logo
امروز : پنجشنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۳:۳۰
نَفَسهاى آدمى گامهاى او به سوى مرگ است. نهج البلاغه، ص ۴۸۰، حکمت 74
[ 2022/7/7 ] [ 7 ذو الحجة 1443 ]
شناسه خبر : ۲۱۶۴۶
معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی زنجان:

مرمت و خرید تجهیزات خانه ملیله در زنجان/ کتاب دو زبانه ملیله رونمایی می‌شود

مرمت-و-خرید-تجهیزات-خانه-ملیله-در-زنجان-کتاب-دو-زبانه-ملیله-رونمایی-می‌شود
معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان گفت: کارهای مرمتی و خرید تجهیزات خانه ملیله انجام شده و در دست بهره‌برداری است.

الناز خدایی‌فرد امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگارموج رسا;  اظهار داشت: در حال حاضر بیش از 100 کارگاه ملیله سازی در استان زنجان فعالیت می‌کنند که بیش از 230 صنعتگر فعال در این کارگاه‌ها مشغول فعالیت هستند.

وی ادامه داد: متاسفانه ثبت شهر زنجان به عنوان شهر جهانی با اتفاقات بیماری کرونا همراه شد و نتوانستیم با مردم زنجان جشن شهرجهانی را برگزار کنیم.

این مسئول با بیان اینکه فعالیت‌های توسعه‌ای و ترویجی در شهر زنجان در خصوص ملیله انجام می‌شود، افزود: با همکاری شهرداری زنجان و شهردار به عنوان دبیر شهر جهانی ملیله فعالیت‌های دیگری انجام خواهد شد.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان ادامه داد: اگر چه برخی کارها از جمله آموزش ملیله از سوی هنرمندان انجام می‌شود اما هنوز برنامه‌ریزی‌های استان در این زمینه ادامه دارد.

خدایی‌فرد از تدوین  کتاب دو زبانه ملیله در زنجان خبر داد و گفت: این کتاب که یکی از آثار فاخر در این زمینه محسوب می‌شود به زودی رونمایی می‌شود.

خدایی فرد با اشاره به برگزاری کلاس و دوره‌های آموزشی مینای ملیله یک به عنوان رشته تزئینی روی ملیله، افزود: این رشته کار جدیدی است که توسط هنرمندان استان انجام می‌شود.

وی با اشاره به راه‌اندازی دبیرخانه شهر جهانی ملیله در استان زنجان، یادآور شد: کارهای مرمتی و خرید تجهیزات خانه ملیله انجام شده و در دست بهره‌برداری است.

این مسئول خاطرنشان کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده خانه ملیله زنجان تا شهریور ماه به بهره‌برداری می‌رسد.//ن

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *