logo
امروز : شنبه ۵ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۱۵
نَفَسهاى آدمى گامهاى او به سوى مرگ است. نهج البلاغه، ص ۴۸۰، حکمت 74
[ 2023/3/25 ] [ 3 رمضان 1444 ]
شناسه خبر : ۸۴۴۵
مدیرکل بنیاد شهید استان زنجان خبرداد

برگزاری یادواره شهدای غواص در زنجان/ گردان خط شکن حضرت ولیعصر (عج) زنجان زبانزد دوران دفاع مقدس بود

برگزاری-یادواره-شهدای-غواص-در-زنجان-گردان-خط-شکن-حضرت-ولیعصر-(عج)-زنجان-زبانزد-دوران-دفاع-مقدس-بود

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان گفت: یادواره غواصان دریادل عملیات کربلای 4 و 5 گردان ولیعصر(عج) در زنجان برگزار می شود.

علی کاظمی امروز در گفت و گو با خبرنگار موج رسا; ، اظهار داشت: یادواره غواصان دریادل زنجان برای نخستین بار در 26 مهر ماه سالجاری در زنجان برگزار می شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: یادواره غواصان دریادل عملیات کربلای 4 و 5 گردان ولیعصر(عج) در حسینیه اعظم زنجان برگزار و یادگاران و خانواده های معظم شهدای این گردان، از استان های آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل، قزوین و زنجان در این یادواره حضور خواهند داشت.

لازم به ذکر است: در طول هشت سال جنگ تحمیلی‌، گردان‌هائی بودند که مابین دیگر لشگرها و گردان‌ها برای خود اسم و رسمی به پا کرده و در بین قرارگاه‌های فرماندهی جبهه به گردان‌های خط شکن‌، معروف و مشهور شده بودند، یکی از آن گردان‌ها که نامش در آن ایام بسیار برسرزبان هابود و رزمندگان دلاورش حماسه های بیشماری را برای جبهه اسلام آفریدند، گردان خط شکن و ضد زره، حضرت ولیعصر (عج) استان زنجان بود.

گردان حضرت ولیعصر (عج) استان زنجان، در انجام دادن هرگونه ماموریت سخت و دشوار و در بعضی مواقع از نظر دیگران ناممکن و قبول خطرناکترین محورهای عملیاتی زبانزد تمامی فرماندهان و سرداران جنگ بود و شهرت و مهارت خاصی در زمینه عبور از موانع مستحکم و در هم شکستن خطوط دفاعی عراقی‌ها و حفظ و نگهداری از خطوط پدافندی خودی و تثبیت آنها داشت.

به همین دلیل همواره در تمام عملیات‌های بزرگ و سرنوشت سازی که علیه جبهه کفر و تاریکی طرح‌ریزی و اجرا می‌شد، گردان حضرت ولیعصر (عج) زنجان به طور حتمی در یکی از محورهای سخت عملیاتی، به عنوان گردانی خط شکن در نظر گرفته می‌شد.//ن

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر