logo
امروز : شنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۹:۱۰
نَفَسهاى آدمى گامهاى او به سوى مرگ است. نهج البلاغه، ص ۴۸۰، حکمت 74
[ 2023/4/1 ] [ 10 رمضان 1444 ]
[ شناسه خبر : ۲۷۶۷۱ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 2 دقیقه ]
مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان:

۱۶ هکتار از زمین گرده داغ به پارک علم و فناوری اختصاص می‌یابد/ محور زنجان به ابهر متولی ندارد

۱۶-هکتار-از-زمین-گرده-داغ-به-پارک-علم-و-فناوری-اختصاص-می‌یابد-محور-زنجان-به-ابهر-متولی-ندارد
مدیر‌کل راه و شهرسازی استان زنجان با بیان اینکه سند زمین گرده داغ در حدود ۱۶۰ هکتار است اما چیزی که الحاق به محدوده خواهد شد ۱۳۰ هکتار خواهد بود؛ گفت: ۱۶ هکتار از مساحت مذکور برای پارک علم و فناوری استفاده خواهد شد.

به گزارش موج رسا; مسعود بیات‌منش در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در قانون بودجه سال ۱۴۰۱ تبصره ۱۱؛ بند۳، وزارت راه و شهرسازی در خصوص چند مورد توضیح داده است که یکی از آن‌ها تامین زیر‌ساخت‌های حمل و نقل استان بوده و مکلف است تا ۱۰ هزار میلیارد تومان از زمین‌های خود را مولد سازی کرده و به بحث ساخت راه‌ها اختصاص دهد.

وی افزود: روز گذشته نامه‌ای از وزارت راه ارسال شده که هر استانی ۴۰۰ میلیارد تومان از زمین‌های سازمان ملی و اولویت راه‌ها را اعلام کنند که در این راستا بحث کمربندی، محور زنجان به منجیل و چهار خطه کردن جاده ترانزیت زنجان به ابهر در اولویت قرار دارد.

مدیر‌کل راه و شهرسازی استان زنجان با بیان اینکه باید این نکته ذکر شود که نمایندگان استان در هر شهرستانی در تامین مالی طرح‌ها موثر هستند گفت: محور زنجان به ابهر هیچ متولی ندارد و نمایندگان پیگیر آن نیستند.

وی با بیان اینکه علت انتخاب محور زنجان به منجیل به دلیل نیاز اعتباری بالا در اولویت قرار گرفت، ادامه داد: علت انتخاب محور زنجان به تاکستان نیز ضعیف بودن اقدامات در این محور است و از بین طرح‌ها نیز ضعیف‌ترین طرح همین طرح می‌باشد، با این حال در محور زنجان به بیجار به برنامه‌ریزی که باید رسیده‌ایم و تا ایجرود محل کارخانه سیمان که باید چهار بانه شود به هدف دست یافته‌ایم. در خصوص محور زنجان به دندی نیز ایمیدرو سرمایه‌گذاری کرده است و محور زنجان به قیدار نیز با پیگیری نماینده این شهرستان خوشبختانه پیشرفت خوبی در قطعات دارد.

بیات‌منش با اشاره به اینکه گردش ۴۰۰ میلیارد تومان مذکور یا به صورت تهاتری است و یا اینکه زمین‌ها و ملک‌های سازمان ملی تامین خواهد شد، گفت: تامین این مبلغ به صورت نقدی و غیر نقدی خواهد بود.

وی در ادامه با بیان اینکه برای احداث زیرساخت‌های نهضت ملی مسکن تکلیف داریم، گفت: خود وزارت راه و شهرسازی مکلف است تا هزارو ۱۰۰ میلیارد تومان برای زیرساخت‌های مسکن ملی تامین کند در این راستا تصمیم این است تا ۵ درصد از زمین‌های گرده داغ برای تامین آب شرب شهر زنجان بکارگرفته شود.

مدیر‌کل راه و شهرسازی استان زنجان با بیان اینکه سند زمین گرده داغ در حدود ۱۶۰ هکتار است اما چیزی که الحاق به محدوده خواهد شد ۱۳۰ هکتار خواهد بود؛ چراکه سند‌ها تطبیق خواهد شد، افزود: ۱۶ هکتار از مساحت مذکور نیز برای پارک علم و فناوری استفاده خواهد شد و سعی این است تا آماده‌سازی پارک‌های علم و فناوری سریع انجام شده و شرکت‌ها در این محل مستقر شود./ب

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر