logo
امروز : پنجشنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲:۵۰
نَفَسهاى آدمى گامهاى او به سوى مرگ است. نهج البلاغه، ص ۴۸۰، حکمت 74
[ 2022/7/7 ] [ 7 ذو الحجة 1443 ]
شناسه خبر : ۲۱۹۵۴
رئیس سازمان بسیج سازندگی استان زنجان خبرداد

اجرای 400 پروژه عمرانی و زیر ساخت از سوی بسیج سازندگی استان زنجان

اجرای-400-پروژه-عمرانی-و-زیر-ساخت-از-سوی-بسیج-سازندگی-استان-زنجان-
رئیس سازمان بسیج سازندگی استان زنجان گفت: 400 پروژه عمرانی و زیرساخت در روستاها، مناطق حاشیه‌ای و محروم استان زنجان در سال 1400 از سوی سازمان بسیج سازندگی استان اجرایی می‌شود.

فرشاد پیری امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار موج رسا; اظهار داشت: سازمان بسیج سازندگی در عرصه‌های مختلف به مردم مناطق محروم استان خدمات رسانی کرده و امسال نیز پروژه‌های محرومیت زدائی را در استان اجرایی می‌کند.

وی با بیان اینکه غنی سازی اوقات فراغت جوانان با استفاده از نیرو و نشاط جوانی در سازندگی کشور از اهداف سازمان بسیج سازندگی محسوب می‌شود، افزود: کمک به دولت در خدمت رسانی، محرومیت زدائی و سازندگی با اولویت در روستاها، مناطق محروم و مرزی و کمک به شناسایی و ایجاد زمینه‌های اشتغال از دیگر اهداف این سازمان است.

این مسئول بیان داشت: بیشتر طرح‌های مورد اجرای سازمان بسیج سازندگی کوتاه مدت، زود بازده، فراگیر، گسترده و عمومی و عام‌المنفعه بوده و عمدتا در 8 عرصه عمران و آبادانی، منابع طبیعی و کشاورزیِ، زیبا سازی و بهسازی مدارس، اشتغال ، خدمت درمانی آموزشی و بهداشتی،آموزش‌های فنی‌و‌حرفه‌ای، کلاس‌های تقویتی، جبرانی و مشاوره تحصیلی، عرصه خدمت رسانی با همکاری دستگاه‌های دولتی و حاکمیتی و خیریه‌ها و موسسات غیر دولتی اجرایی می‌شود.

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان زنجان ادامه داد: برنامه‌های امسال سازمان بسیج سازندگی در 5 عنوان کمک به تحقق اقتصاد مقاومتی مردم پایه با ایجاد اشتغال و رفع بیکاری، کمک به تحقق عدالت اجتماعی، پیشرفت و آبادانی همه جانبه روستاها و دهستان‌های محروم و نقاط کم برخوردار شهری،کاهش آسیب‌های اجتماعی در محلات آسیب دیده و حاشیه نشین، محرومیت زدائی با توانمند سازی گروه‌های هدف اجرایی می‌شود.

پیری با بیان اینکه برای رسیدن به اهداف برنامه‌های سال 1400 بیش از 50 فعالیت در نظر گرفته شده است، افزود: 400 پروژه عمرانی و زیرساخت در روستاها و مناطق حاشیه‌ای و محروم که این پروژه‌ها در عمرانی و آبادانی این مناطق موثر و تاثیرگذار است، اجرا می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به کاهش نزولات جوی تامین  آب شرب روستاها و مناطق شهری از اولویت‌های سازمان بسیج سازندگی در سال جاری است که بیشتر در محورهای اصلاح شبکه خط انتقال، احداث حوضچه انجام می‌شود.

این مسئول بیان داشت: اولویت بعدی سازمان بسیج سازندگی تامین آب کشاورزی است که با اجرای طرح‌های سنتی آب از طریق کانال‌های بتنی به مزارع با همکاری جهاد کشاورزی منتقل می‌شود.

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان زنجان با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه کشوری با حضور سردار سلامی در استان زنجان، گفت: برای مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) استان زنجان 400 واحد احداث می‌شود که در مرحله اول 80 مسکن مددجو پیش بینی شده است که در حال حاضر نقشه پروانه آن در دست طراحی است.

پیری ادامه داد: این طرح با همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره)، بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره)، بنیاد مسکن و سازمان بسیج سازندگی اجرایی می‎شود.

وی از انعقاد تفاهم نامه‌ای با بهزیستی کشور که در استان نیز در حال پیگیری است برای احداث 80 واحد مددجویی خبرداد و گفت: در سال‌های گذشته چند واحد اجرایی شده است و امسال این پروژه با سرعت بیشتری ادامه می‌یابد.//ن

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *