logo
امروز : دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰
پیامبر اکرم(ص): ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‏ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است. (بحار الانوار، ج 93، ص 342)
[ 2021/4/19 ] [ 6 رمضان 1442 ]
شناسه خبر : ۷۱۳
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان خبرداد

تأیید حکم جریمه یک میلیارد و 850 میلیون ریالی پرونده قاچاق البسه در زنجان

تأیید-حکم-جریمه-یک-میلیارد-و-850-میلیون-ریالی-پرونده-قاچاق-البسه-در-زنجان

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان با اشاره به کشف کالای قاچاق در استان زنجان گفت: حکم جریمه یک میلیارد و 850 میلیون ریالی پرونده قاچاق البسه در زنجان تایید شد.

مرتضی ممیزی در گفت‌و گو با خبرگار موج رسا; با اشاره به تعیین نهایی جریمه کالای قاچاق کشف شده در زنجان اظهار کرد: پرونده این قاچاق تایین نهایی شد.

وی تصریح کرد: در کشف مهم انجام شده در شهرستان زنجان، خودروی کامیون حامل کالای قاچاق متوقف و پس از بازرسی توسط دایره آگاهی محموله بزرگ شامل 20 هزار و 282 ثوب البسه و 104 دست کت و شلوار کشف و ضبط شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان افزود: پس از تشکیل پرونده و انجام تحقیقات تخصصی توسط شعبه ویژه قاچاق کالا و ارز اداره کل تعزیرات حکومتی استان‌، قاچاق بودن محموله محرز و رای مقتضی صادر شد.

وی تصریح کرد: براساس رای صادره عامل قاچاق علاوه بر ضبط محموله به نفع دولت به پرداخت جریمه نقدی به میزان یک میلیارد و 850 میلیون ریال در حق صندوق محکوم شد.

ممیزی ابراز کرد: با اعتراض متهم پرونده به شعب تجدید نظر ویژه رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز سازمان ارسال و با بررسی مجدد پرونده، به دلیل صدور حکم بر اساس موازین قانونی، مفاد رای صادره عینا تایید و لازم‌الاجرا شد.

وی با اشاره به 6محموله کلای قاچاق در شهرستان ایجرود و زنجان ابراز کرد: تعداد 6محموله کلای قاچاق در شهرستان ایجرود و زنجان  کشف و ضبط شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان افزود: محموله های مکشوفه شامل 7 هزار و 271 ثوب پوشاک قاچاق، 5 هزار و 340 جفت جوراب و 804 بسته پوشاک بود.

وی خاطر نشان کرد: در این رابطه تعداد 6 پرونده تشکیل و تحقیقات لازم بلافاصله آغاز شد.

ممیزی با بیان اینکه براساس برآورد اولیه‌، ارزش کالاها 847 میلیون ریال تعیین شد تصریح کرد: بدلیل عدم ارائه مدارک گمرکی معتبر از سوی متهمان ،قاچاق بودن محموله ها محرز شده است.

وی به تشدید برخورد با قاچاق کالا در آستانه عید در استان زنجان افزود: با قاچاقچیان کالا در این ایام برخورد جدی انجام می‌شود.

//ع

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *