logo
امروز : چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۶
نَفَسهاى آدمى گامهاى او به سوى مرگ است. نهج البلاغه، ص ۴۸۰، حکمت 74
[ 2022/8/17 ] [ 19 محرم 1444 ]
شناسه خبر : ۲۷۰۵۶
دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر:

ایران در خط مقدم مبارزه با مواد مخدر است/ تولید ۹۰ درصد مواد مخدر جهان در همسایه شرقی ایران

ایران-در-خط-مقدم-مبارزه-با-مواد-مخدر-است-تولید-۹۰-درصد-مواد-مخدر-جهان-در-همسایه-شرقی-ایران
دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: جمهوری اسلامی ایران در حوزه مبارزه با مواد مخدر در خط مقدم مبارزه قرار دارد.

به گزارش موج رسا; اسکندر مومنی صبح امروز در مراسم سالروز مبارزه با مواد مخدر که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در حوزه مبارزه با مواد مخدر در خط مقدم مبارزه قرار دارد، اظهار کرد: ایران در ۴ حوزه مقابله با عرضه، کاهش تقاضا، درمان، پیشگیری و توانمند سازی معتادان به صورت متوازن فعالیت می‌کند.

وی با بیان اینکه تمام ظرفیت نظام در مقابله با موادمخدر بسیج شده است، ابراز کرد: بیش از ۹۰ درصد مواد مخدر جهان در همسایه شرقی ایران تولید می‌شود.

دبیر کل مبارزه با مواد مخدر کشور با بیان اینکه مبارزه با مواد مخدر در این حجم ممکن نبود مگر با رهنمود‌ها رهبر معظم انقلاب و ابلاغ سیاست‌های کلی از طرف ایشان، تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب مبارزه با مواد مخدر را جهاد بزرگ تلقی کردند.

وی با بیان اینکه بیش از ۲۴ سازمان دولتی، قضایی، نظامی و انتظامی، امنیتی و.... عضو ستاد مبارزه با مواد مخدر هستند، عنوان کرد: بالاترین حجم کشف مواد مخدر جهان در ایران است.

مومنی با بیان اینکه مردمی سازی مبارزه با مواد مخدر یکی از اقدامات صورت گرفته در این ستاد است، ادامه داد: مساجد، حوزه‌های علمیه، گروه‌های جهادی فعالیت گسترده ای در این حوزه داشته اند.

وی با بیان اینکه وزارت آموزش و پرورش در ۴۰ هزار مدرسه برای دانش آموزان و اولیا کارگاه‌های پیشگیری از مواد مخدر را برگزار کرده است، افزود:‌ در حوزه درمان از دارو‌های جدید و نوین استفاده می‌شود.

دبیر کل مبارزه با مواد مخدر کشور بیان کرد: امیدواریم جامعه جهانی در خصوص کاهش کشت مواد مخدر و قاچاق مواد مخدر تلاش کند و محصولات جایگزین کشت را در دستور کار قرار دهد.//ک

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *