logo
امروز : یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰
پیامبر اکرم(ص): ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‏ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است. (بحار الانوار، ج 93، ص 342)
[ 2021/4/18 ] [ 5 رمضان 1442 ]
شناسه خبر : ۹۹۹۷
مدیر امور شیلات و آبزیان استان زنجان خبرداد

تولید بالغ بر 11 هزار تن ماهیان سردآبی و گرمابی در استان زنجان

تولید-بالغ-بر-11-هزار-تن-ماهیان-سردآبی-و-گرمابی-در-استان-زنجان

مدیر امور شیلات و آبزیان استان زنجان با اشاره به ميزان توليد ماهي در استان زنجان گفت: بالغ بر 11 هزار تن ماهیان سردآبی و گرمابی در استان زنجان تولید شد.

منصور حقی راد در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; اظهار کرد: توسعه پروژه‌های آبزی‌پروری در مناطق مختلف استان با هدف ایجاد اشتغال و افزایش تولید و بویژه ارتقای سطح سلامت جامعه با مصرف گوشت آبزیان، با شتاب خوبی در حال اجراست.

وي با اشاره به پرورش ماهی قزل‌آلا در استان زنجان خاطرنشان کرد: تولید این ماهی سردآبی طی 10 ماهه نخست سال جاری در استان به 9 هزار و 500 تن رسید.

مدیر امور شیلات و آبزیان استان زنجان همچنین با اشاره به پرورش ماهیان گرمابی از جمله انواع کپور ماهیان در استان خاطرنشان کرد: طی 10 ماهه امسال یک هزار و 835 تن انواع کپور ماهی از جمله کپور معمولی، سرگنده، نقره‌ای و علفخوار در مزارع استان تولید و به بازار عرضه شده است.

حقی راد با بیان اینکه این میزان تولید در 749 مزرعه پرورش ماهی محقق شده است، آب های طبیعی و نیمه طبیعی، رودخانه‌ها و سدهای خاکی را منابع آبی مورد استفاده در تولید و پرورش آبزیان در استان زنجان برشمرد.

مدیر امور شیلات و آبزیان استان زنجان عنوان کرد: سال گذشته تولیدات آبزی استان با بیش از 14 هزار و 612 هزار تن تولید انواع ماهیان سردآبی و گرمابی نسبت به برنامه هدف‌گذاری شده رشد 26 درصدی داشته است.

وی با اشاره به اینکه استان زنجان رتبه نخست تولید ماهیان سردآبی در منطقه شمال غرب را دارد، بیان داشت: به منظور ارتقای سرانه مصرف آبزیان در استان علاوه بر افزایش تولیدات شیلاتی اقدام به برگزاری کلاس‎‌های طبخ آبزیان و نمایشگاه‌های عرضه محصولات و فعالیت‌های ترویجی در مناطق مختلف استان شده است.

حقی راد افزود: مصرف سرانه آبزیان در استان زنجان از 250 گرم در سال 75 به 6.5 کیلوگرم در سال 97 ارتقا یافته است.

//ع

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *