logo
امروز : جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹
پیامبر اکرم (ص): رجب ماه بارش رحمت الهى است. خداوند در اين ماه رحمت خود را بربندگانش فرو مى ريزد.
[ 2021/3/5 ] [ 21 رجب 1442 ]
شناسه خبر : ۵۱۸
رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان:

هزینه بالای حمل و نقل در صادرات فرصت رقابت‌پذیری را از صادر کنندگان می‌گیرد/ همچنان با برخی از مشکلات بانکی جامعه بین‌الملل مواجه هستیم

هزینه-بالای-حمل-و-نقل-در-صادرات-فرصت-رقابت‌پذیری-را-از-صادر-کنندگان-می‌گیرد-همچنان-با-برخی-از-مشکلات-بانکی-جامعه-بین‌الملل-مواجه-هستیم

رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان با اشاره به هزینه بالای حمل و نقل در صادرات کالاها به سایر کشور گفت: هزینه بالای حمل و نقل در صادرات فرصت رقابت‌پذیری را از صادر کنندگان می‌گیرد.

غلامحسین جمیلی در گفت و گو با خبرنگار موج رسا; با اشاره به وضعیت صادرات از استان زنجان به ترکیه اظهار کرد: حجم صادرات استان زنجان به ترکیه رقم مورد توجهی است.

وی به تصمیمات دولت در خصوص صادرات کالاها به کشورهای همسایه گفت: بر اساس تصمیم هیئت دولت در توجه به کشورهای همسایه در زمینه توسعه صادرات به این کشور سه کشور آذربایجان، ترکیه و روسیه جزو کشورهایی است که مورد توجه ایران به منظور توسعه صادرات قرار دارد و صادرات کالا در بخش‌های به این کشورها دنبال می‌شود.

رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان با اشاره به مسئله برجام گفت: اتاق بازرگانی هیچ‌گاه باشگاه سیاسی نبوده و موضع‌گیری سیاسی نداشته اما همیشه قدردان و قدرشناس آن سری اقداماتی است که سبب ثبات و پایداری فعالیت‌های بخش خصوصی می‌شود.

وی با بیان اینکه ما همچنان با برخی از مشکلات بانکی جامعه بین‌الملل و بانک‌های اروپایی داریم افزود: این مشکلات نیز در اثر عمل نکردن طرف مقابل در مسئله برجام بوده است.

جمیلی بیان کرد: ما برای آنکه بتوانیم با کشورهای مقصد صادراتمان رقابت داشته باشیم باید سطح مبادلات پولی و بانکی خودمان را نسبت به این کشورها تقویت کنیم گفت: بخش عمده‌ای از فعالیت‌ها و پایداری در صادرات مربوط فرصت‌های رقابت‌پذیری ما با کشورهای مقصد صادراتی ما است.

وی بهای بالای حمل و نقل در امر صادرات را از مشکلات صادر کنندگان عنوان کرد و افزود: این مشکلات فرصت رقابت پذیری را از صادر کنندگان می‌گیرد.

رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان با بیان اینکه در سالهای تحریم بسیاری از بازرگانان ما توانستند با استفاده از نقل و انتقال بانکی از طریق صرافی‌ها با تحمل ریسک و هزینه‌ها گشایش را ایجاد کنند گفت: به نظر می‌رسد ما نمی‌توانیم با تمام بانکهای مورد انتظارمان به ویژه بانکهای اروپایی مبادلات خود را انجام دهیم و در این شرایط الزام چنین دستورالعملی کمی سخت‌گیرانه و محدود کننده است.

///ع

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *