گروه:اقتصادي
ساعت :  ۲۱:۱۷ منتشرشده درتاریخ: ۱۳۹۷/۱۱/۱۷ شناسه خبر : ۹۷۹۰
جانشین سپاه انصارالمهدی استان زنجان خبرداد

جانشین سپاه انصارالمهدی استان زنجان گفت: یکی از پروژه های مهم سپاه استان زنجان انجام پروژه های عمرانی و محرومیت زدائی در مناطق محروم است.

به گزارش موج رسا; سرهنگ ابوالفضل طهماسبی امروز در نشست بسیج اصناف و بازاریان استان زنجان به اقدامات قرار گاه پیشرفت و آبادانی  سپاه اشاره کرد و گفت:این قرار گاه از روز های نخستین سال ۹۶ در راستای تحقق سخنان مقام معظم رهبری در خصوص آبادانی و سازندگی روستا ها ،مناطق محروم ایجاد شده است و همواره تلاش می کند با اجرای پروژه های عمرانی در دهستان ها ومناطق محروم از مشکلات مردم بکاهد.

وی افزود: ما در کنار حفظ در جامعه در زمینه های عمرانی و سازندگی فعالیت میکنیم تا مردم با وجود مشکلات فراوان از مشکلات دیگر نظیر عدم وجود مراکز بهداشتی، مدارس،راه های آسفالته و موارد دیگر رنج نبرند.

این مسئول بیان کرد: زمانی که امکانات رفاهی در مناطق محروم و روستاها ایجاد شود؛ آمار مهاجرت از روستاها به شهر کاهش می یابد و دراینصورت سکونت در حاشیه شهرها کاهش می یابد و آسیب های اجتماعی به حداقل می رسد.

جانشین سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان از اجرای طرح "یک کاسب یک دانش آموز" در استان خبر داد وافزود: این طرح در راستای حمایت از نیازمندان و خانواده ها، دانشجویان ودانش اموزان کم بضاعت و بی بضاعت در استان اجرا می شود .

سرهنگ طهماسبی یاد آورد شد: تعدادی ازدانش آموزان و دانشجویان کم بضاعت و بی بضاعت در استان شناسایی شده و باتوجه به فرارسیدن سال نو به کاسبان و خیرین معرفی می شوند تا تعدادی از اقلام مورد نظر آنان تامین شود.

ناصری رئیس ستاد اقامه نماز استان زنجان نیز در ادامه این نشست از برگزاری دوره آموزشی نماز برای روسای اتحادیه های صنفی استان زنجان خبر داد.

وی با اشاره به اینکه در بحث اقامه نماز افراد در ۳ دسته قرار دارند گفت: گروه اول افراد ترک کنندگان نماز، گروه دوم نماز خوان و گروه سوم افراد اقامه کننده نماز هستند.

این مسئول خاطرنشان کرد: افراد گروه اول به کلی به ترک نماز پرداخته و از اقامه نماز پرهیز می کنند و میان افراد گروه دوم و سوم تفاوت فراوانی وجود دارد؛چرا که افراد گروه دوم تنها نماز می خوانند درحالی که افراد گروه سوم در کنار اقامه نماز ،رفتار، کردار و تعامل مناسب با افراد و جامعه دارند به طوری که همواره خداوند را حاضر و ناظر به اعمال خود می دانند.

 وی در ادامه ۲ عامل ؛سستی و تنبلی و عدم آموزش و نا آگاهی را عوامل کاهش آمار افراد اقامه کننده نماز دانست و افزود: بعد از انقلاب اسلامی آمار افراد تارک الصلاه کاهش یافته است.

این مقام مسئول بیان کرد: در همین راستا دوره آموزشی احکام و مباحث نماز برای روئسای اتحادیه های صنفی استان زنجان برگزار می شود تا این افراد در کنار کسب و کار و کسب روزی حلال واجبات را فراموش نکرده و به اقامه نماز بپردازند.

رئیس ستاد اقامه نماز استان زنجان گفت: این دوره آموزشی به مباحث نماز شناسی، بررسی آثار اقتصادی و اجتماعی نماز بر زندگی و کسب و کار ، شیوه های دعوت عموم به نماز و نحوه پاسخ به مباحث نماز خواهد پرداخت.//ف

انتهای پیام/

ارسال نظر
8 + 7 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات