logo
امروز : دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
پیامبر اکرم (ص): رجب ماه بارش رحمت الهى است. خداوند در اين ماه رحمت خود را بربندگانش فرو مى ريزد.
[ 2021/3/8 ] [ 24 رجب 1442 ]
شناسه خبر : ۷۳۵
در آیین تودیع و معارفه مدیرکل اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان

محمد رضا یوسفی سرپرست اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان شد

محمد-رضا-یوسفی-سرپرست-اداره-کل-تعاون-کار-و-رفاه-اجتماعی-استان-زنجان-شد

در آیین تودیع و معارفه مدیرکل اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان؛محمد رضا یوسفی سرپرست  اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان شد

به گزارش موج رسا; ظهر امروز آیین تودیع و معارفه مدیرکل اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان  در سالن جلسات اتاق بازرگانی زنجان برگزار و طی حکمی از سوی وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی، محمدرضا یوسفی به عنوان سرپرست اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان منصوب شد.

این مراسم با حضور جمشید تقی زاده معاون امور حقوقی اداره تعاون کار  ورفاه اجتماعی در حالی برگزار شد که با حضور مادر شهید مجید شهریاری از مقام این شهید والا مقام هسته ای زاده زنجان تجلیل به عمل آمد.

در این مراسم از خدمات احمد غریوی که از فروردین ماه سال 1393به عنوان مدیر کل سکان مدیریت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان را بر عهده داشت تجلیل و محمدرضا یوسفی معاون اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان  به عنوان سرپرست منصوب شد .

* بسیاری از حمایتهای در مسیر بروکراسی اداری کشوردچار تغییر شده و انتظارات برآورده نمی شود.

غلامرضا جمیلی به عنوان یکی از سخنرانان مراسم تودیع و معارفه با انتقاد از عدم حمایت از صاحبان سرمایه و کارآفرینان در کشور ابراز کرد:  بسیاری از تصمیمات و حمایتهای اخذ شده در مسیر بروکراسی اداری کشوردچار تغییر و تحولات شده و گاهی انتظارات برآورده نمی شود.

وی رسالت اصلی اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی را را ایجاد اشتغال پایدار در کشور دانست و گفت: تمامی سیستم و مجموعه وزارت تعاون بر ای تحقق این امر مهم در تلاش هستند اما بدون حمایت از کارفرماها این امر امکان پذیر نیست.

* نمی شود به کارفرما دستور داد که این چنین و آنچنان باشد و در نهات اشتغال مورد نظر نیز محقق شود

جمیلی خاطرنشان کرد: نمی شود به کارفرما دستور داد که این چنین و آنچنان باشد و در نهات اشتغال مورد نظر نیز محقق شود اگر بنای شما ایجاد اشتغال پایدار است باید حمایت جامع و کامل از کارفرماها انجام شود.

رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان ابراز کرد: مواردی از قانون کار سبب دلخوری برای کارآفرینان و کارفرماها است چرا که فرهنگ حاکم بر اجرای قوانین تحکم گرایانه بوده است.

در ادامه احمد غریوی مدیرکل پیشین اداره تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به عملکرد خود در طی سه سال گذشته پرورش مدیران بومی را یکی از اقدامت خود در استان دانست و گفت: یکی از رویکردها پرورش مدیران بومی در این اداره بوده است.

 

* راه اندازی هئیت های حل تشخیص و اختلاف در شهرستان های ایجرود و سلطانیه

وی افزود: در راستای کاهش تصدی گری دولت برخی از وظایف واگذار شده است که در کنار آن استقرار نمایندگی های تعاون در شهرستان سلطانیه، راه اندازی هئیت های حل تشخیص و اختلاف در شهرستان های ایجرود و سلطانیه عملیاتی شده است

غریوی عنوان کرد: افزایش درآمد مجموعه وزرشی کارگران و سدو ده کردن فعالیت این مجموعه ، افزایش 500 درصدی درآمدی اداره کل،پیگیری های مکرر جهت اخذ سند مجموعه وزرشی کارگران، کاهش مدت زمان پاسخگویی از 35 به 5 روز،راه اندازی سامانه ثبت مشاغل خانگی به صورت الکترونیکی، ایجاد کمیته های وحدت رویه و پرهیز از اختلاف نظر در کارشناسی های انجام شده ،انتشار نشریه تدبیر،ایجاد کمیته پیشگیری از تنش های محیط کار قدم های خوبی بوده است که در طی سه سال گذشته در این اداره انجام شده است.

مدیرکل پیشین اداره تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان عنوان کرد: یکی از رویکردها در اداره تعوان گسترش کاریابی های استان بوده است که در این راستا تعداد کاریابی ها از 12 مورد به 21 مورد افزایش داشته و مجوز فعالیت 4کاریابی بین المللی نیز در سطح استان صادر شده است.

غریوی خاطرنشان کرد: در ارزیابی دستگاههای استان نیز موفق به کسب رتبه سوم شده ایم همچنین در زمینه بیمه بیکاری نیز رتبه دوم کشوری را داشته ایم./ک

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *