logo
امروز : سه شنبه ۹ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۲۳
نَفَسهاى آدمى گامهاى او به سوى مرگ است. نهج البلاغه، ص ۴۸۰، حکمت 74
[ 2023/5/30 ] [ 10 ذو القعدة 1444 ]
[ شناسه خبر : ۳۰۴۸۴ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 1 دقیقه ]

توقیف شناور حامل ۲۱۵ هزار لیتر گازوئیل قاچاق در خلیج‌ فارس

توقیف-شناور-حامل-۲۱۵-هزار-لیتر-گازوئیل-قاچاق-در-خلیج‌-فارس
فرمانده مرزبانی استان بوشهر از توقیف کشتی حامل ۲۱۵ هزار لیتر گازوئیل قاچاق در خلیج‌ فارس محدوده یکی از بنادر جنوبی استان بوشهر خبر داد.

به گزارش موج رسا; سرهنگ یدالله شرفی در جمع خبرنگاران در کنگان از برقراری امنیت پایدار در مرز دریایی خلیج‌ فارس و سواحل استان بوشهر خبر داد و اظهار داشت: مرزبانان در تمام نقاط دریایی و ساحلی استان بوشهر تردد شناورها را مورد رصد و پایش قرار می‌دهند و با هر گونه تخلف برخورد قاطع می‌شود.

وی برخورد با قاچاق کالا، سوخت و مواد مخدر را مورد تأکید قرار داد و با اشاره به شناسایی محموله گازوئیل قاچاق در خلیج‌ فارس محدوده آب‌های بندر کنگان خاطرنشان کرد: با رصد و اشراف اطلاعاتی مرزبانان پایگاه دریابانی کنگان یک کشتی حامل سوخت قاچاق در آب‌های بندر کنگان توقیف شد.

فرمانده مرزبانی استان بوشهر با بیان اینکه این کشتی، سوخت گازوئیل را از شناورهای صیادی و تجاری بنادر جنوبی برای انتقال به کشورهای همسایه خریداری می‌کرد، گفت: با رصد اطلاعاتی و همکاری منطقه چهارم دریایی سپاه پاسداران کشتی حامل سوخت قاچاق توقیف شد.

شرفی حجم محموله این کشتی را 215 هزار لیتر سوخت گازوئیل قاچاق دانست و بیان کرد: در این عملیات 9 نفر از خدمه کشتی که در قاچاق سوخت مشارکت داشتند به مراجع قضایی معرفی شدند.

وی تصریح کرد: بر اساس نظر کارشناسان مبلغ 5 میلیارد تومان برآورد محموله سوخت کشف شده و کشتی فاقد مجوز افزون بر 10 میلیارد تومان ارزیابی شده است.

فرمانده مرزبانی استان بوشهر ضمن تقدیر از همکاری منطقه چهارم دریایی سپاه پاسداران گفت: عزم مرزبانان در راستای مبارزه با قاچاق جدی است و با تمام توان در این رابطه برخورد خواهد شد.

 

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر