logo
امروز : جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰
پیامبر اکرم(ص): ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‏ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است. (بحار الانوار، ج 93، ص 342)
[ 2021/5/14 ] [ 1 شوال 1442 ]
شناسه خبر : ۲۶۲
مدیرکل تامین اجتماعی استان زنجان:

افزایش 74 درصدی مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی

افزایش-74-درصدی-مستمری-بازنشستگان-تامین-اجتماعی-

مدیرکل تامین اجتماعی استان زنجان گفت: از سال 92 تا 95 مستمری بازنشستگان 74 درصد افزوده شده است و حقوق مستمری بگیران بیش از نرخ تورم افزوده شده است.

 

به گزارش موج رسا; مسعود علیاری امروز (19بهمن) در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بیمه شده اجباری شامل افرادی هستند که در کارگاه ها در قبال دریافت کارمزد کار می کنند و کارفرما حق بیمه شدگان را ماهیانه به تامین اجتماعی پرداخت می کند، گفت: از شهریور امسال تعداد بیمه شدگان اجباری استان از 104 هزار نفر در پایان آدر به 107 هزار و 128 نفر رسیده است.

این مقام مسوول با یادآوری اینکه یک هزار نفر از بیمه شدگان در این بازه بازنشسته شده اند، گفت: 4 هزار نفر به تعداد بیمه شدگان اضافه شده است که حاصل دستاورد جلسات اقتصاد مقاومتی و رفع موانع تولید است. 

وی با بیان اینکه برای نخستین بار در سطح استان زنجان تا آخر آذر امسال آمار بیمه شدگان اجباری به 107 هزار نفر رسیده است، افزود: تا پایان آذر تعداد کارگاه های فعال به 13 هزار و 50 کارگاه رسیده است. 

به گفته علیاری، کارگاه های غیرفعال و نیمه فعال در این بازه زمانی فعال شدند در کنار آن کارگاه های جدیدی به تعداد کارگاه های قبلی اضافه شدند.

مدیرکل تامین اجتماعی استان زنجان افزود: در دهه فجر امسال شاهد کلنگ زنی ساختمان جدید شعبه دو زنجان با مساحت پنج هزار متر و اعتبار 10 میلیارد تومان خواهیم بود. 

وی با اشاره به اینکه بخشودگی جرایم بیمه کارفرمایان امسال اجرایی شد، گفت: کارگاه های خدماتی به کارگاه های قبلی که مشمول بخشیدگی جرایم بودند، افزوده شدند که تا از 19 دی سال جاری تا 19 فرودین سال آینده فرصت دارند مراجعه کنند. 

به گفته علیاری در این بازه زمانی 81 کارگاه مراجعه کرده و از این بخشودگی بهره مند شدند. این مقام مسوول با یادآوری اینکه امسال در بخش بیمه ای شاهد افتتاح سه کارگزاری بودیم، ادامه داد: پس از پیگیری های انجام شده حداکثر سن بیمه زنان خاندار تا 50 سالگی افزایش پیدا کرد. 

وی به استقبال خوب زنان خانه دار برای این بیمه اشاره کرد و گفت: ماه گذشته 500 نفر از بانوان به بیمه زنان خانه دار ملحق شدند. مدیرکل تامین اجتماعی استان زنجان گفت: 100 هزار نفر از زنان خانه دار در استان زنجان مشمول شرایط بیمه زنان خانه دار هستند. 

به گفته وی، زنان خانه دار ایرانی که در خارج از کشور زندگی می کنند می توانند از این بیمه بهره مند شوند، طلاب و روحانیون ایرانی خارج از کشور هم می توانند از بیمه طلاب در ایران بهره مند شوند. 

این مقام مسوول با یادآوری اینکه از سال 92 تا 95 مستمری بازنشستگان 74 درصد افزوده شده است، گفت: حقوق مستمری بگیران بیش از نرخ تورم افزوده شده است. 

وی با بیان اینکه 19 هزار و 500 نفر کارگر ساختمانی هم تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند، گکفت: تا پایان امسال این تعداد به 20 هزار نفر می رسد و دیگر هیچ کارگر ساختمانی بدون بیمه فعالیت نخواهد کرد. 

علیاری با اشاره به اینکه 820 نفر از مستمری بگیران در قالب طرح کرامت رضوی با هزینه سازمان به مشهد مقدس اعزام شوند، گفت: برای 530 هزار نفر در زنجان شماره بیمه ای در طرح پرونده الکترونیکی صادر خواهد شد. 

این مقام مسوول به بازسازی فضاهای فیزیکی شعبات را از دیگر اقدامات این سازمان عنوان کرد و گفت: فضای مناسبی برای ارباب رجوع ایجاد شده است. 

مدیرکل تامین اجتماعی استان زنجان با بیا اینکه 570 هزار نفر از مراجعه کنندگان کاسته شده است، گفت: با نهایی شدن طرح پرونده الکترونیکی تمامی خدمات بیمه ای به صورت غیرحضوری ارائه می شود.//ن

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *