logo
امروز : پنجشنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲:۵۶
نَفَسهاى آدمى گامهاى او به سوى مرگ است. نهج البلاغه، ص ۴۸۰، حکمت 74
[ 2022/7/7 ] [ 7 ذو الحجة 1443 ]
شناسه خبر : ۲۰۶۸۶
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان در گفت‌وگو با موج رسا خبر داد؛

تولید و توزیع 8 میلیون قطعه ماسک توسط گروه‌های جهادی در زنجان

تولید-و-توزیع-8-میلیون-قطعه-ماسک-توسط-گروه‌های-جهادی-در-زنجان
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان گفت: در سال 99 در مجموع 17 هزار و 657 نفر- دوره در آموزشگاه‌های دولتی و غیردولتی فنی و حرفه‌ای این استان تحت آموزش قرار گرفتند.

محمدرضا انصاری در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; اظهار داشت: 176 آموزشگاه آزاد و 238 مرکز دولتی و کارگاه آموزش فنی و حرفه‌ای در استان زنجان فعال هستند.

وی خاطرنشان کرد: مراکز دولتی و کارگاه‌ها شامل 12 مرکز آموزشی دولتی، 14 کارگاه صنایع و صنوف، 119 کارگاه ثابت شهری، 49 کارگاه جوار روستا و عشایر، 4 کارگاه جوار و بین کارگاهی، 10 کارگاه جوار پادگان، 16 کارگاه جوار زندان و 4 کارگاه جوار دانشگاه است.

انصاری با بیان اینکه در سال 99 در مجموع 17 هزار و 657 نفر- دوره در آموزشگاه‌های دولتی و غیردولتی فنی و حرفه‌ای این استان تحت آموزش قرار گرفتند، افزود: این دوره‌ها شامل 13941 نفر- دوره در بخش دولتی و 3716 نفر- دوره در بخش غیردولتی بود.

وی ادامه داد: 2 میلیون و 558 هزار و 449 نفر- ساعت آموزش در بخش دولتی و 655 هزار و 14 نفر- ساعت آموزش در بخش غیردولتی ارائه شده است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان با اشاره به آزمون‌های مهارتی گفت: از مجموع 6614 شرکت‌کننده در آزمون‌های فنی و حرفه‌ای 5027 نفر یعنی 76 درصد در آزمون‌ها پذیرفته شدند.

 

*‌ تولید و توزیع 8 میلیون قطعه ماسک به قیمت تمام‌شده توسط گروه‌های جهادی

انصاری با بیان اینکه طی سال گذشته و در پی شیوع ویروس منحوس کرونا 8 میلیون قطعه ماسک توسط گروه‌های جهادی در سطح استان، توزیع و تولید شد، اظهار داشت: این اقدام هم کمبود ماسک در اوایل شیوع کرونا را جبران کرد و هم با توجه به پرداخت هزینه دوخت به گروه‌های جهادی سبب ارتزاق آن‌ها در وضعیت اقتصادی حاکم بر جامعه شد.

وی با بیان اینکه اکنون دیگر ماسک تولید نمی‌کنیم، خاطرنشان کرد: فنی و حرفه‌ای به عنوان کمک‌کننده جهت تامین اقلام ورود پیدا کرده بود و اکنون تولیدکنندگان وجود دارند و ماسک و سایر اقلام بهداشتی به وفور در بازار وجود دارد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان است با بیان اینکه الان فقط در حال توزیع ماسک‌های تولیدشده هستیم، افزود: ماسک‌های تولیدی را توزیع می‌کنیم و تولید ماسک به میزان کافی در استان وجود دارد که این لین موضوع نیز مدیون سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و سیاست‌هایی است که در استان اِعمال شده است.// آ

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *