logo
امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۷:۰۴
[ شناسه خبر : ۲۸۵۳۹ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 2 دقیقه ]
مدیرکل محیط زیست استان زنجان در گفت‌وگو با موج‌رسا؛

عمده مشکل زنجانرود ورود فاضلاب شهری است/ راشا کاسپین موظف به استاندارد‌سازی خروجی پساب است

عمده-مشکل-زنجانرود-ورود-فاضلاب-شهری-است-راشا-کاسپین-موظف-به-استاندارد‌سازی-خروجی-پساب-است
مدیرکل محیط زیست استان زنجان با بیان اینکه از بابت آلودگی صنعتی مشکل چندانی در رودخانه زنجانرود نیست گفت: تنها یکی از ورودی‌های آلودگی به زنجانرود شامل راشا کاسپین می‌شود که به مقدار زیادی کنترل شده اما شرکت موظف است تا پایان امسال خروجی را کاملا استاندارد نماید.

محمد‌رضا یافتیان در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; با اشاره به اینکه نظارت بر زنجانرود بر عهده محیط زیست است، اظهار داشت: اما دستگاه‌های دیگر نیز در این امر که وظیفه اجرایی بر عهده دارند، دخیل هستند.

وی با بیان اینکه ۵ طرح در آپفن استان مصوب شده است که موضوعات در ارتباط با بررسی تهدیدات و راهکارهای مرتبط با آلودگی زنجانرود است، افزود: به لحاظ کیفی ۳ رده رودخانه‌ای خوب، متوسط و بد در کشور وجود دارد و زنجانرود نیز جزو همین رودخانه‌های بد است‌.

مدیرکل محیط زیست استان زنجان با بیان اینکه این رودخانه از شرق زنجان تا ۹۰ کیلومتری جاده تبریز ادامه دارد، گفت: عمده مشکلات مربوط به آب‌های سطحی و فاضلاب‌های وارد شده از شهر زنجان به این رودخانه است، آلودگی‌های شیمیایی، کشاورزی، سموم به این رودخانه وارد می‌شود و درجه آلودگی رودخانه را بالاتر برده است.

وی در خصوص ورود پساب آلوده صنعتی به این رودخانه تصریح کرد: از بابت آلودگی صنعتی مشکل چندان نیست و تنها یکی از ورودی‌های آلودگی به زنجانرود شامل راشا کاسپین می‌شود که به مقدار زیادی کنترل شده است هر چند که برای اصلاح نیازمند اقداماتی از طریق محیط زیست است با این حال شرکت موظف شده تا پایان امسال خروجی را کاملا استاندارد نماید.

یافتیان با بیان اینکه آخال‌های استفاده شده توسط شرکت راشا سبب شده تا خروجی این کارخانه نیز تا حدودی به سمت بهبود پیش رود، گفت: البته فاضلاب این کارخانه هنوز دارای مشکل است.

وی ادامه داد: بر روی فاضلاب‌های شهری حساسیت خاصی ایجاد شده است و به دنبال این هستیم تا بتوانیم با راهکارهای سریعتر مشکلات مربوط به این معضل را حل کنیم./ب

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر