logo
امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۸:۰۱
[ شناسه خبر : ۳۲۱۱۴ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 1 دقیقه ]
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان زنجان:

میزان صدور پروانه‌های اکتشاف معادن استان زنجان 5 برابر شد

میزان-صدور-پروانه‌های-اکتشاف-معادن-استان-زنجان-5-برابر-شد
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: در 5 ماهه نخست سال جاری، میزان صدور پروانه‌های اکتشاف معادن استان نسبت به مدت مشابه سال قبل، 5 برابر رشد داشته است.

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی «موج رسا» مجید گلشنی امروز ۱۱ شهریور ماه در جمع خبرنگاران با اشاره به صدور 35 پروانه اکتشاف معادن در استان اظهار داشت: این میزان در مدت مشابه سال گذشته 7 مورد بوده است که در مقایسه با سال جاری، رشد 400 درصدی را شاهد بودیم.

بیشتر بخوانید

وی با اشاره به اینکه از 35 پروانه اکتشاف صادره، 11 پروانه برای شرکت‌های تهیه و تولید مواد معدنی و ایمیدرو صادر شده است عنوان کرد: امیدواریم با حضور شرکت‌های بزرگ معدنی در استان، شاهد اکتشافات بزرگ معدنی، رشد و توسعه بخش معدن و به خصوص امر اکتشاف در سال‌های آتی باشیم.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان زنجان به رشد قابل توجه صدور پروانه‌های اکتشاف در این مدت اشاره کرد و افزود: میزان صدور پروانه‌های اکتشاف معادن در سال جاری تاکنون، به اندازه صدور پروانه در 3 سال اخیر بوده است.

وی یادآور شد: سرمایه‌گذاری پیش‌بینی شده برای این پروانه‌ها بالغ بر 960 میلیارد ریال می‌باشد که این میزان در مدت مشابه سال گذشته بالغ بر 90 میلیارد ریال بود.

وی اشتغالزایی پیش‌بینی شده برای این پروانه‌های اکتشاف را 105 نفر عنوان کرد.

گلشنی با بیان اینکه در بخش اکتشاف بیش از 70 درصد پروانه‌های اکتشاف منجر به صدور پروانه بهره‌برداری می‌شود تصریح کرد: با توجه به اینکه سرمایه‌گذاری در بخش معدن زمانبر بوده، نتایج جذب سرمایه گذاری‌ها در این بخش طی سال‌های آتی نمایان خواهد شد.

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر