logo
امروز : شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۲۰:۴۵
[ شناسه خبر : ۲۸۶۲۲ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 2 دقیقه ]
سرپرست سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری زنجان در گفت‌وگو با خبرنگار موج‌رسا؛

۱۵ دستگاه اتوبوس تا پایان سال به ناوگان حمل و نقل عمومی زنجان اضافه می‌شود

۱۵-دستگاه-اتوبوس-تا-پایان-سال-به-ناوگان-حمل-و-نقل-عمومی-زنجان-اضافه-می‌شود
سرپرست سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری زنجان با بیان اینکه شهر زنجان نیازمند حداقل ۲۰۰ دستگاه اتوبوس است، گفت: ۱۵ دستگاه اتوبوس تا پایان سال به ناوگان حمل و نقل شهری زنجان اضافه می‌شود.

داود نوری در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; با بیان اینکه در سال ۹۶ در حدود ۱۳۵ دستگاه اتوبوس در ۲۱ خط در داخل شهر زنجان فعال بود، اظهار داشت: از سال ۹۶ تا به امروز ۷۹ دستگاه اتوبوس به لحاظ اتمام قرارداد ۱۰ ساله با اتوبوس رانی از شهرداری زنجان خارج شده‌اند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۶۰ اتوبوس بخش خصوصی و ۴۰ اتوبوس ملکی شهرداری در شهر زنجان در حال خدمت‌رسانی در ۲۳ خط است، افزود: این اتوبوس‌ها در سه پایانه رسمی ارتش، سبزه‌میدان و آزادی و یک پایانه غیر رسمی فعال هستند.

سرپرست سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری زنجان با اشاره به اینکه استاندارد اتوبوس به ازای هر ۲ هزارو ۵۰۰ نفر یک اتوبوس است، گفت: با جمعیت موجود در شهر زنجان باید حداقل ۲۰۰ اتوبوس در شهر زنجان فعالیت کند که این امر محقق نیست.

وی ادامه داد: از ۱۰۰ دستگاه اتوبوس موجود شهر زنجان، در حال حاضر ۹۱ دستگاه اتوبوس فعال است و علت غیر فعالی ۹ اتوبوس دیگر نیاز به تعمیراتی است.

نوری با بیان اینکه آخرین اتوبوسی که از سهمیه دولت وارد استان شده در سال ۸۹ و به تعداد ۱۲ دستگاه بوده است، گفت: بعد از این سال در دولت‌های بعدی هیچ اتوبوسی به شهر زنجان اضافه نشده است.

وی با اشاره به اینکه نهایتا سال گذشته ۱۸ دستگاه اتوبوس به شهر زنجان اختصاص یافت عنوان کرد: ۲۰ درصد هزینه توسط شهرداری و ۸۰ درصد توسط دولت پرداخت شد.

سرپرست سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری زنجان با بیان اینکه تا حال حاضر ۳ دستگاه مناسب‌سازی شده تحویل شهرداری زنجان شده است، یادآور شد: ۱۵ دستگاه اتوبوس دیگر تا پایان سال تحویل استان خواهد شد.

وی اضافه کرد: مهر ماه نیز ۲۳ دستگاه اتوبوس به شهر زنجان اختصاص یافت و نهایتا تا پایان سال کل اتوبوس‌ها تحویل شهرداری داده خواهد شد./ب

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر