logo
امروز : چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۹
نَفَسهاى آدمى گامهاى او به سوى مرگ است. نهج البلاغه، ص ۴۸۰، حکمت 74
[ 2022/8/17 ] [ 19 محرم 1444 ]
شناسه خبر : ۲۱۶۶۰

آسمانی صاف و آفتابی در اغلب شهرها

آسمانی-صاف-و-آفتابی-در-اغلب-شهرها
سازمان هواشناسی با بیان اینکه افزایش دما در اغلب نقاط کشور مداوم اما کُند پیش‌بینی می‌شود، اعلام کرد: در برخی مناطق سواحل خزر، خراسان شمالی، شمال‌غرب کشور و شمال کشور بارش پراکنده رخ خواهد داد.

به گزارش موج رسا; سازمان هواشناسی اعلام کرد: وضعیت جوی کشور در ۳ روز آینده کماکان صاف و آفتابی و جوی پایدار در اغلب نقاط کشور حاکم است.


در این مدت در برخی مناطق سواحل خزر، خراسان شمالی، شمال‌غرب کشور و شمال کشور بارش پراکنده داریم.

در روزهای آینده به سبب وقوع جریان گرم و مرطوب جنوبی و همراهی لایه‌های میانی جو، در ارتفاعات و جنوب کرمان، ارتفاعات و شرق هرمزگان، همچنین جنوب و مرکز سیستان و بلوچستان در بعدازظهر و اوایل شب رگبار باران و رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

افزایش دما در اغلب نقاط کشور مداوم اما کُند پیش‌بینی می‌شود.

از اواسط هفته در شرق و جنوب‌شرق کشور کاهش نسبی دما بین ۵ تا ۸ درجه پیش‌بینی می‌شود و پنج‌شنبه و جمعه هفته آینده در شمال‌غرب و غرب کشور ۴ تا ۷ درجه افزایش دما خواهیم داشت.

در شمال سیستان و بلوچستان خصوصاً زابل و برخی مناطق نوار شرقی کشور وزش باد شدید خواهیم داشت که در برخی نقاط سبب خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا می‌شود.

در سه روز آینده در مناطقی از ایلام، خوزستان و بوشهر وزش باد شدید رخ می‌دهد که سبب خیزش گرد و خاک و غبار آلود شدن آسمان خواهد شد.

در سه روز آینده خلیج فارس، دریای عمان و تنگه هرمز مواج و متلاطم خواهد بود و از اواخر وقت امروز و فردا دریای خزر مواج پیش‌بینی می‌شود.

آسمان تهران امروز صاف و در برخی ساعات همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود. حداقل و حداکثر دما در تهران ۳۷ و ۲۴ درجه خواهد بود. /مهر

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *