گروه:سیاسی
ساعت :  ۱۳:۴۰ منتشرشده درتاریخ: ۱۳۹۷/۰۵/۲۷ شناسه خبر : ۷۹۵۱
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

نماینده مردم اصفهان در مجلس گفت: باید مشخص شود سهم ارزبری هر خودرو به چه میزان است و چقدر از آن را اکنون باید داد و سپس، آن را در محاسبات و قیمت تمام شده آن بیاورند، این موارد برای بهبود وضعیت بازار خودرو باید بررسی شود.

به گزارش موج رسا; حمیدرضا فولادگر، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی درخصوص افزایش قیمت خودرو و نوسانات قیمت در این بازار اظهارداشت: افزایش قیمت خودرو به علت مسائل ارزی در کشور رخ داده است، خودروهایی که قطعات آنها در ایران ساخته می‌شود و همچنین آنهایی که در داخل مونتاژ می‌شوند یک بخش ارزبری دارند.

وی با اشاره به افزایش قیمت خودروها به دنبال نوسانات ارزی، افزود: وضعیت نقدینگی نیز موجب افزایش تقاضا شده است و عمده آن به خاطر بحث ارز و البته ارزی است که از بازار ثانویه تهیه می‌شود، البته ما گرانی را تایید نمی‌کنیم ولی دلیل این افزایش قیمت را اینگونه می‌توان عنوان کرد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این شرایط باید ساماندهی شود، گفت: باید مشخص شود سهم ارزبری هر خودرو به چه میزان است و چقدر از آن را اکنون باید داد و سپس، آن را در محاسبات و قیمت تمام شده آن بیاورند، این موارد برای بهبود وضعیت بازار خودرو باید بررسی شود.

وی با بیان اینکه وقتی بازار رقابتی است عرضه و تقاضا تعیین کننده قیمت است، ادامه داد: وقتی ارز دولتی به خودرو تعلق نمی‌گیرد و خودرو به قیمت ارز ثانویه تمام می‌شود طبیعی است که در قیمت آن تاثیر می‌گذارد. باید میزان ارزبری هر خودرو را مشخص کنند، هنوز هم دولت انحصار دارد و می‌تواند بر این امر نظارت کند.

منبع: شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛

انتهای پیام/

ارسال نظر
1 + 8 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات