logo
امروز : دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۲
نَفَسهاى آدمى گامهاى او به سوى مرگ است. نهج البلاغه، ص ۴۸۰، حکمت 74
[ 2022/7/4 ] [ 4 ذو الحجة 1443 ]
شناسه خبر : ۲۶۷۴۲
رئیس کمیسیون اصل ۹۰ خبرداد

ورود کمیسیون اصل ۹۰ به فاجعه متروپل/ کمیسیون اصل ۹۰ لیست ساختمان‌های نا‌ایمن تهران را درخواست کرده است

ورود-کمیسیون-اصل-۹۰-به-فاجعه-متروپل-کمیسیون-اصل-۹۰-لیست-ساختمان‌های-نا‌ایمن-تهران-را-درخواست-کرده-است
رئیس کمیسیون اصل ۹۰ گفت: در حادثه متروپل خلا‌‌هایی وجود دارد که سبب چنین فاجعه‌ای شده است به همین دلیل کمیسیون اصل ۹۰ به این حادثه ورود کرده است.

به گزارش موج رسا; حجت‌الاسلام حسن شجاعی در حاشیه بررسی مشکلات منابع آب در جمع خبرنگاران استان زنجان با بیان اینکه کمیسیون اصل ۹۰ در مواردی ورود می‌یابد که شکایتی از نحوه کار دستگاه‌ها ارائه شده باشد، اظهار داشت: در حادثه متروپل کاملا مسلم است که دستگاه‌های اجرایی و نظارتی سهل‌انگاری‌هایی در گذشته داشته‌اند که این حادثه رخ داده است.

وی با بیان اینکه ورود کمیسیون اصل ۹۰ از دو جهت به فاجعه متروپل خواهد بود، افزود: در این زمینه کمیسیون تخصصی عمران در مجلس، مشغول بررسی است و بعد از تهیه گزارش کمیسیون عمران شکایتی به کمیسیون اصل ۹۰ واصل خواهد شد و ما در این موضوع ورود خواهیم کرد.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ گفت: از سویی دیگر معلوم است که همین حفره و خلا در موضوعات و مصادیق دیگر وجود دارد از این جهت نیز سایر دستگاه‌ها از جمله وزارت کشور، راه و شهرسازی را به کمیسیون اصل ۹۰ احضار خواهیم کرد تا برای پیشگیری از چنین فجایعی یک بررسی دقیق و کارشناسی انجام دهند تا حفره‌ها و خلا‌ها پر شود و از تکرار چنین فجایعی پیشگیری شود.

وی در خصوص ساختمان‌های نا ایمن در استانی همچون تهران، عنوان کرد: نامه‌ای به شهرداری تهران تنظیم شده است تا لیست تمام ساختمان‌های نا ایمن را به ما ارائه دهند و برنامه را برای ایمن‌سازی به کمیسیون اصل ۹۰ اعلام کنند یقینا پیگیر این موضوع خواهیم بود.

وی در خصوص مردمی‌سازی یارانه‌ها با بیان اینکه اصل طرح اثابت یارانه‌ها به نقطه هدف و رسیدن به دست مردم است گفت: در کمیسیون اصل ۹۰ پرونده‌هایی وجود دارد که نشان می‌دهد متاسفانه در مدیریت ارزی کشور اشکالات جدی وجود داشته است، هم دولت به دلیل پرداخت ارز متضرر شده و هم مردم آسیب دیده‌اند.

حجت‌الاسلام شجاعی گفت: اصل اصلاح اقتصادی به نظر ما لازم است و باید دو اتفاق رقم بخورد؛ نخست اینکه قیمت‌ها به درستی باید مدیریت شود و دوم اینکه حمایت‌های موثری از مردم انجام گیرد.

وی خاطر نشان کرد: حمایت‌ها در حال حاضر خوب هستند با اینکه در برخی موضوعات همانند موضوع آرد صنعتی بد عمل شد و مردم آسیب دیدند و این امر آسیب روانی در پی داشت، اما بعدتر با ورود آقای رئیس‌جمهور اقدامات خوبی انجام گرفته است با این وجود چیزی که الان مهم است این موضوع می‌باشد که قیمت‌ها به خوبی مدیریت شود و نباید موج گرانی بوجود آید./ب

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *