logo
امروز : دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰
پیامبر اکرم(ص): ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‏ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است. (بحار الانوار، ج 93، ص 342)
[ 2021/4/19 ] [ 6 رمضان 1442 ]
شناسه خبر : ۸۰۳
رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان:

تولید گلخانه‌ای تنها راه افزایش صادرات محصولات کشاورزی است/ اعزام یک هیئت تخصصی کشاورزی به کشورهای ایتالیا و اسپانیا

تولید-گلخانه‌ای-تنها-راه-افزایش-صادرات-محصولات-کشاورزی-است-اعزام-یک-هیئت-تخصصی-کشاورزی-به-کشورهای-ایتالیا-و-اسپانیا

رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان با توسعه صادرات بخش کشاورزی اشاره کرد و گفت: تولید گلخانه‌ای تنها راه افزایش صادرات محصولات کشاورزی است.

غلامحسین جمیلی در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; با اشاره به اینکه برخی از کالاها در مقاطع مختلف فصلی در بازار‌های مختلف دارای مزیت‌های مختلف رقابتی است اظهار کرد: الزاما نباید به دنبال این باشیم که یک کالا در زمان کشت آن و یا در زمان عدم کشت آن دارای فرصت فروش و قابل ارائه باشد.

وی با اشاره به آن چیزی که در بحث صادرات مهم بوده تولید براساس استاندارد‌های بین‌المللی است بیان کرد: مشکلی ما امروز داریم گواهی‌های مختلف بهداشتی را در ایران نمی‌توانیم داشته باشیم.

رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان افزود: محصولات کشاورزی بدون این گواهی ممکن است به بازار هدف برسد و در آن کشور نیز آنلالیز شود و اگر مغایرتی با گواهینامه صادر داشته باشد محصول براساس قوانین آن کشور معدوم می‌شود.

وی با بیان اینکه تولید گلخانه‌ای تنها راه صادرات محصولات کشاورزی است افزود: اگر بخواهید محصول صادرات کشاورزی داشته باشید باید محصولات کشاورزی در گلخانه‌ها به صورت پایدار در تمام فصول سال تولید شود.

جمیلی افزود: امیدوارم که سیاست‌های حمایتی از توسعه گلخانه‌ها در سطح استان وجود داشته باشد.

وی با اشاره به برنامه‌ اعزام یک هیئت تخصصی کشاورزی ایتالیا و اسپانیا افزود: این موضوع در کارگروه صادرات استان مطرح می‌شود و اگر موافقت انجام شود این اعزام انجام خواهد شد.

رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان با بیان اینکه اعزام این هیئت به منظور اینکه اشتراکات زیادی را در تولید برخی از محصولات کشاورزی مانند زیتون٬ گوجه فرنگی٬ سیب زمینی و زرد آلو و برخی سبزیجات داریم گفت: شهر‌های حضور این هیئت نیز مشخص شده است.

وی ابراز کرد: اگر موافقت انجام شود این هیئت اوخر خرداد ماه و یا اویل تیر ماه سال آینده اعزام می‌شوند.

جمیلی ابراز کرد: این امر بیشتر به منظور آشنایی کشاورزان با صنایع بسته بندی و تولید گلخانه‌ای و غیره و استفاده از تجربیات بین‌المللی این کشور در زمینه کشاورزی بوده است.

///ع

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *