logo
امروز : دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰
پیامبر اکرم(ص): ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‏ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است. (بحار الانوار، ج 93، ص 342)
[ 2021/4/19 ] [ 6 رمضان 1442 ]
شناسه خبر : ۹۹۳۸
حجت‌الاسلام صادقی‌نیارکی در گفت‌وگو با موج رسا:

تبلور نگاه عدالت‌محور و منصفانه رهبر انقلاب در بیانیه "گام دوم"/ این بیانیه را منشور و پیمان‌نامه دستگاه قضایی برای اجرای عدالت می‌دانیم

تبلور-نگاه-عدالت‌محور-و-منصفانه-رهبر-انقلاب-در-بیانیه-"گام-دوم"-این-بیانیه-را-منشور-و-پیمان‌نامه-دستگاه-قضایی-برای-اجرای-عدالت-می‌دانیم

رئیس کل دادگستری استان زنجان با اشاره بیانیه گام دوم انقلاب این بیانیه را منشور و پیمان‌نامه دستگاه قضایی دانست.

به گزارش موج رسا; حجت‌الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی در گفت‌وگویی اختصاصی با خبرنگار موج رسا بیانیه گام دوم انقلاب را از ابعاد مختلف مورد بررسی و تحلیل قرار داد و به اقدمات این دستگاه برای عملی کردن بندهای این بیانیه نیز اشاره کرد.

وی همچنین به کارهایی که در حوزه مبارزه با فساد و اجرای عدالت در کشور و همچنین استان زنجان می‌شود نیز اشاره داشت که در بخشهای مختلف از طریق موج رسا منتشر خواهد شد.

حجت‌الاسلام صادقی‌نیارکی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اظهار کرد: اکنون وارد دهه پنجم انقلاب شده و چهار دهه را با افتخار پشت سرگذاشته‌ایم.

وی با تاکید بر اینکه این چهل سال با یاس و ناامیدی دشمن همراه بود، ابراز کرد: دشمن در این چهل سال به صورت مرتب القا می‌کرد و دائم به خودش امیدواری می‎‌داد که این انقلاب 10 سالگی، 20 سالگی و 30 سالگی را نمی‌بیند و حتی می‌گفتند که انقلاب اسلامی جشن چهل سالگی را مطلقا نخواهد دید اما همه اینها تنها توهمی بیش نبود.

رئیس کل دادگستری استان زنجان با بیان اینکه دشمن نمی‌دانست که این انقلاب براساس یکسری آرمانهای دینی شکل گرفته و یک عبد صالح سکان‌دار اصلی آن است، گفت: در پس پرده پشتیبان انقلاب اسلامی یک امداد غیبی است، بنابراین دشمن تنها در خواب می‌تواند مانع پیشروی این انقلاب شود.

وی ادامه داد: ممکن است دشمن توانسته دست‌اندازهایی را پیش روی این انقلاب ایجاد کند اما نتوانسته کاری از پیش ببرد و ما اکنون با اقتدار وارد دهه پنجم شدیم و به امید خداوند انقلاب اسلامی با همین اقتدار، توان، حضور و مکتب به انقلاب حضرت ولیعصر(عج) متصل خواهد شد و این وعده امام راحل و مقام معظم رهبری بوده است.

حجت‌الاسلام صادقی‌نیارکی با بیان اینکه دشمن از اینکه بتواند به این انقلاب آسیب بزند، کور خوانده است افزود: اقتدار جمهوری اسلامی یک واقعیت است، اینکه عده‌ای نمی‌خواهند این واقعیت را ببینند اشکال از خودشان است. اکنون هم دنیا متوجه ایران است و هم ایران در دنیا حرف دارد.

وی بیان کرد: این اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی حاصل رشد در این چهل سال است، در پایان چهل سالگی انقلاب مقام معظم رهبری یک تدبیری کرده و بیانیه مهمی را صادر کردند و اکنون همه باید درک کنند که ولایت فقیه چه نعمت بزرگی است یعنی اگر ما اکنون در دنیا حرفی برای گفتن داشته و انسجام و یکپارچگی در کشور داریم به برکت ولایت فقیه است.

عالی‌ترین مقام قضایی استان زنجان با اشاره به اینکه صدور بیانیه گام دوم انقلاب در این شرایط دنیا را مبهوت خود کرد، گفت: این موضوع نشان از قدرت نفوذ در مجامع بین‌المللی است، باید توجه داشت که چرا گام دوم انقلاب این همه مورد توجه دوستان و دشمنان قرار گرفته است؟ به طور یقین این موضوع نشان از عظمت جایگاه ولایت است.

وی با بیان اینکه چرا بیانیه رهبران سایر کشورها این همه دنیا را تکان نمی‌دهد، عنوان کرد: تحلیل واقع‌بینانه، دقیق، درست، منطقی و عینی از گذشته انقلاب که حتی ایرادات را هم مورد اشاره قرار می‌دهد، نشان از نگاه بلند مقام معظم رهبری است، هر منصفی که به این بیانیه نگاه کند خواهد گفت که صادر کننده این بیانیه انسان عادل و باانصافی است.

حجت‌الاسلام صادقی‌نیارکی با تاکید بر اینکه این نگاه دقیق به گذشته برطرف کردن آسیب‌ها و تهدیدات را می‌طلبد، اظهار کرد: باید نقاط قوت انقلاب در این چهل سال نیز تقویت شود، اکنون نقشه راه به صورت دقیق برای آینده انقلاب و برای انقلابیون، مسئولان و جوانان و مردم ترسیم شده است.

وی با اشاره به وظایف دستگاه قضایی در عمل به این بیایه عنوان کرد: همه بخشهای جامعه به این بیانیه به عنوان یک منشور باید نگاه کنند که دستگاه قضایی نیز از این امر مستثنی نیست یعنی این بیانیه یک پیمان نامه برای دستگاه قضایی است و با تمام وجود به دنبال عملی کردن آن خواهد بود.

رئیس کل دادگستری استان زنجان تصریح کرد: با تمام وجود برای اجرای عدالت در جامعه تلاش خواهیم کرد و در این راستا ذره‌ای عقب‌نشینی نخواهیم داشت.

//س

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *