماتی است.

یادداشت/ حسین شریعتمداری

خودتان را به آن راه نزنید!

 

شورای نگهبان در اقدامی هوشمندانه با استناد به متن قانون اساسی لایحه الحاق کشورمان به کنوانسیون مقابله با تأمین مالی تروریسم-CFT- را رد کرد و روز تاریخی ۱۳ آبان را که ترامپ با انتخاب آن به عنوان «روز بازگشت تحریم‌ها» در پی انتقام از ملت ایران بود، به عزای آمریکا و متحدان بیرونی و دنباله‌های داخلی آن تبدیل کرد.
رئیس فرش صنعت و معدن و تجارت استان زنجان:

افزایش قیمت مواد اولیه صنعت فرش/ 60 درصد مواد اولیه مورد نیاز صنعت فرش وارداتی است/ صادرات فرش 11 درصد افزایش یافت

رئیس فرش صنعت و معدن و تجارت استان زنجان با اشاره به افزایش قیمت مواد اولیه فرش گفت: 60 درصد مواد اولیه مورد نیاز در صنعت فرش وارداتی است.

یادداشت/ حسین شریعتمداری

«من به لبخند گرگ بدبینم»!

مدیر مسؤول روزنامه کیهان همزمان با بررسی مصوبه مجلس درباره کنوانسیون به اصطلاح «مبارزه با تأمین مالی تروریسم- CFT در شورای نگهبان، یادداشتی خطاب به این شورا نوشت.

پاسخ سلیمی نمین به تناقض‌گویی‌های کروبی

نامه اخیر آقای مهدی کروبی به مجلس خبرگان که عمدتاً تکرار جملات مکتوبات گذشته است ملاک خوبی برای سنجش در آینده خواهد بود. ملت ایران که قلدری‌ها و زورگویی‌های بسیاری را در مسیر دفاع از استقلال خود پشت سر گذاشته است در مورد این نامه‌ها نیز در شرایط مناسب‌تری به قضاوت خواهد نشست.

پاسخ سلیمی نمین به تناقض‌گویی‌های کروبی

نامه اخیر آقای مهدی کروبی به مجلس خبرگان که عمدتاً تکرار جملات مکتوبات گذشته است ملاک خوبی برای سنجش در آینده خواهد بود. ملت ایران که قلدری‌ها و زورگویی‌های بسیاری را در مسیر دفاع از استقلال خود پشت سر گذاشته است در مورد این نامه‌ها نیز در شرایط مناسب‌تری به قضاوت خواهد نشست.

یادداشت/ مهدی فضائلی

هیمنه‌ای که در آتش می سوزد

مشکلات متعدد داخلی آمریکا که در سایه سیاست بین المللی این کشور کمتر مجال دیده شدن پیدا می کنند و شکست های پی در پی در منطقه غرب آسیا، افول ابرقدرتی ایالات متحده آمریکا و سراشیبی تند نزول قدرت این کشور را به تصویر کشیده است.

یادداشت/ صادق فرامرزی

آقای ظریف کفران نعمت نکنید!

آیا نادیده انگاشتن ضعف‌‌های حقوقی یک توافق و حواله دادن آن به قضاوت‌‌های اخلاقی از جمله «بدعهدی» سایر کشورها نشان‌دهنده ضعف و بی‌انصافی منتقدان بوده یا عدم توجه منعقدان؟

پاس گل تازه ظریف به اروپا

اوقات روحانی تلخ شد. تا جایی که پنج شنبه، با دلخوری و گله مندی به مرکل صدر اعظم آلمان گفت"بسته پیشنهادی سه کشور اروپایی در ارتباط با چگونگی عمل به تعهدات و همکاری هایشان در برجام مایوس کننده است.

یادداشت/ حسین شریعتمداری

با کفش وارد نشوید!


در حالی که شرکت آمریکایی نایک از تامین کفش‌های ورزشی تیم ملی خود‌داری و این تصمیم را به صراحت اعلام کرد، متاسفانه برخی اعضای تیم ملی کشورمان با پوشیدن کفش‌های «نایک» در میدان حاضر شدند.

یادداشت/

نفوذی‌های رجزخوان در خیابان‌های زنجان

نفوذی‌های رجزخوان در بین مردم  که همواره به دنبال ماهی گرفتن از آب گل‌آلود هستندبا  برنامه‌ریزی‌های شبکه‌های معاند به رجزخوانی در خیابان های زنجان پرداختند.

یادداشت/

روحانی چگونه با پویش «پشیمانیم» مقابله کرد؟/ حاشیه های یک سخنرانی حاشیه ساز

حسن روحانی روز گذشته در اولین اجلاس حقوق شهروندی سخنان جالب توجهی مطرح کرد، این سخنان را باید از زاویه ای متفاوت از آنچه منتقدان و حامیان بدان می پردازند دید و تحلیل کرد.

یادداشت/

دانشجوی سیاسی انقلابی کیست؟

دانشجوی سیاسی کسی است که عوام زده نیست؛ بلکه جزو خواص جامعه است که تهدیدها، فرصت ها، باید و نبایدها را می شناسد، خوب تشخیص می دهد و براساس آن دارای قدرت تحلیل و فهم سیاسی می شود، سیاست زده نیست بلکه سیاست گذاراست، سیاست باز نیست، بلکه سیاسی است، یعنی برای خواص بودنش بلند گو و بله قربان گوی جریان های سیاسی نمی شود، بلکه خودش جریان ساز و گفتمان ساز است.

یادداشت/

نفوذ بلای جان دانشجو و جنبش‌هایش

نفوذ، شاه کلید جنگ نرم دشمن بر علیه یک ملتی است که در برابر زیاده خواهی های متجاوزان و استعمارگران می ایستد. نفوذ می تواند از عضو مذاکره کننده هسته ای تا کابینه شهید رجائی و حتی تیم مبارزاتی میرزای جنگل وسعت داشته باشد.

یادداشت/

جنبش دانشجویی و رسالت گمشده !

گفتمان سازی به عنوان یکی از رسالت های جنبش دانشجویی محسوب می شود که در حال حاضر به عنوان حلقه مفقوده این جنبش باید مورد توجه باشد.

یادداشت/

شب قدر مسلمانان آذربایجان نزدیک است

وعده حق الهی محقق خواهد شد و این سپاه ابلیس نیز ولو برای «هزار ماه» باشد، به یک «شب قدر» فروخواهد ریخت و حق پرستان وارث زمین خواهند شد.

یادداشت/

بودن با نبودن بحران؛ مسئله این نیست

شبکه های مجازی در چند روز اخیر به در پیش بودن بحران برای کشور اشاره می کنند در حالی که دولت هیچ گونه عکس العملی در این زمینه نشان نمی دهد.

یادداشت/فرهاد نظریان سامانی

باتلاقی به نام مذاکره مجدد

رئیس‌جمهور در سخنرانی اخیر خود در دانشگاه تهران، با اشاره به آیه‌ای از قرآن، سعی بر توجیه اعتماد مجدد به امریکا داشت. آیه 56 سوره انفال دستاویز توجیهی شد که خبر نگران‌کننده‌ای را در پس خود پنهان کرده است.

زیر یک سقف؛

تک رنگ ، خوشرنگ ، پررنگ

خانواده یکی از ارکان اصلی جامعه محسوب می شود که می توان اخلاقی بهتر و پر رنگتر در بین اعضای خانواده داشت تا کانون خانواده همواره گرم بماند.

وقتی گذر پوست به دباغ خانه می افتد

بیمارستان یا جلاد خانه؟!

حکایت برخی بیمارستان های شهر حکایتی است که تا در آن بستری نشوی و خدمات نگیری موضوع عدالت اجتماعی و درمانی دستت نمی آید.