گروه:اجتماعی
ساعت :  ۱۳:۵۵ منتشرشده درتاریخ: ۱۳۹۶/۱۱/۲۳ شناسه خبر : ۵۸۶۵
مدیر کل کمیته امدا د استان زنجان:
395 زوج زنجانی راهی خانه بخت شدند/ تأمین کمک‌هزینه جهیزیه نوعروسان

از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از یک میلیارد تومان کمک‌هزینه ازدواج به 395مددجوی تحت حمایت کمیته امداداستان زنجان پرداخت‌شده است.

به گزارش موج رسا; هدایت صفری با اعلام اینکه یکی از اهداف این نهاد ترویج و گسترش فرهنگ ازدواج آسان و کم‌هزینه است اظهار کرد: تأمین کمک‌هزینه جهیزیه نوعروسان و گذراندن دوره‌های آموزشی مهارت‌های زندگی موجب توسعه فرهنگ وتقویت تحکیم بنیان خانواده می شود.

وی بابیان این‌که یکی از وظایف اصلی این نهاد کمک به تأمین جهیزیه نوعروسان تحت حمایت است، افزود: از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از یک میلیارد تومان کمک‌هزینه ازدواج به 395مددجوی تحت حمایت پرداخت‌شده است.

مدیر کل کمیته امداد ادامه داد: ازاین تعداد268مورد کمک هزینه جهیزیه نوعروسان 88 مورد هدیه ازدواج و 39 مورد کمک هزینه ازدواج مجددبانوان تحت حمایت بوده است .

صفری بابیان اینکه زوج‌های جوان قبل از عقد و ازدواج از خدمات مشاوره و راهنمایی این نهاد بهره‌مند می‌شوند، گفت: مشاوره در حوزه آشنایی با سبک زندگی دینی ،اصول و مهارت‌های زندگی مشترک، افزایش دانش قانونی و حقوقی زوج‌ها، مدیریت اقتصاد خانواده و شناخت احکام اولیه خانواده به زوج‌های جوان ارائه می‌شود.

وی بیان کرد: ارائه آموزشهای قبل از ازدواج وآموزش مهارتهای زندگی در بین نوعروسان وزوج های جوان باعت تحکیم وتقویت بنیان خانواده شده وآنان با آگاهی بالاتری وارد زندگی زناشویی می شوند بطوریکه درصد آمار طلاق در بین مددجویان تحت حمایت بسیارکمتراز سایر افراد جامعه است.

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان با اشاره به اینکه در حال حاضر259زوج جوان تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان در نوبت دریافت جهیزیه قراردارند، ازمردم خیر و نیکوکار استان زنجان خواست با مشارکت در طرح‌های حمایتی این نهاداز طریق مراجعه حضوری در دفاتر سطح استان ویا با شمارته‌گیری کد #024*8877*در پرداخت کمک‌ هزینه جهیزیه وازدواج به زوج‌های جوان ، دراین امر خداپسندانه سهیم باشند.

//س

انتهای پیام/

ارسال نظر
6 + 2 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات