logo
امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۹:۲۱

گزارش خبری

همراه با رسانه‌های استان زنجان در هفته‌ای که گذشت

رسانه‌های استان زنجان در هفته گذشته به موضوعات مختلفی همچون صدور سند آرامستان زنجان، کسب رتبه یک کشوری زنجان در اجرای طرح نفس، جابه‌جایی مدیران استانی بر دور باطل، کاهش تورم سالانه در زنجان به شش درصد و موضوعات دیگر پرداختند.

تناژ بالای ماشین‌های معادن روی دوش راه‌های ماهنشان سنگینی می‌کند

وجود معادن در هر شهر و منطقه‌ای باید به پیشرفت و توسعه آن منطقه منجر شود و شهرستان ماهنشان با وجود در آمد بالای معادن، از نظر امکانات و زیر ساخت‌ها در فقر و کمبود به سر می‌برد و علاوه بر آن راه‌ها و زیر ساخت‌های شهرستان متاثر از معادن و کامیون‌ها با تخریب مواجه می‌شود.

تنها مرکز سونوگرافی ماهنشان تعطیل شد

شهرستان ماهنشان در منطقه‌ای کوهستانی واقع شده است که همواره واژه محرومیت را با خود یدک می‌کشد، محرومیت با حوزه‌های مختلف این شهرستان عجین شده است اما این محرومیت این بار در حوزه درمان بیشتر از سایر حوزه‌ها جلوه‌گری می‌کند.

همراه با رسانه‌های استان زنجان در هفته‌ای که گذشت

رسانه‌های استان زنجان در هفته گذشته به موضوعات مختلفی اعم از آغاز صادرات مرغ به عراق، احتکار ۶۱ میلیاردی کالاهای اساسی، رشد سرمایه‌گذاری اکتشافات معدنی، مبتلا بودن آمار بالایی از جمعیت استان به فشار خون، بازداشت قاتل فراری در زنجان و موضوعات دیگر پرداختند.

آثار تاریخی گنج آباد در انتظار مرمت و باز‌سازی است

روستای گنج آباد در بخش انگوران قرار دارد، در این روستا قلعه‌‌ای با قدمت ۲۵۰ سال دارد، که در حال تخریب بوده و نیازمند توجه مسئولان متولی برای مرمت و باز‌سازی دارد.

همراه با رسانه‌های استان زنجان در هفته‌‌ای که گذشت

رسانه‌های استان زنجان در هفته گذشته به موضوعات مختلفی از جمله نجات کودک سه ساله ماهنشانی قطع عضو شده، تعطیل بودن بازار زنجان در روز‌های اوج ورود گردشگر به استان در ایام تعطیلات، رکورد مصرف بنزین، افزایش سرمایه‌گذاری در بخش معدن و موضوعات دیگر پرداختند.

سنت حسنه افطاری ساده در ماه رمضان در ماهنشان استان زنجان

سنت حسنه «افطاری ساده» با مشارکت تشکل‌های مردمی در معابر و فضاهای عمومی شهری و روستایی استان از جمله ماهنشان هر ساله انجام می‌شود و این سنت از دیرباز فرهنگ ایرانی اسلامی در بین خانواده‌های‌ها مرسوم بوده است.