logo
امروز : پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
پیامبر اکرم (ص): رجب ماه بارش رحمت الهى است. خداوند در اين ماه رحمت خود را بربندگانش فرو مى ريزد.
[ 2021/3/4 ] [ 20 رجب 1442 ]
شناسه خبر : ۷۳۷۴
وقتی چاله چوله ها مبلمان شهری را نازیبا می کند؛

پیراهن چهل تیکه بر تن خیابان های شهر زنجان/سیمای شهری زنجان با چاله چوله ها لکه دار شده است

پیراهن-چهل-تیکه-بر-تن-خیابان-های-شهر-زنجان-سیمای-شهری-زنجان-با-چاله-چوله-ها-لکه-دار-شده-است

وضعیت آسفالت در برخی از خیابان های شهر زنجان مطلوب نبوده و چاله چوله های ایجاد شده مشکلاتی را برای مردم به وجود می آورد.

به گزارش موج رسا; این روزها حال آسفالت خیابان ها و پیاده روهای شهر زنجان وضعیت مطلوبی ندارد و معضل چاله چوله خیابان ها و معابر همچنان به قوت خود باقی است.

در برخی از مناطق شهر این وضعیت بغرنج تر می شود و وضیت آسفالت بدتر است،اگر چه مبلمان و زیر ساخت های شهری به عنوان بخشی از سیمای شهر باعث ایجاد هویت، زیبایی آن می شود اما عدم توجه به این موضوع می تواند این منظر را تحت الشعاع قرار دهد.

وجود چاله وچوله در خیابان ها باعث وارد کردن خسارت جدی به خودروها و شهرواندن شده است، به طوری که رانندگان برای اینکه با این چاله ها برخورد نکنند؛ مجبور به انحراف از مسیر و حرکت مارپیچی هستند که خود یکی از عامل ایجاد تصادفات در شهرهاست.

حفاری و دستکاری معابرو خیابان ها برای انجام پروژه های شهری و پس از اتمام پروژه؛ آسفالت دوباره آن مانند پیراهن چهل تیکه بر تن خیابان ها شده که باعث نازیبا نشاندن شهر می شود.

علاوه بر نازیبایی شهر همان طور که همه می دانند کیفیت خیابان ها ارتباط مستقیمی بر اعصاب رانندگان دارد و رانندگی در خیابان های پر از چاله چوله و دست اندازهای غیر استاندارد نمی تواند اعصاب راحتی را برای رانندگان بگذارد.

این موضوع بارها به عنوان سوژه گزارش رسانه ها بوده است اما هنوز مرحمی بر این زخم پیدا نشده است.

یکی از شهروندان زنجانی وجود چاله چوله های خیابان های شهر را موجب خرابی زود هنگام وسایل نقلیه عنوان کرد و گفت: هزینه های بسیاری از این طریق به خانواده ها تحمیل می شود.

وی افزود: آسفالت اکثر خیابان های شهر وصله دار و ناهموار است و وسایل نقلیه برای عدم عبور از آن باید از مسیر خود منحرف شوند.

شهروند دیگری با اشاره به حفاری ها متعدد دستگاه های اجرایی در خیابان ها، خاطرنشان کرد: اکثر خیابان ها پس از حفاری به وضعیت مطلوب برنمی گردد.

حسینی خاطرنشان کرد: خیابان ها پس از ترمیم  مثل گذشته آن صاف و هموار نیست و پستی و بلندی هایی در آن ایجاد شده است.

این شهروند سرعت گیر های فرسوده و غیر استاندارد را از دیگر عوامل تصادفات عنوان کرد و گفت: چاله چوله های برخی خیابان ها باعث خرابی جلو بندی و استهلاک تایر ماشین می شود.

این شهروند زنجانی با بیان اینکه در هنگام بارندگی وجود این چاله چوله ها باعث آبگرفتگی معابر و خیابان ها می شود،افزود: مسئولان استان باید برای چاله چوله های شهر چاره ای بیندیشند.//ن

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *