logo
امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۱۵:۵۹
[ شناسه خبر : ۳۱۸۷۶ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 2 دقیقه ]
مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان خبر داد:

افتتاح 21 پروژه عمرانی بنیاد مسکن استان زنجان در هفته دولت

افتتاح-21-پروژه-عمرانی-بنیاد-مسکن-استان-زنجان-در-هفته-دولت
مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان گفت: 21 پروژه عمرانی بنیاد مسکن در هفته دولت با اعتباری بالغ بر 95 میلیارد ریال افتتاح می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی «موج رسا»رضا خواجه‌ای امروز ۲۹ مرداد ماه در جمع خبرنگاران از افتتاح 21 پروژه عمرانی این نهاد طی هفته دولت با اعتباری بیش از 95 میلیارد ریال خبر داد.

بیشتر بخوانید

وی با بیان اینکه، پروژه‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان شامل اجرای طرح هادی روستایی و بازسازی و مقاوم‌سازی مسکن روستایی در این ایام در همه شهرستان‌های استان افتتاح می‌شود، ادامه داد: 13 پروژه در زمینه اجرای طرح هادی روستایی و 8 پروژه نیز در زمینه بهسازی و مقاوم‌سازی مسکن روستایی در استان به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با تاکید بر اینکه، به منظور بهره گیری از ظرفیت ها، توانهای بالقوه فرهنگی، تاریخی واجتماعی نواحی روستایی، باید به تقویت بنیان های اقتصادی مناطق روستایی توجه ویژه کرد، خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه روستاها می توانند در پیشبرد اهداف اقتصادی واجتماعی کشور مفیدواقع گردند، اجرای طرح های هادی روستایی در بالا بردن کیفیت زندگی آن ها بسیار موثر است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان تصریح کرد: بافت قدیمی روستاها با توجه به شرایط اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و فناوری زمان گذشته بوده و بدیهی است که با توجه به تحول شرایط زندگی در روستاها در گذر زمان و در عرصه‌های مختلف، بافت قدیم با زندگی امروزی هماهنگی لازم را نداشته باشد، به همین دلیل باید با اجرای طرح‌های هادی اصلاحاتی در آن بوجود آید تا بتواند شرایط مناسب زندگی را فراهم نماید.

خواجه‌ای تعداد اجرای طرح هادی در روستاهای بالای 20 خانوار، را 448 روستا عنوان نمود و گفت: میانگین اجرای طرح هادی روستایی در استان زنجان ۶۳/۷ درصد و در سطح کشور 58 درصد است که در این زمینه استان زنجان بالاتر از میانگین کشوری قرار دارد.

وی در ادامه اولویت اصلی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی را توجه به مقاوم سازی مسکن روستائیان دانست و افزود: از مجموع 92678 واحد مسکونی روستایی 52000 واحد مسکونی معادل 56 درصد در سطح استان مقاوم‌سازی شده است.

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر