logo
امروز : پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
پیامبر اکرم (ص): رجب ماه بارش رحمت الهى است. خداوند در اين ماه رحمت خود را بربندگانش فرو مى ريزد.
[ 2021/3/4 ] [ 20 رجب 1442 ]
شناسه خبر : ۹۰۸
نماینده ولی فقیه در استان زنجان:

توسعه کشور مربوط به هیچ جناحی نیست و فقط به پای نظام نوشته می شود

توسعه-کشور-مربوط-به-هیچ-جناحی-نیست-و-فقط-به-پای-نظام-نوشته-می-شود

امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان زنجان با بیان اینکه مسئولان اجرایی باید بدون حزب بازی و سیاسی کاری  باید وظایف خطیر خود را در قبال انقلاب اسلامی و مردم انجام دهند، گفت: توسعه کشور مربوط به هیچ جناحی نیست و فقط به پای نظام نوشته می شود و توسعه کشور مهمترین و تاثیر گذارترین ابزار نظام جمهوری اسلامی است.

به گزارش موج رسا;آیت الله شیخ علی خاتمی ظهر امروز در همایش نقش جوانان در توسعه روستاها در سالن زیتون جهاد کشاورزی استان با بیان اینکه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی افزایش تحصیلات تکمیلی، توسعه مراکز علمی و دانشگاهی، و در کنار آن طرح ‌های توسعه برق ‌رسانی، گاز رسانی و آب ‌رسانی مورد توجه قرار گرفته است، اظهار کرد: اگر در رژیم سابق 14 هزار روستای برق‌دار داشتیم و تنها پنج شهر ایران از گاز بهره‌مند بود امروز هزار شهر ایران و بیش از 55 درصد جمعیت روستایی از نعمت گاز و 100 درصد روستاهای بالای 10 خانوار از نعمت برق بهره‌مند هستند.

وی با اشاره به اینکه جهاد سازندگی ماهیت فرهنگی داشت و افرادی که در این نهاد فعالیت داشتند محرومان را ولی نعمت خود می‌دانستند، افزود: این افراد کار برای مردم را عبادت می‌دانستند.

* نگاه جمهوری اسلامی ایران نگاه خدمت‌ رسانی و محرومیت ‌زدایی است

امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان زنجان با بیان اینکه با بیان اینکه فعالان جهاد سازندگی به عنوان سربازان امام راحل و پیام‌ رسانان انقلاب اسلامی پیام انقلاب را با زبان و عمل خود به روستاها رساندند، بیان کرد: نگاه جمهوری اسلامی ایران نگاه خدمت‌ رسانی و محرومیت ‌زدایی است.

آیت الله خاتمی توجه به نیازهای اساسی آحاد مردم و برآورده کردن این نیاز ها را از دیگر مراحل محرومیت ‌‌زدایی عنوان کرد، اظهار داشت: ساخت و توسعه کشور برای دستیابی به ترقی و رشد، نیازمند حضور و همکاری تمام مسئولان و اقشار مردم است.

* پس از پیروزی انقلاب اسلامی توجه ویژه ای به ویژه مردم مناطق محروم شده است

وی با بیان اینکه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در سایه رهبری های مدبرانه حضرت امام خمینی(ره)، اتفاقاتی در کشور روی داد که همراه با خیر و برکت بود و پیشرفت هایی در سایه برنامه ریزی های صورت گرفته در نظام جمهوری اسلامی صورت گرفت، تصریح کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی توجه ویژه ای به روستاییان به ویژه مردم مناطق محروم شده و آنان از آب آشامیدنی سالم و بهداشتی، برق و گاز طبیعی برخوردار شده اند.

امام جمعه زنجان و نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به اینکه در دوران قبل از انقلاب 65 هزار روستا در کشور وجود داشت که فقط یک هزار و 500 روستا برق داشتند، ادامه داد: امروزه به برکت انقلاب اسلامی ایران همه روستاهای بالای 20 خانوار برق دارند و در حال حاضر برای برق ‌رسانی به روستا های زیر 20 خانوار نیز اقدام می‌شود و هدف از این اقدام خدمت ‌رسانی است.

* محور توسعه هر کشوری باید روستاها باشند

آیت الله خاتمی با بیان اینکه محور توسعه هر کشوری باید روستاها باشند زیرا جمعیت روستا یک جمعیت فعال و تولید کننده بوده و حمعیت شهری بیشتر مصرف کننده است، گفت: برای اینکه بتوانیم روند توسعه کشور را بهبود بخشیم باید به روستا توجه داشته باشیم اما اکنون شاهد این هستیم که روستاها به ویژه در مناطق دارای مزیت از جمعیت خالی شده و در حاشیه شهر ها ساکن شده‌اند.

وی با بیان اینکه توسعه آبیاری نوین در زمین های کشاورزی راهکاری برای بهبود کمی و کیفی تولید محصول، افزایش درآمد کشاورزان و ایجاد فرصت های شغلی جدید است، گفت: توسعه سیستم های نوین آبیاری از مهمترین راه های مقابله با بحران کم آبی، پیشگیری از کاهش ذخیره منابع آب های زیرزمینی و افزایش کمی و کیفی محصولات کشاورزی است.

*ایجاد صنایع کوچک و متوسط باید مورد تقویت و حمایت قرار گیرند

امام جمعه زنجان و نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه صنایع کوچک و متوسط باید مورد تقویت و حمایت قرار گیرند، افزود: صنایع کوچک و متوسط به هر نحوی باید مورد تقویت و حمایت قرار گیرند و مسئولان باید در رونق دوباره صنایعی که راکد مانده اند تلاش کنند.

آیت الله خاتمی با بیان اینکه مردم مناطق روستایی زمانی در روستا ها ماندگار می‌شوند که از امکانات رفاهی لازم برخوردار شده و در رفاه و آسایش زندگی کنند، بیان کرد: اقدامات مختلفی تاکنون برای ارتقای سطح معیشت و رفاه روستاییان در مناطق مختلف استان زنجان صورت گرفته و قدم‌ های مثبتی در این راستا برداشته شده است که کافی نبوده و باید قدم ‌های بلندتری برداشته شود.

* رشد و توسعه جامعه در گروی تلاش شبانه روزی است

وی صنعت و معدن، کشاورزی و گردشگری را عامل توسعه استان دانست، تصریح کرد: رشد و توسعه جامعه در گروی تلاش شبانه روزی است.

امام جمعه زنجان و نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه توسعه کشور مربوط به هیچ جناحی نیست و فقط به پای نظام نوشته می شود، گفت: توسعه کشور مهمترین و تاثیر گذارترین ابزار نظام جمهوری اسلامی است.

* مسئولان اجرایی باید بدون حزب بازی وظایف خود را در قبال انقلاب اسلامی انجام دهند

آیت الله خاتمی با بیان اینکه مسئولان اجرایی باید بدون حزب بازی و سیاسی کاری  باید وظایف خطیر خود را در قبال انقلاب اسلامی و مردم انجام دهند، اظهار داشت: اگر مسئولان وارد مسائل جناح گری و حزب بازی شوند قطعا از وظایف سنگین خود در قبال مردم و جامعه اسلامی غافل می شوند.

//پ

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *