logo
امروز : یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰
پیامبر اکرم(ص): ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‏ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است. (بحار الانوار، ج 93، ص 342)
[ 2021/4/18 ] [ 5 رمضان 1442 ]
شناسه خبر : ۷۰۷۵
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان زنجان:

تعداد مسمومان با قارچ در استان زنجان به 106 نفر رسید/ مردم تنها از قارچ‎های عرضه شده در فروشگاه‎های معتبر استفاده کنند

تعداد-مسمومان-با-قارچ-در-استان-زنجان-به-106-نفر-رسید-مردم-تنها-از-قارچ‎های-عرضه-شده-در-فروشگاه‎های-معتبر-استفاده-کنند

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان زنجان گفت: 106 نفر در استان زنجان تا به امروز بر اثر مصرف قارچ کوهی و خودرو به بیمارستان منتقل شده اند.

اصغر جعفری در گفت و گو با خبرنگار موج رسا; به آمار مسمومیت با قارچ در استان زنجان اشاره و اظهار داشت: تعداد مسموم شدگان با قارچ در استان زنجان تا دوم خرداد ماه 106 نفر بوده است.

وی با بیان اینکه از 106 مسموم شده با قارچ 54 نفر خانم و 52 نفرآقا بوده است، ابراز کرد: 2 نفر از بیماران در بیمارستان ولیعصر (عج) استان زنجان بستری و تحت مراقبت است.

رئیس مرکز مدیریت و فوریت های پزشکی زنجان با اشاره به اینکه 3 نفر از مسمومان در بیمارستان لقمان تهران،4 نفر در بیمارستان نمازی شیراز بستری شده اند، عنوان داشت: خوشبختانه فوتی یا مستعد پیوند کبد در بین مسمومان وجود ندارد.

جعفری به شهروندان توصیه کرد که از مصرف قارچ های کوهی و خودرو که بصورت فله ای توسط افراد عادی در بازارچه ها و کنار جاده ها به فروش می رسد خودداری کرده و فقط از قارچ های پرورشی با بسته بندی بهداشتی استفاده کنند.

وی با بیان اینکه مصرف و حتی لمس قارچ های سمی میتواند باعث بروز مسمومیت، نارسایی کبدی و حتی مرگ شود، تصریح کرد: شهروندان تنها از قارچ‎هایی که در فروشگاه‎های معتبر و در بسته‎بندی‎های بهداشتی عرضه می‎شوند استفاده کنند.

رئیس مرکز مدیریت و فوریت های پزشکی زنجان با بیان اینکه قارچ‌های سمی از لحاظ ظاهری شباهت زیادی به قارچ‌های خوراکی دارند، افزود: شناسایی و تشخیص قارچ های خوراکی و نوع سمی از طریق شکل و خصوصیات ظاهری امکانپذیر نبوده و فقط در آزمایشگاه میسر است.

جعفری از شهروندان درخواست کرد:  به توصیه های برخی افراد عادی در تشخیص انواع سمی از خوراکی قارچ توجه نکنند چرا که شناسایی انواع خوراکی قارچ بر اساس خصوصیات ظاهری مانند شکل، رنگ، بو، قوام و مزه امکانپذیر نمی باشد.

وی در پایان تاکید کرد: در صورت مشاهده علایم تهوع، استفراغ، سرگیجه ،دل درد، کاهش هوشیاری، ضعف عضلانی، تشنج و زردی پس از مصرف قارچ سریعاً بیمار را به مراکز درمانی منتقل یا از اورژانس 115 درخواست کمک بخواهید.

//س

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *