logo
امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۸:۱۹
[ شناسه خبر : ۳۱۰۴۱ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 3 دقیقه ]
استاندار زنجان:

آورده متقاضیان مسکن ملی استان زنجان کاهش می‌یابد

آورده-متقاضیان-مسکن-ملی-استان-زنجان-کاهش-می‌یابد
استاندار زنجان گفت: راه و شهرسازی درخواست آورده ۴۵۰ میلیون تومانی از متقاضیان کرده است اما با قرار داد متمم ۲۰۰ میلیون تومانی آورده متقاضیان کاهش می‌یابد.

به گزارش موج رسا; محسن افشارچی امروز ۱۱ تیرماه در جلسه شورای مسکن استان زنجان با بیان اینکه هر هفته جلسات جدی در حوزه مسکن در استان برگزار می‌شود و خیلی از مسائل مطرح می‌شود اظهار داشت: انتظار بنده از جلسات شورای مسکن این است که مسائل باید پشت صحنه شورای مسکن حل شده باشد و اگر لازم بر گرفتن مصوبه باشد در جلسات شورای مسکن ارائه شود.

بیشتر بخوانید

وی افزود: به دلیل جایگاه قانونی شورای مسکن اگر نیاز باشد باید در این جلسات مصوبات اخذ شود بنابراین جلسه شورای مسکن برای مصوباتی است که قبلا چکش کاری شده است.

استاندارد زنجان با تاکید بر اینکه مسکن برای استان بسیار مهم است و هر روز و هر ماه چالشی برای آن وجود دارد گفت: باید برای رفع چالش‌ها تلاش شود.

وی با بیان اینکه در طول هفته گذشته اتفاقات مثبتی در استان رخ داد گفت: در هفته گذشته به بانک مسکن مراجعه کردیم و و موافقتی را اخذ کردیم که استان زنجان، استانی‌ باشد که اگر پروژه‌ها بالای ۶۰ درصد رشد داشته باشد؛ برای آن قرارداد متمم ۲۰۰ میلیون تومان بسته شود و این بدین معنی است که امسال حداقل برای ۶ یا ۷ هزار واحد از همین طریق تامین مالی انجام می‌شود بنابراین منابع مالی از ۳۵۰ میلیون به ۵۵۰ میلیون می‌رسد. با این حال این دستاورد بزرگی برای استان خواهد بود.

وی ادامه داد: اتفاق دیگری نیز رخ داده به طوری که مجلس در ارتباط با بیمه تصمیم گرفته است تا قانونی که امسال گرفته شده و سبب افزایش قیمت می‌شد؛ تا ۲ سال مسکوت بماند، به شرطی که شورای نگهبان آن را تایید نماید که در این صورت چیزی در حدود ۵۰ میلیون تومان قیمت تمام شده کاهش می‌یابد.

استاندار زنجان گفت: راه‌وشهرسازی درخواست ۴۵۰ میلیون تومان آورده از متقاضیان مسکن ملی داشته است که اگر مسیر مذکور پیش رود آورده مردم نزدیک ۲۵۰ میلیون تومان کم خواهد شد و این اتفاق بسیار خوبی است.

وی تاکید کرد: توافقاتی انجام شده تا هر متقاضی که بتواند حداقل آورده را ارایه دهد، به عبارتی از ۴۵۰ میلیون تومان ۲۰۰ میلیون تومان آورده داشته باشد تا زمانی که قرار داد متمم بسته شود پول فریز شده، در نهایت با انعقاد قرار داد متمم؛ تحویل واحد‌ها آغاز می‌شود.

افشارچی با اذعان به اینکه که بانک‌ها باید همراهی لازم را داشته باشند گفت: بانک صادرات، تجارت، ملی، سپه و کشاورزی باید همراهی کند با این حال بانک مسکن در مسئله متمم‌ها همکاری خوبی داشته است.

وی اذعان کرد: در ارتباط با واگذاری زمین در حوزه جوانی جمعیت نیز خبرهای خوشی وجود دارد و در طول یک ماه آینده تعداد قابل توجهی زمین در اختیار افرادی که طبق قانون جوانی جمعیت درخواست کرده‌اند، داده خواهد شد.

افشارچی بیان کرد: استان زنجان میزبان وزیر راه و شهرسازی در نیمه اول مرداد ماه خواهد بود.

وی با بیان اینکه ما خادم مردم هستیم گفت: تا جایی که امکان وجود دارد نباید برای مردم دغدغه ایجاد کرد و تا جایی که ممکن است باید خودمان انرژی صرف کنیم تا مشکلات حل شود.

استاندار زنجان در بخشی دیگر تاکید کرد: آنالیز قیمت مسکن‌های ملی به صورت شفاف در اختیار مردم قرار گیرد.

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر