logo
امروز : سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰
پیامبر اکرم(ص): ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‏ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است. (بحار الانوار، ج 93، ص 342)
[ 2021/5/11 ] [ 28 رمضان 1442 ]
شناسه خبر : ۴۴۱
نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری:

امام نهایت اعتماد را به هاشمی داشت/ بسیاری از مسئولیت های خطیر نظام بر عهده هاشمی رفسنجانی بود

امام-نهایت-اعتماد-را-به-هاشمی-داشت-بسیاری-از-مسئولیت-های-خطیر-نظام-بر-عهده-هاشمی-رفسنجانی-بود

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: امام نهایت اعتماد را به هاشمی داشت و مقام معظم رهبری نیز از ایشان به عنوان یار دیرین امام و خودشان نام می برند.

به گزارش موج رسا; احمدی شاهرودی در مراسم چهلم آیت الله هاشمی رفسنجانی که به همت دانشگاه آزاد اسلامی در امامزاده سید ابراهیم (ع) زنجان برگزار شد، اظهار داشت: این مجلس باشکوه به مناسبت چهلمین روز درگذشت مجاهد سترگ و مبارز خستگی ناپذیر برگزار شده است.

وی گفت:دین داری،متدین بودن و اجرای احکام دینی یکی از وظایف مسلمانان است و هر مسلمانی باید به دین عمل کرده و دستورات الهی را رعایت کند.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری بر ضرورت اقامه کردن دین خدا به عنوان یکی از وظایف مسلمانان تاکید کرد و گفت: خداوند در قرآن علاوه بر دین دار بودن بر مسلمانان وظیفه کرده است که دین را برپا دارند.

حجت الاسلام احمدی شاهروی خاطرنشان کرد: یکپارچگی در دین یکی دیگر از وظایف مسلمانان عنوان شده است که دینداران باید به صورت تمام و کمال و یکپارچه دین را اقامه کنند.

وی خاطرنشان کرد: حضرت امام خمینی (ره) حکومت اسلامی را در ایران به انگیزه عمل کردن به آیات الهی بنا نهاد تا احکام الهی در جامعه ساری و جاری شود.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه حضرت امام با این انگیزه مبارزه را شروع کرده و نهضت آفرینی کردند، یادآور شد: امام خمینی (ره) از دهه بیست نهضت را آغاز کرده و اولین بیانیه به عنوان تاریخی ترین بیانیه در تاریخ 15، اریبهشت 1223 ارائه شد.

حجت الاسلام احمدی شاهرودی ادامه داد: در کنار ایشان بزرگ مردانی از همان ابتدای نهضت در امر مبارزه شرکت کردند که آیت الله هاشمی از همان ابتدا در سن نوجوانی در خدمت امام بودند.

وی با اشاره به اینکه از همان دوران نوجوانی و جوانی انگیزه مبارزه داشتند و مبارزه با استعمار و استکبار را در دستور کار خود داشتند، افزود: در سال 1337 در رکاب امام بوده و مبارزات طولانی را داشتند.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: خدمات هاشمی به انقلاب موجب شد تا امام خمینی (ره) وی را به عنوان فرمانده جنگ و جانشین فرمانده کل قوا انتخاب کنند.

حجت الاسلام احمدی شاهرودی گفت: بسیاری از شکنجه ها و اذیت ها را در زندان تحمل کرده و همواره در کنار امام بودند تا انقلاب اسلامی به پیروزی برسد.

وی بیان داشت: هاشمی از اعضای موثر شورای فرهنگی انقلاب اسلامی بود و در شورای نگهبان نیز خدمات ایشان قابل ذکر بود و در دوران جنگ نیز نقش موثری را ایفا کرد.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه با تحمیل جنگ، فرماندهی جنگ را نیز بر عهده داشت و بسیاری از مسئولیت های خطیر نظام اسلامی را عهده دار بودند، بیان داشت: بعد از ارتحال امام خمینی (ره) نیز در تعیین رهبری بسیار تاثیرگذار بودند.

حجت الاسلام احمدی شاهرودی پایان موفقیت آمیز جنگ را یکی دیگر از افتخارات هاشمی عنوان کرد و گفت: امام نظر هاشمی را قبول کرد و اگر این جنگ تمام نمی شد، معلوم نبود چه سرنوشتی حاکم شود.

وی گفت: کروهگ فرقان که بسیاری از شخصیت های کشور را ترور کرد به دنبال ترور هاشمی بود که خوشبختانه ناکام ماند.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری بیان داشت: حضرت امام خمینی (ره) یک نامه بسیار ملاطفت آمیز برای هاشمی می نویسد و از او مجاهد متعهد یاد می کنند.

حجت الاسلام شاهرودی با بیان اینکه امام نهایت اعتماد را به هاشمی داشت، خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری نیز از ایشان به عنوان یار دیرین امام و خودشان نام می برند.

وی آیت الله هاشمی را شخصیتی جهانی عنوان کرد و گفت: بسیاری از کشورهای جهان در سوگ ایشان پیام تسلیت ارسال کردند.//ن

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *