logo
امروز : یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹
پیامبر اکرم (ص): رجب ماه بارش رحمت الهى است. خداوند در اين ماه رحمت خود را بربندگانش فرو مى ريزد.
[ 2021/3/7 ] [ 23 رجب 1442 ]
شناسه خبر : ۴۹۰۶
دیوار متخلفان در ابهر فرو ریخت؛

تخریب 60 مورد ساخت و ساز غیرمجاز در حسین آباد ابهر/ فرماندار ابهر: طبق دستور قضایی با متخلفان برخورد شد/ شهردار ابهر: این ساخت و سازها بهداشت منطقه را تهدید می‌کرد

تخریب-60-مورد-ساخت-و-ساز-غیرمجاز-در-حسین-آباد-ابهر-فرماندار-ابهر:-طبق-دستور-قضایی-با-متخلفان-برخورد-شد-شهردار-ابهر:-این-ساخت-و-سازها-بهداشت-منطقه-را-تهدید-می‌کرد

ساخت و سازهای غیرمجاز حسین آباد ابهر که تعدادشان به 60 مورد می‌رسید با ورود دستگاه‌های مربوطه تخریب شد.

به گزارش موج رسا; روز گذشته تعدادی از ساخت‌ و سازهای غیرمجاز حسین‌آباد ابهر تخریب شدند که در اثر این تخریب اعتراضاتی از طرف مالکان این ساخت و سازها انجام شد که این اعتراضات حتی منجر به ایجاد خسارت به برخی اموال شهرداری از جمله شیشه‌ها، صندلی‌ها و خودروی خدمت شد.

تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز حسین آباد ابهر براساس ماده 10 قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغها انجام شده است، همچنین طبق دستور قضایی صادر شده در این خصوص جهاد کشاورزی و شهرداری ابهر موزد خطاب قرار گرفته بودند که مانع این ساخت و سازها و گسترش آن شوند.

این قانون می‌افزاید: هرگونه تغییر کاربری در قالب ایجاد بنا، برداشتن یا افزایش شن و ماسه و سایر اقداماتی که بنا به تشخیص وزارت جهاد کشاورزی تغییر کاربری محسوب می‌گردد، چنانچه به‌طور غیرمجاز و بدون اخذ مجوز از کمیسیون موضوع تبصره(1)‌ ماده(1)‌ این قانون صورت پذیرد، جرم بوده و مأموران جهاد کشاورزی محل مکلفند نسبت به توقف عملیات اقدام و مراتب را به اداره متبوع جهت انعکاس به مراجع قضایی اعلام نمایند.

علی حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا با اشاره به تخریب‌ ساخت و سازهای حسین‌آباد ابهر اظهار کرد: شهرداری و جهاد کشاورزی به عنوان متولیان امر در این خصوص وارد شده و اقدامات لازم را انجام دادند.

وی افزود: آن چیزی که مشخص است این بوده که تعدادی از افراد اقدام به ساخت و ساز غیرمجاز کرده بودند که برخوردهای لازم در این خصوص انجام شد.

فرماندار شهرستان ابهر بیان کرد: دستور قضایی در خصوص تخریب این ساخت و سازهای غیرمجاز صادر شده بود.

وی یادآور شد: در این دستور قضایی شهرداری و جهادکشاورزی مورد خطاب قرار گرفته بودند که اقدامات لازم انجام شده است.

محمدرضا ذوالقدریها، شهردار ابهر با اشاره به تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز در حسین آباد به موج رسا گفت: اکثر این ساخت و سازها چهاردیواری بودند بودند و تنها دو مورد آنها مسقف شده بود.

وی با بیان اینکه این ساخت و سازها خارج از محدوده شهر ایجاد شده بود، افزود: این ساخت و سازها در زمین‌های کشاورزی بود اما با توجه به اینکه جزو حریم ما نیز محسوب می‌شد در این موضوع ورود داشتیم.

شهردار ابهر با اشاره به اینکه با جهادکشاورزی ابهر به صورت مشترک در این خصوص وارد شدیم، ابراز کرد: اقدامات لازم در این خصوص انجام و چهاردیواریهای احداثی با پشتیبانی جهاد کشاورزی تخریب و مکان رفع تصرف شد.

 

وی با بیان اینکه مواردی فنی زیادی رعایت نشده بود که خطرات به دنبال داشت، خاطرنشان کرد: وجود برخی مشکلات و ادامه این روند ممکن بود بهداشت منطقه را تهدید کند که در این راستا تخریب این ساخت و سازها نیازی بود که انجام شد.

ذوالقدریها با اشاره به اینکه 60 مورد ساخت و ساز غیرمجاز در حسین آباد تخریب شد، گفت: دستور قضایی در خصوص این تخریب‌ها وجود داشت که با پشتیبانی‌های انتظامی این کار انجام شد.

وی با بیان اینکه این تخریب‌ها طبق ماده 10 قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغها انجام شده است، افزود: اقدام کننده اصلی در این خصوص جهاد کشاورزی بود که ما نیز در این جهت کمک‌های لازم را انجام دادیم.

شهردار ابهر دستور قضایی به شهرداری ابهر و جهادکشاورزی این شهرستان آمده بود، اظهار کرد: ما طبق دستور قضایی به صورت مشترک برای اجرای این دستور همکاری‌های لازم را انجام دادیم.

وی تصریح کرد: اگر این چهاردیواری‌ها تبدیل به خانه‌هایی می‌شدند به معضلی بزرگ تبدیل می‌گشتند چرا که در این چهاردیواریها نیز حتی هیچ یک مسائل فنی رعایت نشده بود.

تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز در یک منطقه اقدام قانونی در جهت جلوگیری از هرگونه گسترش این ساخت و سازها است اما اگر این برخورد در همان ساخت نخستین چهاردیواری انجام می‌شد به زیبایی کار مسئولان مربوطه می‌افزود.

//س

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *