logo
امروز : دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰
پیامبر اکرم(ص): ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‏ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است. (بحار الانوار، ج 93، ص 342)
[ 2021/4/19 ] [ 6 رمضان 1442 ]
شناسه خبر : ۷۶۶
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان:

7.3 درصد جمعیت استان زنجان عضو کتابخانه های عمومی هستند/اهدای 130 هزار نسخه کتاب به کتابخانه های استان

7.3-درصد-جمعیت-استان-زنجان-عضو-کتابخانه-های-عمومی-هستند-اهدای-130-هزار-نسخه-کتاب-به-کتابخانه-های-استان

 مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان گفت: 7.3 درصد جمعیت استان زنجان در کتابخانه های عمومی عضو هستند.

به گزارش موج رسا; امیرعلی نیک بخش ظهر امروز در کارگروه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی از اجرای هفتمین دوره طرح اهدای کتاب، اهدای دانایی تا پایان اسفند ماه سال جاری در استان خبر داد و اظهار کرد: هفتمین دوره طرح اهدای کتاب، اهدای دانایی از دهم اسفندماه سال‌جاری در سطح استان زنجان شروع شده و تا پایان اسفند ماه امسال ادامه دارد.

وی با بیان اینکه این طرح در راستای ارتقای فرهنگ مطالعه و کتابخوانی و غنی‌سازی منابع در استان زنجان اجرایی می شود، افزود: در این طرح، کتاب‌ های موجود در منازل که بلااستفاده مانده‌اند به منظور استفاده علاقمندان و نیازمندان در کتابخانه ‌های عمومی استان ساماندهی می‌شوند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان با بیان اینکه مردم و شهروندان می‌توانند با اهدای کتاب ‌های بلااستفاده خود گامی خیرانه در راستای ترویج فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی بردارند، بیان کرد: به منظور اهدای کتاب ‌های مازاد علاقمندان به یکی از کتابخانه ‌های عمومی محل سکونت خود و یا به اداره کل کتابخانه‌ های عمومی و ادارات کتابخانه ‌های شهرستان ‌های تابعه مراجعه کنند.

 نیک بخش با بیان اینکه تماس با شماره 33471613 از دیگر راه‌ های اهدای کتاب است، اظهار داشت: ارسال آدرس به سامانه 30009900096666 از روش‌های دیگر اهدای کتاب به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه در مجموع از ابتدای اجرای طرح اهدای کتاب، اهدای دانایی در استان زنجان بالغ بر 130 هزار نسخه کتاب به کتاب‌خانه‌ ها اهدا شده است، گفت: ترویج فرهنگ مطالعه در استان از مهم‌ترین اولویت ‌های این نهاد محسوب می‌شود که سالانه برنامه ‌های مختلفی در این راستا اجرا می‌شود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان با بیان اینکه این طرح در جهت ارتقای فرهنگ مطالعه و کتابخوانی، غنی‌سازی منابع کتابخانه ‌های عمومی و ترویج سنت حسنه اهدای کتاب اجرا می شود، تصریح کرد: ترویج سنّت حسنه اهدای کتاب، فرهنگ سازی در اهدای کتاب های مفید و بلا استفاده موجود در منازل و ادارات جهت استفاده کتابخوانان، شهروندان و اعضای کتابخانه های عمومی، غنی‌سازی منابع کتابخانه‌ ها و ایجاد امکان دسترسی کتابخوانان و علاقمندان به کتاب و منابع خواندنی از اهداف طرح اهدای کتاب، اهدای دانایی است.

نیک بخش با بیان اینکه در زمان حاضر بالغ بر 65 هزار نفر در این استان در کتابخانه های عمومی عضو هستند، افزود: این میزان 7.3 درصد جمعیت استان را شامل می شود.//پ

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *