یادداشت/ حسین شریعتمداری

این ویروس‌های عفونت‌زا...!

حذف نام شهدا از کوچه‌ها و خیابان‌ها و برخی از معابر که اخیرا شاهد آن بوده‌ایم را نمی‌توان و نباید سرسری گرفت و از کنار آن با بی‌خیالی عبور کرد. مخصوصاً آنکه این حرکت خزنده در حالی صورت می‌پذیرد که برخی از خیابان‌ها را به نام تعدادی از افراد بد‌سابقه و بعضاً دشمنان اسلام و انقلاب و مردم نامگذاری کرده‌اند!

یادداشت/سید حسین نقوی

آثار مهم گام سوم

خوب بود در گام سوم متعرض بازرسی‌ها می‌شدیم یا افزایش ضریب غنی‌سازی یا افزایش ذخایر اورانیوم یا آب‌سنگین را مطرح می‌كردیم.

یادداشت/حسین شریعتمداری

به قول خودتان، مگر دیوانه‌ایم؟!

باید از جناب روحانی پرسید که اگر خدای نخواسته منظور شما از آنچه فرموده‌اید، مذاکره با ترامپ است لطفا بفرمایید غیر از واگذاری امتیازات دیگری به آمریکا و اروپا، چه نتیجه دیگری می‌تواند مورد نظر باشد.

به داد اقتصاد ایران برسید

اگر دربرابر اشتباهات جدید شورای عالی هماهنگی اقتصادی سکوت کنیم، چه‌بسا فردا دیگر دیر شده باشد. تیم اقتصادی بدسابقه حاکم بر دولت در آن شورا دارد تصمیم‌های بسیار خطرناکی برای اقتصاد ایران می‌گیرد.

نکاتی درباره آزادی نفتکش ایرانی

نه انگلیس، بریتانیای کبیر قرن نوزدهم و نه آمریکا، ایالات متحده قرن بیستم هستند و البته جمهوری اسلامی ایران هم حکومت ترسوی دوران قاجار یا پهلوی نیست که دستگاه محاسباتی‌اش با اراده سفیر بیگانه دستکاری شود.

20 نکته در باب گفتمان مقاومت

گفتمان مقاومت، دشمن را متوقف و زمین‌گیر کرده است. برجام تجربه گران‌سنگی برای عبور از تن دادن به «مذاکره» و «توافق» برای تسلیم است. برجام یعنی هرگز به مذاکره و توافق فکر نکن و وارد میدان دام فریب دشمن نشو.

عید قربان تجلّی «وحدت» و «معنویت»

عید قربان در وهله اول عید بندگی و دلدادگی و گذشتن از خویشتن خویش برای رسیدن به حقّ است. روز ذبح تمایلات دنیوی برای تعالی معنوی است. به همین دلیل تمام اعمال و اذکار این روز در صدد تزریق روحیه معنویت و تعبد است.

یادداشت/ مهدی برجی

چرا با وجود کاهش نرخ ارز، کالاها ارزان نمی‌شود؟

مهدی برجی در یادداشتی به چرایی عدم کاهش قیمتها با وجود کاهش نرخ ارز پرداخته است.

آدم‌های کوچک با سایه‌های بزرگ!

اقدام مقتدرانه ایران نقطه عطفی در تغییر معادله قدرت منطقه به نفع ایران اسلامی است و به جهانیان نشان داد دشمنان ما آدم‌های کوچکی هستند که فقط سایه بزرگ دارند!

یادداشت/حسین شریعتمداری

توانا بود هرکه با ما بود!

صدا و سیما باید بودجه مستقل داشته باشد و نمی‌توان و نباید بودجه این سازمان سرنوشت‌ساز در اختیار دولت باقی بماند.

یادداشت/ مهدی رفیعی

چرا قیمت مسکن واقعی نیست؟

مهدی رفیعی فعال اجتماعی در یادداشتی به دلایل عدم ثبات در بازار مسکن پرداخته و راهکاری های خروج از این وضعیت را نیز تشریح کرده است.

یادداشت/ علی الماسی

یک جهان وعده!!

تعطیلی کارخانه روغن نباتی جهان مدت‌هاست که در سکوت خبری به سرمی‌برد و این بار دیگر خبری از تجمع کارگران در مقابل استانداری زنجان نیست، گویا در این وضعیت خود کارگران نیز از وعده‌ها خسته شده و دیگر حوصله اعتراض ندارند.

یادداشت/محمد ایمانی

راهبرد اقدام؛ ضربت متقابل

آن زمان هم اروپایی‌ها به بهانه اعتمادسازی، خواستار تعلیق موقت شش‌ماهه شدند اما پس از چند بار تمدید که ما را دو سال معطل گذاشت، گفتند بهترین تضمین، تعلیق دائمی است!

یادداشت/مهدی محمدی

بازی فیک جنگ

آمریکا مدت‌هاست بخوبی می‌داند چیزی به نام حمله محدود به ایران وجود ندارد؛ یا حمله‌ای انجام نمی‌شود یا اگر شد این حمله به یک جنگ بزرگ منطقه‌ای تبدیل خواهد شد.

یادداشت/حسین شریعتمداری

بروید آن طرف دعوا کنید!

ژاپن اگر برای خون صدها قربانی جنایت آمریکا در هیروشیما و ناکازاکی احترام قائل است می‌تواند با نادیده گرفتن تحریم‌های آمریکا باب بسته شده همکاری اقتصادی با جمهوری اسلامی را بگشاید.

یادداشت/عبداله گنجی

محکمه تقلب

اکنون باید پرسید ۸ میلیون یا ۱۱ میلیون را چند نفر انجام داده‌اند؟ کجا انجام داده‌اند؟ چرا یک نفر از آنان را برای شرح تقلب به میدان نمی‌آورید؟

یادداشت/ ناهید رومی

اختیارات محدود رئیس الروسا!

قانون اساسی هر کشور عالی ترین سند حقوقی و راهنمای اصلی جهت تنظیم قوانین یک کشور محسوب می شود.قانونی که معرف اصول سیاسی ،ساختار،سلسله مراتب و حدود قدرت سیاسی دولت یک کشور است و تمامی سران یک نظام و دولت از جمله رئیس قوه مجریه از آن مطلع هستند.

یادداشت/سعداله زارعی

حقیقت قرن، «مقاومت» است نه معامله

طرح قرن، طرح تغییر ژئوپلتیک منطقه و واگذاری سرزمین‌ها و جابه‌جایی گسترده در آن هست تا اسرائیل غاصب بتواند در موقعیت کنونی تثبیت شود و تهوید- یهودی‌سازی- فلسطین به سرانجام برسد.

یادداشت/ ناهید رومی

جنگ از توهم تا واقعیت..

چندی است در فضای رسانه ای و سیاسی کشور موضوع جنگ و حمله نظامی آمریکا به ایران مطرح میشود و گاهی در داخل کشور اظهارات افراد غیرمتخصص نیز به این شایعه دامن میزنند.