logo
امروز : پنجشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹
پیامبر اکرم (ص): رجب ماه بارش رحمت الهى است. خداوند در اين ماه رحمت خود را بربندگانش فرو مى ريزد.
[ 2021/2/25 ] [ 13 رجب 1442 ]
شناسه خبر : ۶۰۸
رئیس اداره امور هنری فرهنگ و ارشاد اسلامی زنجان خبر داد

11 اسفند؛ آخرین مهلت ارسال آثار به ششمین جشنواره خوشنویسی زنجان/ ضرورت ترویج فرهنگ و هنر خوشنویسی ایرانی - اسلامی

11-اسفند؛-آخرین-مهلت-ارسال-آثار-به-ششمین-جشنواره-خوشنویسی-زنجان-ضرورت-ترویج-فرهنگ-و-هنر-خوشنویسی-ایرانی-اسلامی

رئیس اداره امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: ششمین جشنواره خوشنویسی استان زنجان ۱۷ اسفندماه سال جاری برگزار می ‌شود و 11 اسفند آخرین مهلت ارسال آثار به این جشنواره است.

معراج کرمی در گفت و گو با خبرنگار  موج رسا;  اظهار داشت: ششمین جشنواره خوشنویسی استان زنجان به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان برگزار می شود.

وی با بیان اینکه با برنامه ریزی های انجام شده، 11 اسفند آخرین مهلت ارسال آثار به این جشنواره است، ادامه داد:نمایشگاه این جشنواره نیز از  ١٣ اسفندماه در فرهنگسرای امام(ره) برپا می شود.

این مسئول با اشاره به اینکه مراسم اختتامیه جشنواره و تجلیل از برگزیدگان  ١٧ اسفندماه سال جاری برگزار می شود، پایان نمایشگاه نیز ١٩ اسفندماه در نظر گرفته شده است.

رئیس اداره امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان اشاعه و ترویج فرهنگ و هنر خوشنویسی ایرانی اسلامی را از مهمترین اهداف این جشنواره عنوان کرد و گفت: گرامیداشت تولیدکنندگان و پدیدآورندگان آثار حوزه خوشنویسی از دیگر اهداف این جشنواره محسوب می شود.

کرمی ادامه داد: کمک به انتشار فعالیت های هنری و معنوی، کشف و شناسایی استعدادهای برتر استان در زمینه خوشنویسی و نکوداشت پیشکسوتان عرصه خوشنویسی از دیگر اهداف این جشنواره محسوب می شود.

وی با بیان اینکه این جشنواره در دو بخش نمایشگاهی و رقابتی برگزار می شود،تصریح کرد: بخش نمایشگاهی با موضوع آزاد است.

این مسئول خاطرنشان کرد: در بخش رقابتی این جشنواره نیز شرکت کنندگان با ارسال حداکثر سه اثر در دو رشته جداگانه می توانند در این جشنواره حضور یابند.

رئیس اداره امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت:تاریخ خلق آثار باید بعد از سال ٩٣ باشد و آثاری که پیش از این در جشنواره‌ های دیگر برگزیده شده باشند، پذیرفته نمی ‌شوند.

وی از چاپ کتاب مجموعه آثار برگزیده جشنواره و آثار راه‌ یافته به نمایشگاه خبر داد و افزود: به نفرات اول هر یک از رشته‌ های نستعلیق، شکسته، نسخ، ثلث و گرایش‌ های نوین، تندیس جشنواره و لوح تقدیر و مبلغ ٧٠٠ هزار تومان اهدا می ‌شود.

این مسئول گفت: نفرات دوم هر رشته لوح تقدیر و مبلغ ٥٠٠ هزار تومان و نفرات سوم نیز لوح جشنواره و ٣٠٠ هزار تومان هدیه دریافت می‌ کنند.//ن

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *