گروه:اقتصادي
ساعت :  ۰۹:۴۰ منتشرشده درتاریخ: ۱۳۹۷/۰۶/۲۲ شناسه خبر : ۸۲۰۷
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان:
ارتقای ضریب مکانیزاسیون با سرمایه‌گذاری 191 میلیارد تومان در استان زنجان/ 220 هزار تن گندم امسال در خدابنده تولید شد

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با اشاره به اینکه خدابنده بیشترین سهم تولید و خرید گندم را به خود اختصاص داده است گفت: 220 هزار تن گندم امسال در خدابنده تولید شد.

اکبر کرامتی در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; سطح گندم آبی و دیم طی سال زراعی 97-96 در استان را به ترتیب 18 هزار هکتار و 276 هزار هکتار اعلام و اظهار کرد: امسال تاکنون با تولید 500 هزار تن گندم و خرید 450 هزار تن، رکورد تولید گندم در تاریخ کشاورزی استان شکسته شد.

وی با بیان اینکه شهرستان خدابنده با خرید 220 هزار تن بیشترین سهم تولید و خرید گندم در استان را دارد، عنوان کرد: آخرین رکورد تولید گندم در استان زنجان با تولید 420 هزار تن و خرید 373 هزار تن مربوط به سال 89 بوده است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان شکسته شدن رکورد تولیدگندم در استان را علاوه بر بارش‌ها، مرهون سیاست‌گذاری‌ها و برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته در بخش کشاورزی و تلاش کشاورزان دانست و تصریح کرد: متوسط بارندگی بلندمدت استان زنجان 300 میلی متر است و سال زراعی 97-96 میزان بارشها 305 میلی متر یعنی فقط پنج میلیمتر بیشتر از میانگین بلندمدت بوده است.

وی با اشاره به جایگاه استان در حوزه مکانیزاسیون کشاورزی، تامین و توزیع انواع کود، تولید بذور اصلاح شده و توسعه سیستم‌های نوین آبیاری بیان کرد: استان زنجان رتبه دوم کشوری در شاخص ضریب مکانیزاسیون کشاورزی را دارد و از سال 92 تاکنون بیش از 191 میلیارد تومان برای ارتقای ضریب مکانیزاسیون استان سرمایه گذاری شده است.  

کرامتی افزود: سال زراعی97-96 بیش از 50 هزار تن انواع کود برای محصول گندم اختصاص داده شد.

وی تصریح کرد: استان زنجان در اجرای آبیاری میکرو نیز دارای رتبه دوم کشوری بوده و همچنین موفق به کسب رتبه برتر کشوری برای چندین سال متوالی در تولید و پخش برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی شده است.

//ع

انتهای پیام/

ارسال نظر
4 + 7 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات