logo
امروز : شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۵:۳۶
امام حسين (ع) : «گريه از ترس خدا، باعث نجات از آتش جهنّم است». (مستدرك الوسائل، ج ۱۱ ص ۲۴۵ )
[ 2020/9/26 ] [ 8 صفر 1442 ]

یادآوری و تجلیل از رزمندگان دفاع مقدس نباید به یک هفته ختم شود

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی، دفاع مقدس یک گنج که باید از آن به خوبی نگهداری شود و در این راستا تجلیل و یادآوری رشادت‌ها و مجاهدت‌های رزمندگان 8 سال دفاع مقدس نباید به یک هفته، ختم شود.

روایت خواندنی هم‌سنگر شهیدان زین‌الدین و خرازی از دوران دفاع مقدس/ از مهندسی رزمی تا تک‌تیراندازی

تک‌تک روزها و صحنه‌های دوران دفاع مقدس برای رزمندگانی که یادگاران آن روزها هستند در اذهانشان مانده و برخی خاطرات در عین تلخ بودنشان باز هم بعد از گذشت 40 سال از آغاز جنگ تحمیلی، دوباره بازگو می‌شوند و می‌گویند یادش به خیر!

اقامه نماز جمعه در 9 شهر استان زنجان/ امام جمعه ماهنشان هفته آینده معرفی می‌شود

مسئول شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان زنجان گفت: با توجه به وضعیت موجود از لحاظ بیماری کرونا، نماز جمعه فردا (چهارم مهرماه) فقط در شهرهای زنجان، ایجرود، سلطانیه، سجاس، قیدار، نوربهار، بزینه‌رود، گرماب و طارم اقامه خواهد شد و این فریضه عبادی- سیاسی در سایر شهرها برگزار نمی‌شود.

تمام مدارس تا پایان امسال با بخاری‌های غیراستاندارد نفتی و گازی خداحافظی می‌کنند

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان زنجان با بیان اینکه مدارسی که علمک گاز داشتن، پارسال با بخاری‌های نفتی خداحافظی کردند، گفت: گفت: امسال نیز یک رکورد دیگری به ثبت خواهیم رساند که تمام مدارس استان تا پایان سال جاری با بخاری‌های غیراستاندارد نفتی و گازی خداحافظی می‌کنند.

دانشگاه پیام نور با ویژگی‌های خاص، شرایط تحصیل آسان را فراهم کرده است

رئیس دانشگاه پیام نور استان زنجان با بیان اینکه این دانشگاه با ویژگی‌های خاص خود شرایط تحصیل آسان را برای دانشجویان فراهم کرده است، گفت: قبل از شیوع بیماری کرونا بخشی از فعالیت‌های دانشگاه در بستر مجازی و توسط قطب‌های کشوری برگزار می‌شد اما اکنون پیام نور در کل کشور، یک دانشگاه شده و برای حفظ سلامتی و جلوگیری از گسترش بیماری کرونا تمام فعالیت‌ها به صورت مجازی انجام خواهد شد.

نرخ 4 هزار تومانی خرید تضمینی گندم هنوز قطعی نیست/ ورود مجلس برای افزایش نرخ خرید تضمینی

رئیس بنیاد گندمکاران کشور در خصوص قیمت اعلامی گندم گفت: قیمت 4 هزار تومان اعلام شده توسط دولت هنوز قطعی نشده و تولید گندم با این قیمت به هیچ عنوان صرفه اقتصادی برای کشاورزان ندارد.

روایتی از رزمنده جوان زنجانی که نابغه نظامی شد/ سردار اوصانلو، از همسنگری با شهیدان باکری و کاظمی در فتح خرمشهر تا فتحی که در سوریه مایه شادی حاج قاسم شد

حاج محمدتقی اوصانلو، نامی که آنچنان که باید برای نسل جوان امروزی معرفی نشده است، او از جمله فرماندهان نظامی است که حاضر نیست کسی از او تعریف کند. این را از دفاع مقدس و از رزمندگان آن دوران به یادگار دارد.

عرض اندام غواصان دریادل از شهر بی‌دریا/ غواصان دیروز حماسه‌سازان امروز

زنجان از استان‌های کوهستانی در منطقه شمال‌غرب کشور بوده و هیچ دریا و دریاچه‌ای ندارد اما شجاعت غواصان این دیار در دوران دفاع مقدس سبب شد تا رهبر معظم انقلاب اسلامی در کنار سایر عناوین و افتخارات، مدال غواصان دریادل را نیز به گردن زنجانی‌ها بیندازند.

شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت استان زنجان در بازار بورس پذیرفته شد

مدیر بورس منطقه‌ای استان زنجان گفت: با پیگیری‌های انجام‌شده، شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت استان زنجان برای اولین بار پس از پذیرش و درج نام شرکت به عنوان پانصد و شصت و یکمین شرکت در فهرست شرکت‌های پذیرفته‌شده در بورس اوراق بهادار تهران، پذیرش و آماده انجام معامله شد.

انتقاد یک نماینده مجلس از فرار پزشکان مطرح و متخصص از زنجان/ مسئولان حوزه درمان پاسخگو باشند

نماینده مردم خدابنده در مجلس نسبت به فرار برخی پزشکان مطرح و متخصص از زنجان انتقاد کرد و گفت: مسئولان حوزه درمان استان باید نسبت به این موضوع پاسخگو باشند.

هدف دشمن از تحریف دفاع مقدس، سلب هویت جوانان است

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت: بیشترین مواجهه با تحریف دوران دفاع مقدس در بُعد نرم‌افزاری بوده و تمام تلاش دشمن و استکبار جهانی با تحریف دفاع مقدس این است که هویت اصلی نسل جوان را از او سلب کند.

روایتی از منش بزرگ یک رزمنده دفاع مقدس/ دل دریایی در دیار غواصان دریادل

بسیاری از هموطنانمان در دوران دفاع مقدس عازم جبهه‌ها شده و به مدل‌های مختلف در آنجا برای خدمت به مردم ایران و مبارزه با دشمن بعثی، نقش‌آفرینی کردند اما در میان بازماندگان از آن دوران، افرادی هستند که به دنبال منافع مادی، شهرت و تظاهر نبوده و در کنجی قرار گرفته و با خدمت به مردم در مدلی جدید، زندگی را می‌گذرانند و روزبه‌روز هم شاکر درگاه خداوند هستند.

مراکز ترک اعتیاد در شهرستانهای دارای وضعیت سفید و زرد کرونایی پذیرش دارند

معاون پیشگیری اداره کل بهزیستی استان زنجان با اشاره به فعال بودن مراکز ترک اعتیاد در مناطق زرد و سفید در سطح استان گفت: کمپ‌های ترک اعتیاد در شهرستان‌هایی که به لحاظ بیماری کرونا در وضعیت سفید یا زرد باشند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تاکید بر حفظ سلامتی افراد، پذیرش دارند اما فعلاً در شهرستان‌های با وضعیت قرمز، پذیرش نداریم.

دفاع مقدس از اول تا آخر مدبرانه بود/ دست تحریف دنبال شبهه افکنی است

فرمانده معظم کل قوا فرمودند:برخی با استناد به خطایی که در بخشی انجام گرفته یا جمعی انجام دادند، مجموعه دفاع مقدس را به بی تدبیری متهم می‌کنند؛ دفاع مقدس از اول تا آخر مدبرانه و عقلایی بود.