logo
امروز : سه شنبه ۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۴۴
نَفَسهاى آدمى گامهاى او به سوى مرگ است. نهج البلاغه، ص ۴۸۰، حکمت 74
[ 2023/3/21 ] [ 28 شعبان 1444 ]
شناسه خبر : ۹۶۱۳
مدیر هنرستان هنرهای زیبای پسران زنجان:

ظرفیت های زنجان در زمینه هنر مغفول مانده است/ضرورت توجه به هنرستان هنرهای زیبا

ظرفیت-های-زنجان-در-زمینه-هنر-مغفول-مانده-است-ضرورت-توجه-به-هنرستان-هنرهای-زیبا

مدیر هنرستان هنرهای زیبای پسران زنجان گفت: از ظرفیت های جامعه زنجانی در زمینه هنر به خوبی استفاده نشده است.

کریم رفاهی امروز در گفت و گو با خبرنگار موج رسا; ، اظهار داشت: هنر در این جهان مدرنیته و پست مدرن هنر در زندگی ما انسان ها حلقه مفقوده محسوب می شود.

وی با بیان اینکه با توجه به ساختار جمعیتی 500 هزار نفری زنجان،حتی20 موسیقی دان در زنجان نداریم،افزود: از ظرفیت های جامعه زنجانی در زمینه هنر به خوبی استفاده نشده است.

مدیر هنرستان هنرهای زیبای پسران زنجان با اشاره به اینکه هنرستان هنرهای زیبای تهران صدمین سال و اصفهان هشتادمین سالروز احداث خود را جشن می گیرند و به آن افتخار می کنند،ادامه داد: این در حالی است که فعالیت هنرستان هنرهای زیبای زنجان از سه سال پیش آغاز شده است.

رفاهی با بیان اینکه این هنرستان در ابتدای کار با 30 هنرجو فعالیت خود را آغاز کرد، خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی 120 دانشجو در این هنرستان مشغول به تحصیل هستند.

وی گفت: در حال حاضر دانشجویان زنجانی به دلیل نبود امکان ادامه تحصیل در رشته های هنری به سایر استان ها مراجعه می کنند، افزود: این نگرانی والدین است که فرزندانشان تنها تا مقطع دیپلم در زنجان امکان ادامه تحصیل دارند.

مدیر هنرستان هنرهای زیبای پسران زنجان خاطرنشان کرد: ساختمان این هنرستان بر اساس رویکرد و رهیافت 50 ساله احداث شده است و می توان آن را به مجتمع آموزشی از مقطع ابتدایی تا پایان دانشگاه در نظر گرفت.

رفاهی با بیان اینکه رشته موسیقی را با شش نفر در این هنرستان شروع کردیم،گفت:  هارمونی موجود در موسیقی انسان را به سوی خداوند متعال سوق می دهد.

وی با اشاره به کسب رتبه های بالا در کنکور هنر توسط هنرجویان هنرستان هنرهای زیبای زنجان، بیان داشت:85 درصد هنرجویان رتبه های خوبی را کسب کرده اند و در دانشگاه های تهران و شیراز ادامه تحصیل می دهند.

این مسئول برضرورت پرداختن به رشته های هنری در هنرستان هنرهای زیبای زنجان تاکید کرد و گفت: ضروری است هفتگانه هنر شامل موسیقی، حرکات نمایشی، هنرهای ترسیمی، تجسمی، نمایش،سینما و ادبیات در این هنرستان به هنرجویان ارائه شود.//ن

انتهای پیام/

نظرات
[ نام : ] [ ۱۱:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۳ ]
هنر در استان زنجان نه تنها مغفول بلکه با مهندسی خاصی از زندگی مردم حذف وفعالیت های آن توقیف وفعالیت های انجام شده در سطح نازل غیرحرفه ای هم بسیار با آنچه باید بوده اغراق آمیز وحتی دروغ توجیه شده هنرمندان خود ساخته وتحصیل کرده از انجام فعالیت ها برحذر وبسیاری افراد هم حذف وطرد شدند در حذف وطرد ومهاجرت هنرمندان زنجان به شهرهای دیگر مدیران استان وهنرمندان رقیب وضعیف نقش فراوان و مستقیم داشته ودارند اداره ارشاد وسایر دستگاهها دولتی امنیت وآرامش کارکنان خود را بر هنرمندان واصحاب فرهنگ ترجیح می دهد از هنرمندان ترک دیار کرده سراغ بگیردید نظرات آنها راه نجات هنر استان است
فرم ارسال نظر