logo
امروز : شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
پیامبر اکرم(ص): ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‏ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است. (بحار الانوار، ج 93، ص 342)
[ 2021/5/8 ] [ 25 رمضان 1442 ]
شناسه خبر : ۲۸۴
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان:

بیش از 3400 موقوفه در استان زنجان وجود دارد/ تقویت وقف با نیت‌ ازدواج جوانان مهم‌ترین نیازهای اوقاف استان زنجان است

بیش-از-3400-موقوفه-در-استان-زنجان-وجود-دارد-تقویت-وقف-با-نیت‌-ازدواج-جوانان-مهم‌ترین-نیازهای-اوقاف-استان-زنجان-است

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با بیان اینکه تقویت وقف با نیت‌ ازدواج جوانان از مهم‌ترین نیازهای اوقاف و امور خیریه استان است، گفت: باید در راستای ترویج هرچه بیشتر وقف در جامعه تلاش و کوشش کرد که این سنت حسنه بیش از پیش در بین مردم ایجاد شود.

حجت الاسلام احمد نیک نام در گفت و گو با خبرنگار موج رسا; با بیان اینکه یکی از بهترین نوع تخصیص مال، وقف محسوب می شود که انسان مومن قسمتی از اموال خود را به منظور رفع مشکل خدمات رسانی به نیازمندان جامعه وقف می‌کند، اظهار کرد: وقف یک امر دینی است که این قاعده الهی، سنت پیامبر(ص) بوده که از دوران قبل از رسول اکرم(ص) نیز مرسوم بوده است.

وی با بیان اینکه سازمان اوقاف و امور خیریه به عنوان متولی امور موقوفات اقدامات متعددی را طی سال انجام می‌دهد، افزود: حفظ، بهره‌وری و ترویج فرهنگ وقف از جمله اقدامات سازمان اوقاف در طول سال است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان ترویج و توسعه فرهنگ وقف دسته ‌جمعی را از اولویت ‌‌های اوقاف دانست و بیان کرد: وقف یک سنت حسنه است و باید جایگاه واقعی وقف در جامعه تقویت شود.

حجت الاسلام  نیک نام با بیان اینکه در استان زنجان بیش از سه هزار و ۴۰۰ موقوفه وجود دارد، تصریح کرد: وقف یکی از راه های سعادت اخروی و دنیوی انسان ها در دین مبین اسلام است.

وی با بین اینکه ۹۵ درصد از موقوفات استان زنجان مربوط به روضه خوانی سید الشهداء است، اظهار داشت: وقف به عنوان یک سنت حسنه محسوب می‌شود که مردم باید در این مشارکت ماندگار شرکت داشته باشند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با بیان اینکه مقام معظم رهبری تاکیدات بسیاری در راستای ترویج فرهنگ وقف دارند و ترویج فرهنگ وقف را در جامعه ضروری می دانند، گفت: حفظ و نگهداری از موقوفات به عنوان یک اصل مهم باید مورد توجه همه آحاد جامعه قرار گیرد.

حجت الاسلام  نیک نام با بیان اینکه اداره کل اوقاف در چهار حوزه کاری موقوفات، شناسایی، احیاء، افزایش بهره وری و اجرای نیات واقفان فعالیت می کند، افزود: باید در راستای ترویج هرچه بیشتر وقف در جامعه تلاش و کوشش کرد که این سنت حسنه بیش از پیش در بین مردم ایجاد شود.

وی با بیان اینکه باید فرهنگ وقف به عنوان یک اصل مهم در جامعه تبیین شود، گفت: تقویت وقف با نیت‌ ازدواج جوانان از مهم‌ترین نیازهای اوقاف و امور خیریه استان است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با بیان اینکه ترویج فرهنگ وقف زمینه ساز خیر و برکت است که در این عرصه رسانه ‌ها نقش مهم و تاثیرگذاری دارند، اظهار کرد: نهادینه سازی فرهنگ وقف و افزایش اقبال عمومی به این امر با به‌کارگیری دست ‌های توانمند رسانه ‌ها ممکن است و این قشر می‌تواند با انتشار خبری کوچک وقف‌ ها و حسنات بسیاری را ایجاد کند.

//پ

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *