گروه:اقتصادي
ساعت :  ۰۸:۰۰ منتشرشده درتاریخ: ۱۳۹۷/۰۸/۱۲ شناسه خبر : ۸۵۳۹
رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان:

رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان دلیل کمرنگ شدن حضور هیئت‌های خارجی در استان زنجان بی‌ثباتی وضعیت اقتصادی دانست و گفت: در صورت ایجاد ثبات اقتصادی وضعیت به حال گذشته برمی‌گردد.

غلامحسین جمیلی در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; در خصوص کمرنگ شدن حضور تجار خارجی در زنجان اظهار کرد: حضور تجار خارجی را نمی‌توان به یک مقطع زمانی دانست در یک زمانی حضور خوبی دارند و در یک زمانی نیز حضور تجار خارجی کمرنگ می‌شود و این یک امر طبیعی است.

وی تصریح کرد: شرایط اقتصاد این روزها قدری غیر قابل پیش‌بینی شده و خیلی‌ها منتظر هستند که ببینند که چه اتفاقی قرار است بیفتد و چه نتیجه خواهد شد تا متناسب با آن اتفاق تیم‌ها و قرارداد‌ها و مذاکرات خودشان را انجام دهند.

رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان عنوان کرد: تصور کنید یک هیئت خارجی بیاید و براساس شرایط امروز مذاکراتی را انجام دهد و به نتایجی برسند بعد دو ماه دیگر تغییرات کلی ایجاد شود اون مذاکرات بی‌نتیجه می‌شود.

وی هیئت‌های خارجی بیشتر احتیاط می‌کنند و با برنامه حرکت می‌کنند افزود: منتظر هستند وضعیت به یک ثبات و رویه رفتاری جامعه بین‌الملل برسد و بعد از آن روابط افزایش خواهد یافت.

جمیلی تاکید کرد: در حال حاضر به لحاظ مشکلات ناشی از تحریم‌های آبان ماه زیاد نگران نیستیم و مطمئن هستیم از پس آن بر می‌آییم.

وی عنوان کرد: اگ قدری در داخل ما ملاحظه شویم و قدری دولت سختگیرانه و پر التهابش نکند و باید آرامش حاکم باشد تا بتوان در بقیه حوزه‌ها رقابت وجود داشته باشد.

//ع

انتهای پیام/

ارسال نظر
9 + 1 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات