logo
امروز : سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۷
نَفَسهاى آدمى گامهاى او به سوى مرگ است. نهج البلاغه، ص ۴۸۰، حکمت 74
[ 2022/10/4 ] [ 8 ربيع الاول 1444 ]

آموزش صنایع دستی در زندان، زندانی را در جایگاه کارآفرینی قرار دهد

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان زنجان گفت: ایجاد شناخت هنر صنایع دستی برای زندانی، ایجاد شرایط فروش محصولات زندانی و همچنین وارد اجتماع کردن زندانی، می‌تواند هم در زندان و هم بعد از زندان، زندانی را در جایگاه کارآفرینی قرار دهد.

پیگیر تخصیص اعتبار ملی به‌ منظور ساماندهی خیابان‌های اطراف گنبد سلطانیه هستیم

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زنجان از ارائه طرح ساماندهی خیابان‌های اطراف سلطانیه خبر داد و گفت: پیگیر تخصیص اعتبارات ملی دراین‌باره هستیم.

وجود ۸۰ رشته صنایع دستی پویا در زنجان/۴۵ رشته صنایع دستی؛ درآمد پایدار برای فعالان ایجاد کرده است

رئیس میراث فرهنگی شهرستان زنجان گفت: هم‌اکنون ۸۰ رشته صنایع دستی پویا در استان زنجان وجود دارد که از این تعداد ۴۵ رشته درآمد اقتصادی ثابت برای فعالان ایجاد می کند و منبع درآمد خانوارهای زنجانی است.

زنجان تبدیل به یکی از صادر کنندگان صنایع دستی مسی شده است/ لزوم حمایت بیشتر از فعالان صنایع دستی

رئیس میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان زنجان با اشاره به اینکه صادرات صنایع دستی از زنجان به صورت چمدانی انجام می‌شود، گفت: در گذشته با اینکه زنجان وارد کننده ظروف مسی بود اما در حال حاضر به یکی از صادرکنندگان تبدیل شده است.

آغاز ثبت نام جشنواره آش در زنجان

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری زنجان گفت: ثبت‌نام مرحله انتخابي نفرات استان زنجان در پانزدهمین جشنواره آش ايراني از امروز تا 31 شهریورماه در سایت جشنواره آغاز شد.

لزوم توجه به گردشگری فرهنگی/ گردشگری فرهنگی یک فرصت است

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان زنجان گفت: گردشگری فرهنگی یکی از فرصت‌هایی است که می‌تواند علاوه بر منافع اقتصادی، زمینه‌های اجتماعی، فرهنگی و زیست‌محیطی را در سطح شهر پوشش دهد بنابراین لازم است تا توجه بیشتری به این مسئله شود.

ثبت میراث ناملموس همکاری همه جانبه را می‌طلبد

میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان جوابیه‌ای در خصوص خبری که ۶ شهریور ماه با تیتر "استان زنجان در حوزه معرفی میراث ناملموس ضعیف عمل کرده است" که روی خروجی این رسانه رفت؛ ارسال کرده است.

آیا زیرساخت‌های محل برگزاری جشنواره آش تامین است؟/ لزوم ایجاد پارکینک و روشنایی در محل جشنواره

برگزاری جشنواره آش در محل نمایشگاه کاسپین نیازمند تامین برخی زیرساخت‌هایی است و باید حداقل امکانات همانند روشنایی و پارکینک در محل نمایشگاه تامین شود اما این امکانات در محل برگزاری نمایشگاه موجود نیست.

۱۲۰ غرفه در جشنواره آش به رایگان در اختیار هنرمندان صنایع دستی قرار می‌گیرد/ آغاز ثبت نام جشنواره ...

رئیس میراث‌فرهنگی فرهنگی و صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان زنجان گفت: ثبت نام جشنواره آش ایرانی از 29 شهریورماه به مدت 3 روز در زنجان آغاز می‌شود.

طولانی‌ترین بازار مسقف ایران در معرض فرونشست احتمالی/ فرونشست زمین در اطراف رختشویخانه+ عکس

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان زنجان با اشاره به اینکه این فرونشست در گذشته در راسته قیصریه بازار تاریخی زنجان نیز رخ داد و در سال ۹۸ گودالی ایجاد شد که ته آن نامعلوم بود، گفت: تکرار این اتفاق ناگوار برای بازار زنجان نیز وجود دارد و قطع به یقین این اتفاق در بازار نیز رخ خواهد داد.