logo
امروز : سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰
پیامبر اکرم(ص): ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‏ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است. (بحار الانوار، ج 93، ص 342)
[ 2021/5/11 ] [ 28 رمضان 1442 ]
شناسه خبر : ۲۷۵
معاون هنری، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

هیچ کنسرتی در سه ماهه اخیر لغو نشده است/ ارتقای نیروی انسانی و سخت افزاری هدف وزارت ارشاد

هیچ-کنسرتی-در-سه-ماهه-اخیر-لغو-نشده-است-ارتقای-نیروی-انسانی-و-سخت-افزاری-هدف-وزارت-ارشاد

معاون هنری، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: هیچ کنسرتی در سه ماهه اخیر و با حضور صالحی امیری در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی لغو نشده است.

به گزارش موج رسا; علی مرادخانی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به وارد شدن به ایام فاطمیه به دلیل تکریم این ایام برنامه های موسیقی به صورت صحنه ای نخواهیم داشت.

وی با بیان اینکه در اواخر اسفند و ایام نوروز کنسرت هایی در مناطق آزاد برگزار می شود، تصریح کرد: استان زنجان نیز می تواند در این زمینه برنامه ریزی داشته باشد.

معاون هنری، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی توجه به کارهای زیرساختی را از برنامه های مهم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد و گفت: تلاش می شود در حوزه نیروی انسانی و سخت افزاری ارتقای جدی داشته باشیم.

مرداخانی با بیان اینکه جشنواره موسیقی در هشت سال گذشته در استان زنجان برگزار نشده است، ادامه داد: داشتن سالن های استاندارد،تجهیزات، نور و صدا برای برگزاری چنین جشنواره هایی ضروری است.

وی با اشاره به اینکه در حوزه هنر بیشترین تمرکز بر تقویت نیروی انسانی ماهر و سخت افزاری است،افزود: رشد رشد بالای 100 درصدی کارهای آموزشی و صحنه ای نشان از تقویت موسیقی در کشور است.

این مسئول با بیان اینکه باید حتما جشنواره ملی برای جشنواره موسیقی آوای امید تعریف شود، گفت: جشنوار امید می تواند جشنواره ملی بوده و از سراسر کشور برای حضور در این جشنواره دعوت شود.

وی در پاسخ به سئوال یکی از خبرنگاران که آیا اختصاص20 درصد بودجه معاونت هنری به فعالیت های استانی با توجه به ظرفیت ها کافی است، اظهار داشت: علاوه بر اختصاص این 20 درصد، برنامه های ملی نیز به صورت جداگانه اعتبار اخذ می کنند.

مرادخانی تصریح کرد:هر استان باید برنامه خود را اعلام کند، داشتن پول و نداشتن برنامه آفت اجرایی محسوب می شود.

وی در خصوص لغو مجوز کنسرت ها نیز گفت: در سه ماهه گذشته و با حضور صالحی امیری یک مورد لغو کنسرت نداشتیم.

این مسئول خاطرنشان کرد: در استان ها نیز برنامه ای نبوده است که لغو شود.

معاون هنری، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به برگزاری نشست هایی با مجموعه های نقش آفرین در کشور، گفت: نتایج خوبی از این نشست ها بیرون آمده است.

مرادخانی تصریح کرد:در استان خراسان رضوی نیز کنسرتی لغو نشده است اما در شهر مشهد کنسرتی برگزار نشده است.//ن

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *