logo
امروز : دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰
پیامبر اکرم(ص): ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‏ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است. (بحار الانوار، ج 93، ص 342)
[ 2021/4/19 ] [ 6 رمضان 1442 ]
شناسه خبر : ۷۰۵۶
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان:

کاهش تعداد بوستان ها و هسته های فرهنگی زنجان به دلیل کمبود اعتبار/تاثیرگذاری هسته های فرهنگی در جامعه ثابت شده است

کاهش-تعداد-بوستان-ها-و-هسته-های-فرهنگی-زنجان-به-دلیل-کمبود-اعتبار-تاثیرگذاری-هسته-های-فرهنگی-در-جامعه-ثابت-شده-است

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت: به دلیل کاهش اعتبارات،تعداد بوستان ها و هسته فرهنگی طرح اوقات فراغت اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان کاهش یافت.

حجت الاسلام مسعود صفی یاری، در گفت و گو با خبرنگار موج رسا; اظهار داشت: همه ساله قبل از آغاز فصل تابستان دستگاه های برتر در حوزه اوقات فراغت شناسایی و معرفی می شوند.

 وی با اشاره به اینکه اداره تبلیغات اسلامی استان زنجان رتبه اول سال 96 بین دستگاه های متولی در حوزه اوقات فراغت را به خود اختصاص داده است، افزود: فعالیت این مجموعه در حوزه اوقات فراغت در قالب هسته های فرهنگی و بوستان های معرفت است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان با اشاره به اینکه سال گذشته 20 هسته فرهنگی جوان با 550 نفر عضو فعالیت داشتند، تصریح کرد: هر کدام از این هسته ها با 30 نفر در سنین 15 تا 25 سال گفتمان هایی با موضوعات اندیشه جوان، بصیرت سیاسی، اخلاق و رفتار اجتماعی را تشکیل دادند.

 حجت الاسلام صفی یاری با بیان اینکه مسئولان این هسته ها روحانیونی هستند که از سوی تبلیغات اسلامی استان تعیین می شوند، گفت: هسته های فرهنگی در طول 15 سال اخیر فعالیت های بارزی داشتند و علاوه بر فصل تابستان که هفته ای یک یا 2 بار جلسه دارند، در طول سال هم فعالیت می کنند.

وی ادامه داد: تعداد بوستان های معرفت استان هم 55 بوستان با 1500 نفر عضو است که گروه های سنی شرکت کننده در این بوستان ها زیر 15 سال است و هر بوستان شامل 40 تا 45 نفر عضو است.

این مسئول خاطرنشان کرد: بوستان های معرفت در بوستان ها و پارک های شهر با موضوعات مفاهیمی و به صورت بازی های شاد ویژه کودکان و نوجوانان اجرا می شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان با انتقاد از اینکه امسال محدودیت بودجه ای امکان افزایش تعداد بوستان های معرفتی و هسته های فرهنگی را نمی دهد، گفت: تبلیغات اسلامی استان زنجان آمادگی خود را برای افزایش تعداد هسته های فرهنگی و بوستان های معرفتی در صورت اختصاص اعتبار اعلام می دارد.  

حجت الاسلام صفی یاری با اشاره به عملکرد مطلوب هسته های فرهنگی در استان، خاطرنشان کرد: متاسفانه کاهش اعتبارات فرهنگی موجب کاهش تعداد این هسته های فرهنگی که تاثیرگذاری خود را ثابت کرده اند، شده است.//ن

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *