logo
امروز : دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹
پیامبر اکرم (ص): هر کس برای بر آوردن نیاز بیماری بکوشد، چه آن را برآورده سازد و چه نسازد، مانند روزی که از مادرش زاده شد، از گناهانش پاک می شود. من لایحضره الفقیه، ج ۴، ص ۱۶
[ 2021/1/18 ] [ 4 جمادی الثانیه 1442 ]
شناسه خبر : ۱۸۳۰۸
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان خبرداد

توزیع محدود واکسن‌ آنفولانزا در بین کودکان زیر 5 سال در زنجان

توزیع-محدود-واکسن‌-آنفولانزا-در-بین-کودکان-زیر-5-سال-در-زنجان
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان از توزیع واکسن‌های آنفولانزا در بین کودکان زیر 5 سال در زنجان خبرداد و گفت: این واکسن‌ها در بین کودکانی که بیماری زمینه‌ای دارند توزیع می‌شود.

مریم نوبرانی در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; اظهار کرد: توزیع واکسن آنفولانزا در استان زنجان قرار است از هفته آینده در سطح استان زنجان از طریق داروخانه‌ها انجام شود.

وی با بیان اینکه واکسن‌های آنفولانزا بسیار محدود است و بنابراین برای همه افراد جامعه در نظر گرفته نشده است تصریح کرد: در خصوص نحوه توزیع این واکسن‌ها تصمیم‌های متعددی گرفته شد و در ابتدای قرار بود این واکسن‌ها در بین همه کودکان زیر 5 سال توزیع شود اما به دلیل محدودیت واکسن‌ها از این تصمیم صرف نظر شد.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان خاطر نشان کرد: در نهایت تصمیم بر این شد واکسن در بین کودکان زیر 5 سالی که بیماری زمینه‌ای دارند توزیع شود.

وی با تاکید براینکه در صورت اینکه واکسنی اضافه بماند در بین افراد بالای 5 سال که  بیماریهای زمینه‌ای دارند توزیع خواهد شد گفت: براساس برآورد اولیه‌‌ای که انجام شده تعداد واکسن‌ها جوابگوی کودکان زیر 5 سال نخواهد بود.

نوبرانی با تاکید براینکه این واکسن‌ها برای همه کودکان زیر 5 سال نیست و هر کسی هم نمی‌تواند این واکسن‌ها را دریافت کند افزود: با خانواده‌ کودکانی که مشکل بیماری‌های زمینه‌ای دارند جهت دریافت واکسن تماس گرفته خواهد شد.

وی با تاکید براینکه محدودیت توزیع واکسن به موضوع کاهش واردات برمی‌گردد خاطر نشان کرد: بر روند توزیع واکسن‌ها هم به صورت کامل نظارت خواهد شد.//ع

 

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *