logo
امروز : سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰
پیامبر اکرم(ص): ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‏ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است. (بحار الانوار، ج 93، ص 342)
[ 2021/5/11 ] [ 28 رمضان 1442 ]
شناسه خبر : ۳۸۳
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان:

کلینیک ویژه در تمامی شهرستانها راه اندازی شده است/ تمامی شهروندان زنجانی تحت پوشش مراقبت‎های اولیه قرار می گیرند

کلینیک-ویژه-در-تمامی-شهرستانها-راه-اندازی-شده-است-تمامی-شهروندان-زنجانی-تحت-پوشش-مراقبت‎های-اولیه-قرار-می-گیرند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان نرخ ویزیت در کلینیک‎ها ویژه را یک دهم هزینه مطب پزشکان دانست و گفت: خوشبختانه کلینیک ها ویژه در تمامی شهرستان های استان راه‎اندازی شده است.

علیرضا بیگلری امروز در گفت‎وگو با خبرنگار  موج رسا;  در زنجان با اشاره به پیشرفت خوب کار ساخت کلینیک ویژه در محل شفعیه زنجان اظهار داشت: با اتمام عملیات ساخت کلینیک ویژه شفعیه در هفته سلامت سال آینده به بهره برداری رسیده و در اختیار شهروندان قرار داده می‎شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه بهداشت شهروندان استان خاطرنشان کرد: در امر بهداشت یکی از کارهای بسیار مهم پوشش 100 درصدی جمعیت روستایی در گذشته بوده است بوده اما متاسفانه این پوشش جمعیت را در شهرها نداشته ایم.

 

*170 هزار شهروند حاشیه نشین تحت پوشش مراقبتهای اولیه قرار دارند

وی افزود: در راستای پوشش مراقبت‎های اولیه در گام اول 170 هزار شهروند حاشیه نشین تحت پوشش قرار گرفته در برای امسال هدفگذاری برای تحت پوشش قرار دادن تمامی شهروندان استان است.

بیگلری یکی از کارهای مهم صورت گرفته در مجموعه علوم پزشکی استان را اجرای سامانه یکپارچه سلامت "سیب" در استان دانست و تاکید کرد: دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان به عنوان یکی از دانشگاه‎های موفق در اجرای این طرح بوده است که مورد تقدیر قرار گرفته است.

 

* بسیاری از شهروندان قادر به پرداخت هزینه های بیمارستانی نبودند

وی یکی از اقدامات در حوزه بهداشت و درمان در کشور را اجرای طرح تحول سلامت در راستای کاهش هزینه های پرداخت از طرف بیماران دانست و گفت: با اجرای طرح تحول علاوه بر اقدامات در خصوص توزیع خدمات درمانی، سهم پرداخت بیماران که بیش از 50 درصد بود و بسیاری از شهروندان حتی قادر به پرداخت هزینه های بیمارستان‎های دولتی نبودند کاهش پیدا کرد.

وی افزود:با اجرای طرح ، سهم پرداخت هزینه ها برای دارندگان دفترچه های روستایی و عشایری 3 درصد و برای دارندگان دفترچه های خدمات درمانی به 6 درصد کاهش یافته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان تاکید کرد: همین موضوع سبب شده است که موارد درخواست برای کاهش هزینه از طرف شهروندان به نزدیک صفر کاهش پیدا کند./ک

 

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *