logo
امروز : شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۰:۵۶
[ شناسه خبر : ۳۲۲۴۰ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 3 دقیقه ]
۳ هزار خانوار از نعمت آب شرب بهره‌مند می‌شوند:

شتاب طرح آبرسانی روستایی در شهرستان ماهنشان

شتاب-طرح-آبرسانی-روستایی-در-شهرستان-ماهنشان
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: امسال 20 طرح آبرسانی روستایی و شهری در شهرستان ماهنشان اجرایی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی «موج رسا» علیرضا جزء قاسمی امروز ۱۹ شهریور ماه در جمع خبرنگاران  اظهار کرد: امسال 20 طرح آبرسانی روستایی و شهری در شهرستان ماهنشان اجرایی می‌شود که با تکمیل این طرح‌ها، جمعیتی افزون بر 3000 خانوار از نعمت آب آشامیدنی سالم و پایدار برخوردار می‌شوند.

بیشتر بخوانید

وی افزود: برای اجرای این طرح‌‌ها در مجموع اعتباری بالغ بر 200 میلیارد ریال هزینه شده است.

وی افزود: اجرای طرح آبرسانی به روستای رَز در بخش مرکزی ماهنشان شامل حفر وتجهیز یک حلقه چاه دستی با دبی 2 لیتر بر ثانیه و اعتباری بالغ بر 4 میلیارد ریال از جمله این طرح‌ها است.

مدیرعامل شرکت آبفا استان زنجان گفت: آبرسانی به روستای لرده شور نیز با حفر و تجهیز یک حلقه چاه نیمه عمیق با دبی 2 لیتر بر ثانیه نیز از دیگر طرح‌هایی است که تنش آبی در این روستا را رفع می کند.

جزء قاسمی عنوان کرد: احداث مخزن ذخیره آب با ظرفیت 500 متر مکعب در روستای پری و همچنین اجرای کامل عملیات اصلاح و بازسازی شبکه توزیع آب این روستا به طول بیش از 4 کیلومتر نیز از طرح‌های آبرسانی روستایی در شهرستان ماهنشان است که با مشارکت بسیج سازندگی استان انجام می‌شود.

وی به احداث یک باب مخزن ذخیره آب 100 مکعبی در روستای اورجک ماهنشان نیز اشاره کرد و گفت: اصلاح شبکه توزیع آب این روستا نیز به طول بیش از 2 کیلومتر در دست اجرا قرار دارد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان بیان کرد: طرح آبرسانی به روستای ایده لو نیز شامل حفر و تجهیز یک حلقه چاه دستی، احداث یک کیلومتر خط انتقال، احداث یک باب ایستگاه پمپاژ سرچاهی و اجرای عملیات برق رسانی در حال اجرا می باشد.

وی عنوان کرد: احداث یک کیلومتر خط انتقال در روستای سرپل، احداث خط انتقال به طول 1.5 کیلومتر به همراه حفر یک رشته قنات در روستای سهند سفلی و احداث 1.5 کیلومتر خط انتقال روستای مغانلوی قره گل به همراه حفر یک رشته قنات به طول 40 متر نیز از دیگر طرح های آبرسانی در دست اجرای شرکت آبفا در شهرستان ماهنشان است. 

این مسئول به احداث مخزن 100 متر مکعبی روستای ویزمک، حفر یک حلقه چاه نیمه عمیق در روستای ایلی بلاغ و حفر و تجهیز یک حلقه چاه در انگوران نیز اشاره کرده و گفت: اجرای طرح های آبرسانی به روستاهای قره ناس، حسن آباد، قرائی، خضرآباد و اینچه سعید نیز از دیگر طرح های آبرسانی روستایی در شهرستان ماهنشان است که در دست اجرا قرار دارد.

جزء قاسمی یادآور شد: طرح های آبرسانی به روستاهای تک آغاج، قلعه ارزخوران، قره باتلاق، گلاب لو و تازه کند نیز در شهرستان ماهنشان در حال اجرا می‌باشد.

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر