گروه:سیاسی
ساعت :  ۰۹:۵۵ منتشرشده درتاریخ: ۱۳۹۷/۰۵/۱۴ شناسه خبر : ۷۷۹۷
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس:

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس گفت: جمهوری اسلامی ایران در حوزه نظامی-دفاعی، استراتژی کاملاً دفاعی در پیش گرفته است و به هیچ وجه مواضع تهاجمی ندارد.

به گزارش موج رسا; سیدحسین نقوی حسینی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس با اشاره به هدف اصلی غرب در تضعیف توان دفاعی و موشکی ایران، اظهار داشت: فعالیت جمهوری اسلامی ایران در حوزه نظامی با استراتژی دفاعی است و صرفاً برای دفاع از امنیت کشور و سرزمینمان و همچنین دفاع از مردمانمان است.

وی تصریح کرد: کشور ایران دشمنان زیادی دارد و این دشمنان کشور ما را علناً تهدید می کنند؛ مثلا رژیم صهیونیستی همیشه کشور ما را تهدید می کند و آمریکا از گزینه نظامی روی میز صحبت می کند و برخی از کشور های دیگر که خیلی کوچک هستند نیز، جمهوری اسلامی ایران را تهدید نظامی می کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس بیان داشت: ما یک کشور عادی نیستیم بلکه کشوری هستیم که تهدید می شویم و وقتی کشوری تهدید می شود، حق دارد در حوزه دفاعی خودش را مجهز کند به شکلی که بتواند از خودش و از ملت و سرزمینش دفاع کند.

نقوی حسینی عنوان کرد: حوزه موشکی جمهوری اسلامی ایران صرفاً حوزه دفاعی است و البته در این زمینه کارهای بسیار ارزشمند و مهمی انجام شده است و همه دشمنان ایران می دانند که ایران قادر است از خودش دفاع کند.

وی خاطر نشان کرد: غربی ها، آمریکایی ها و اروپایی ها روی قدرت دفاعی ایران حساس اند و می گویند چرا ایران خودش را تجهیز می کند که از خودش دفاع کند؟ چرا ایران آنقدر قدرتمند شده است که می تواند از خودش دفاع کند؟  به همین جهات حساسیت دارند و می خواهند موضوع موشکی ایران را تحت الشعاع قرار دهند و پای میز مذاکره قرار دهند و محدودیت ایجاد کنند.

نماینده مردم ورامین در مجلس ابراز کرد: جمهوری اسلامی ایران به صورت شفاف به آن ها اعلام کرده است که حوزه موشکی و دفاعی کشور به هیج وجه قابل مذاکره با هیچ قدرت و هیچ کشوری نیست و اجازه دخالت هیچ کس در امور دفاعی را نمی دهد و به هر اندازه که لازم باشد برای دفاع از کشور پیشرفت خواهد کرد.

نقوی حسینی در پاسخ به این سوال که "اگر در حوزه نظامی و موشکی از توان بالایی برخوردار نبودیم چه سرنوشتی در انتظار ایران بود؟" گفت: قطعاً به سرنوشت عراق و افغانستان دچار می شدیم؛ همانطور که قبلا شاهد بودیم قدرت های سلطه گر همواره به افغانستان و عراق حمله می کردند و می کنند.

وی افزود: کشورهای متجاوز حدود 20 سال است که در افغانستان حضور دارند و جز نا امنی، جنگ و خون ریزی و آشفتگی ارمغان دیگری برای کشور افغانستان ندارد.

چراغ سبز برخی از مسئولین داخلی به مذاکره موشکی

سیدحسین نقوی حسینی با اشاره به مطرح شدن مذاکره موشکی توسط غرب گفت: هیچ کس حق ندارد که در این زمینه گفت و گو مذاکره کند و تا کنون نیز هیچ مقام رسمی در این رابطه کوتاه نیامده است و مشاهده نشده که حتی در ابن خصوص نرم صحبت کند.

وی اشاره کرد: همه مسئولین نظام در این زمینه اتفاق نظر دارند و معتقدند که حوزه دفاعی و موشکی اصلاً قابل مذاکره با هیچ قدرت و کشوری نیست و اجازه نخواهیم داد کسی وارد این مذاکرات شود.

آمریکا عصبانی است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس به اظهارات اخیر ترامپ برای گفت و گوی مجدد با جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: دولت آمریکا و ترامپ نمی توانند افکار عمومی را قانع کنند، این ها تلاش کردند که از برجام عبور کنند و کشورها را علیه جمهوری اسلامی ایران متحد کنند اما موفق نشدند.

وی افزود: امروز آمریکا و ترامپ در انزوای سیاسی هستند و هیچ کشوری از تحریم های آمریکا حمایت نمی کند در واقع افکار عمومی این گونه موضع گیری ها را قبول ندارد.

نقوی حسینی در پایان گفت: آمریکا برای اینکه بتواند افکار عمومی را قانع کند و پاسخگو به افکار عمومی باشد، اظهار نظرهای متناقض و متعارض می کنند؛ یک روز دعوت به تحریم علیه ایران می کند و یک روز دعوت به مذاکره می کند، یک روز شرط می گذارد و یک روز شرط هایش را بر می دارد که در حقیقت این نشان دهنده آن است که آمریکا عصبانی است و ناکام مانده و نمی تواند افکار عمومی را قانع کند و دچار تناقض گویی شده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
4 + 5 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات