logo
امروز : دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰
پیامبر اکرم(ص): ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‏ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است. (بحار الانوار، ج 93، ص 342)
[ 2021/4/19 ] [ 6 رمضان 1442 ]
شناسه خبر : ۶۷۴۴
مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان:

سرمازدگی 690 میلیارد تومان به باغات استان زنجان خسارت وارد کرد/43500 هکتار از باغات استان زنجان در اثر افت دما خسارت دیدند

سرمازدگی-690-میلیارد-تومان-به-باغات-استان-زنجان-خسارت-وارد-کرد-43500-هکتار-از-باغات-استان-زنجان-در-اثر-افت-دما-خسارت-دیدند

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با اشاره به میزان خسارت سرمازدگی به باغات استان زنجان گفت: سرمازدگی 690 میلیارد تومان به باغات استان زنجان خسارت وارد کرد.

به گزارش موج رسا; بهنام اوجاقلو امروز در جمع خبرنگاران از خسارت 690 میلیارد تومانی سرمازدگی به باغات استان زنجان خبر داد و اظهار کرد: در اثر افت شدید دما طی روزهای 27 و 28 فروردین ماه اکثر محصولات باغی استان از جمله زردآلو، هلو، شلیل، گردو، انگور، زیتون، سیب، گلابی، بادام و گیلاس دچار خسارت شد.

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان سطح باغات بارده استان را 54 هزار هکتار اعلام کرد و افزود: براساس آخرین برآوردها 43 هزار و 500 هکتار از این سطح دچار خسارت 30 تا 100 درصدی شده است.

وی عنوان کرد: امسال تولید 500 هزار تن انواع محصولات باغی در استان زنجان برآورد شده بود که 288 هزار تن از این میزان در اثر سرمازدگی دچار خسارت شد.

اوجاقلو سطح خسارت وارده به باغات انگور استان زنجان را نیز  13 هزار هکتار اعلام کرد.

وی افزود: کمترین خسارت نیز به باغات شهرستان ماهنشان وارد شده که سرمازدگی در این شهرستان نیز 620 هکتار از باغاتی که با شهرستان زنجان هم مرز بودند را تهدید کرده که میزان خسارت در این باغات نیز 80 درصد بوده است.

//ع

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *