logo
امروز : سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹
پیامبر اکرم (ص): رجب ماه بارش رحمت الهى است. خداوند در اين ماه رحمت خود را بربندگانش فرو مى ريزد.
[ 2021/3/9 ] [ 25 رجب 1442 ]
شناسه خبر : ۴۸۶
معاون تربیتی و آموزشی نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی:

عملیات والفجر 8 امروز در دانشکده های افسری روسیه و فرانسه ارائه می شود/ زنجانی ها در همه عملیات ها خط شکن بودند

عملیات-والفجر-8-امروز-در-دانشکده-های-افسری-روسیه-و-فرانسه-ارائه-می-شود-زنجانی-ها-در-همه-عملیات-ها-خط-شکن-بودند

معاون تربیتی و آموزشی نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: عملیات والفجر 8 که یکی از عملیات های غرور آفرین بود در دانشکده های افسری روسیه و فرانسه عبور از رودخانه اروند به عنوان درس ارائه می شود.

به گزارش موج رسا; سردار محمود عباسی در مراسم شب خاطره غواصان دریا دل استان زنجان، اظهار داشت: افتخار استان زنجان است که به عنوان شهر دریا دلان و غواص نامگذاری شده است در حالی که در همه عملیات ها رزمندگان زنجانی حماسه آفرین بودند.

وی با بیان اینکه سرداران بیشماری از استان زنجان در عملیات های غیر غواصی شهید شده اند، تصریح کرد: نام رزمندگان استان زنجان در همه عملیات ها به عنوان خط شکن به یادگار مانده است.

معاون تربیتی و آموزشی نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه در عملیات های آبی و خاکی در قالب گردان شهید حسن باقری رزمندگان زنجان حضور داشتند، افزود: در عملیات بدر نیز سرداران و خط شکنان زنجانی حضور چشمگیر داشتند.

وی گفت: در یکی از روزها شاهد بودم که شهید مهدی باکری به شهید زین الدین می گفت که از نیروهای زنجانی به گردان بدهید تا در عملیات ها به عنوان خط شکن حضور داشته باشند.

سردار عباسی با بیان اینکه رزمندگان زنجان در عبور از اروندرود نیز خط شکن بودند، افزود: سختترین عملیات دوران دفاع مقدس با عنوان والفجر 8، با فرماندهی سردار عزتی با حضور نیروهای زنجانی انجام شد.

وی ادامه داد: نبرد جانانه موجب شد تا مقر هنگ مرزی عراق از فرمانده درخواست کمک می کرد تا نیروهای ایرانی را زمینگیر کند اما با ایستادگی رزمندگان این عملیات موفقیت آمیز بود.

معاون تربیتی و آموزشی نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: عبور از رودخانه اروند در عملیات والفجر 8 که یکی از عملیات های غرور آفرین بود، امروز در دانشکده های افسری روسیه و فرانسه به عنوان درس ارائه می شود چرا که سابقه نداشته است که نیرویی از این رودخانه عبور کند.

وی با بیان اینکه نیروهای ایرانی و فرزندان دلیر و شجاع زنجان از این رودخانه عبور کرده علم جدیدی به علم جنگ اضافه کردند، افزود: این عملیات از عملیات های غرور آفرینی بود که با همت زنجانی ها انجام شد.

معاون تربیتی و آموزشی نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: مراسم حسینیه اعظم زنجان باعث افتخار است که از بانیان این مراسم نیز تشکر می کنم.//ن

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *